Sutarties sąlygos, svarbi informacija

BŪTINA PERSKAITYTI!!!

(toliau pateiktas tekstas yra Bendrųjų dalyvavimo sąlygų priedas)

KELIONĖS AUTOBUSU

Pirmąsias 4 vietas autobuse, kurios yra už vairuotojo ir kelionės vadovo, klientai gali įsigyti už priemoką, nes tai geriausios autobuso vietos (jos suteikiamos prašymų pateikimo pirmumo tvarka). Kitos vietos paskirstomos kompiuteriniu būdu, pagal užsakymų pateikimo eilę. Tam tikrais atvejais pasirinktas vietas autobuse galima „rezervuoti“, tačiau tai taikoma ypatingų grupių asmenims, pavyzdžiui, neįgaliesiems, nėščiosioms.

Rūpindamiesi turistų, turinčių antsvorio, saugumu ir psichologiniu bei fiziniu komfortu informuojame apie galimybę įsigyti papildomą vietą autobuse per turistinę kelionę. Papildomos vietos autobuse kaina yra 70 proc. visos kelionės kainos. Tikslios informacijos apie papildomos vietos autobuse kainą galima gauti biuruose, parduodančiuose keliones pagal „Rainbow Tours“ pasiūlymus.

Autobusai. „Rainbow Tours“ nuomojasi autobusus iš specializuotų transporto įmonių. Kiekvienas autobusas, išvykstantis į mūsų biuro rengiamas keliones, būna specialiai pažymėtas – už priekinio stiklo pamatysite informacinę lentelę, dažniausiai su „Rainbow Tours“ logotipu. Tad tikrai nebus keblu rasti reikiamą transporto priemonę.

Persėdimai. Dažnai būna taip, kad vietiniais maršrutais turistai vežimai kitomis transporto priemonėmis (ne pagrindiniu kelionės autobusu), pvz., mikroautobusais, taksi, lengvaisiais automobiliais ir kitais autobusais), tad galimi persėdimai viename iš miestų, į kuriuos atvyks keli skirtingi autobusai.

Tualetai autobusuose. Dėl ribotos talpos tai „avariniai“ tualetai, todėl prašytume naudotis jais tik neatidėliotinais atvejais. Fiziologiniams poreikiams autobusas sustoja maždaug kas 4 val. tokiose vietose, kur galite pasinaudoti tualetu (dažnai jis būna mokamas).

Saugumo paisymas. Autobusui važiuojant patartina nevaikščioti salone, kad staigiai stabdant nesusižeistumėte. Atsargiai įlipkite ir išlipkite iš autobuso, ypač atidžiai reikia elgtis autobusui sustojus kelio ruože (nepaprastais atvejais). Draudžiama lipti iš autobuso jam sustojus tunelyje arba  autostradoje.

 

KELIONĖS LĖKTUVU

Lėktuvai. „Rainbow Tours“ naudojasi įvairių oro linijų paslaugomis (gali būti reguliarieji, užsakomieji ir vadinamieji pigių oro linijų (low-cost) skrydžiai). Turistai skraidinami ekonomine klase. Tam tikrų skrydžių metu ir esant galimybei už papildomą mokestį galima užsisakyti aukštesnės klasės vietą lėktuve. Apie kainą teirautis agentūroje arba žiūrėti kelionės aprašymą. Lėktuvai paprastai būna „Boeing“, „Aerobus“ ir „McDonell Douglas“, skirti vidutiniams (3–5 tūkst. km) atstumams arba ilgiems nuotoliams skrendant į  egzotinius kraštus (pvz., į Karibus, Tailandą ir t. t).

Maitinimas. Dažniausiai oro bendrovės (užsakomųjų ir pigių skydžių metu) nemaitina keleivių arba patiekia kuklius užkandžius (sumuštinius ir gėrimus arba vaisius). Jeigu lėktuve maitinimas nenumatytas, už papildomą mokestį skrydžio metu galite gauti užkandžių, gėrimų, o kartais – ir karštųjų patiekalų bare „Sky“, kuriame aptarnauja stiuardesės. Tikslios informacijos apie patiekalus ir jų kainas gausite lėktuve.

Aptarnavimas. Užsienio oro bendrovių aptarnaujantis personalas (stiuardesės ir pilotai) gali nekalbėti Jūsų gimtąja kalba, tačiau visada galima susikalbėti anglų kalba.

Reguliariųjų / užsakomųjų skrydžių vėlavimai, skrydžių laiko keitimas. Tokių situacijų būna dažnai, ypač padidėjusio turistinio srauto metu, ir paprastai jas lemia meteorologinės sąlygos ir kiti nesklandumai, kuriems Biuras neturi įtakos (darbuotojų streikai, techniniai gedimai, vietoje galiojančios lėktuvų pakilimo ir pakrovimo taisyklės, saugumo taisyklių sugriežtinimas ir pan.). Tikimės, kad suprasite, o mūsų darbuotojai ir vietiniai atstovai visada stengsis Jums padėti. Kompensavimo ir pagalbos teikimo taisyklės nustatytos 2004 m. vasario 12 d. Europos Parlamento ir Tarnybos reglamente (EB) Nr. 261/2004, nustatančiame bendras kompensavimo ir pagalbos keleiviams taisykles atsisakymo vežti ir skrydžių atšaukimo arba atidėjimo ilgam laikui atveju, panaikinantis Reglamentą (EEB) Nr. 295/91, ) ir Lenkijos aviacijos įstatyme.

 

Bagažo praradimas arba sugadinimas. Tokie atvejai nagrinėjami pagal tarptautines civilinės aviacijos konvencijas, kurių šalis yra Lenkija, pirmiausia – pagal 1929 m. Varšuvos konvenciją dėl tam tikrų tarptautinio vežimo oru taisyklių suvienodinimo, kartu su 1961 m. Konvencija, papildančia Varšuvos konvenciją Varšuvos konvenciją dėl tam tikrų tarptautinio vežimo oru taisyklių suvienodinimo, ir 1999 m. Monrealio konvenciją. Dėl skrydžio metu dingusio ar sugadinto bagažo keleivis turi nedelsdamas kreiptis į oro uosto bagažo tvarkymo tarnybą ir gauti iš jos patvirtinimo dokumentą PIR (property irregularity report). Dokumentą PIR kartu su originaliomis bagažo etiketėmis, įlaipinimo kortele ir kitais dokumentais, patvirtinančiais ir patį patirtos žalos faktą, ir jos dydį, reikia pridėti prie pretenzijos. Ši pretenzija turi būti pateikta (perduota arba nusiųsta) vežėjui nedelsiant, kai nustatoma žala, vėliausiai – per 7 dienas nuo bagažo atsiėmimo dienas, o jeigu bagažą vėluojama pristatyti – vėliausiai per 21 dieną nuo bagažo atsiėmimo dienos.

 

BAGAŽAS

Į kelionę lėktuvu turistas gali pasiimti iki 5 kg svorio rankinį bagažą (kurio metmenys ne didesni kaip 55 x 20 x 40 cm) ir vieną pagrindinio bagažo vienetą, kurio svoris – nuo 15 iki 20 kg (priklausomai nuo oro bendrovės). Už papildomą bagažą reikia sumokėti oro uoste pagal konkretaus vežėjo taikomus tarifus, paprastai 15–30 USD už vienetą (pavyzdžiui, už banglentes, sulankstytą dviratį, golfo reikmenis, nardymo įrangą – balionai turi būti tušti). Vežėjas gali priimti papildomą bagažą tik tada, kai bagažo skyriuje yra laisvos vietos.

Kelionėse autobusu bagažo skaičius ribojamas iki vieno lagamino arba kelioninio krepšio (maks. 20 kg svorio) ir nedidelio rankinio bagažo, o vykstant slidinėti papildomai – slidžių ir slidinėjimo batų pora arba viena snieglentė asmeniui (būtinai su dėklu ir tiktai su slidinėjimo įranga – prašom nerišti kitų daiktų). Vykstant autobusu nėra galimybės primokėti už papildomą bagažą, tad aptarnaujantis personalas gali atsisakyti paimti papildomą lagaminą ar krepšį. Kad nebūtų painiavos atsiimant bagažą, patartina pažymėti į autobuso bagažinę atiduodamą bagažą taip, kad savininkas galėtų lengvai jį atpažinti.

 

BIURO ATSTOVAI RENGINIŲ VIETOSE

Kelionės vadovas ir gidas yra skirtingi asmenys; kelionės vadovas yra asmuo, kuris organizatoriaus vardu lydi ir globoja turistus kelionėje, rūpinasi, kad jiems būtų suteiktos reikiamos paslaugos, ir suteikia pagrindinę informaciją apie lankomą šalį ir vietą, nurodo patrauklius objektus, priima pranešimus apie pažeidimus. Tačiau jis neturi teisės vesti ekskursijų muziejuose ir pan. Ekskursijas veda vietiniai gidai (dažnai už papildomą mokestį), geriau žinantys savo miestą ir išėję atitinkamą mokymą. Vietiniai gidai turi leidimą užsiimti šia veikla, išduotą šalies, kurioje dirba, kompetentingos institucijos.

Kelionės vadovas globoja turistų grupe tiek, kiek reikia kelionei įgyvendinti (prašom atsiminti, kad kelionėje lėktuvu ir autobusu (ypač važiuojant per šalies teritoriją) vadovas ne visada vyksta su grupe, o pasitinka ją vietoje.

Vietinis atstovas – asmuo, kuris  būna kelionės vietoje visą sezoną ir atsako už techninį turistų buvimo organizavimą, apgyvendinimą, perkėlimą, informacinius susitikimus ir tarpininkavimą parduodant pasirenkamąsias išvykas. Tačiau jis ne visada galės būti su Jumis perkėlimo ir išvykų metu. Be to, atstovas nebūtinai gyvena tame pačiame objekte, kuriame apsistosite Jūs, tačiau reguliariai budės jame (paprastai 2–3 kartus per savaitę), tada galėsite kreiptis į jį, o susiklosčius avarinėms situacijoms – jo nurodytu telefono numeriu (arba vietinio „Rainbow Tours“ partnerio numeriu). Informacija apie vietinių arba Biuro atstovų telefono numerius Jūs gausite „Rainbow Tours“ išvykimo vietose oro uoste išskrisdami arba iš vadovo išvykdami autobusu. Be to, savo kelionės metu Jūs galite susisiekti ir su vietiniais mūsų atstovais, kurie siunčiami globoti mūsų klientus. Tai gali būti ir vietiniai kelionės vadovai, ir autobusų vairuotojai, partneriai, oro linijų, viešbučių ir kitų organizacijų, su kuriomis „Rainbow Tours“ bendradarbiauja teikdama turizmo paslaugas, personalas. Visi jie atitinkamai parengti atlikti jiems pavestas užduotis.

Kelionės vadovai ir vietiniai atstovai atsakingi už tinkamą ir saugų renginio įgyvendinimą. Dalyvis privalo griežtai laikytis nurodymų, kuriuos pateikia kelionę įgyvendinantis personalas (kelionės vadovai, gidai, vietiniai atstovai, važiojant autobusu ar skrendant lėktuvu – atitinkamai vairuotojai arba oro bendrovių personalas). Priešingu atveju Dalyvis gali patirti rimtų pasekmių.

 

SISTEMA „TOUR GUIDE“

Tai belaidė, elektroninė sistema, skirta turistų ekskursijoms vesti ir naudojama kai kurių mūsų rengiamų išvykų metu. Apsilankymo laikui Jūs gausite nedidelį imtuvą ir ausines. Kelionės vadovas / gidas naudojasi siųstuvu ir mikrofonu, kad informacija pasiektų kiekvieną renginio Dalyvį. Sistema naudojama mieste per ekskursijas pėsčiomis ir lankantis įvairiuose objektuose (pilyse, rūmuose, bažnyčiose, muziejuose). Kad sistema tinkamai veiktų visą laiką, pasibaigus renginiui reikia išjungti imtuvą. Jį pametęs arba sugadinęs Dalyvis turės atlyginti jo vertę (50 PLN).

 

SUSIRINKIMAS

Prašom tiksliai laikytis kataloge nurodyto susirinkimo laiko ir vietos (kelionių autobusu atveju reikia atvykti prieš 0,5 val. iki išvykimo, skrendant lėktuvu – prieš 2 val. iki skrydžio). Atsiminkite, kad organizatorius turi laiku ir pagal planą įvykdyti kelionės programą, tad neprivalo laukti vėluojančio dalyvio. Todėl dalyvis, laiku neatvykęs į susirinkimo vietą, greičiausiai neišvyks su grupe, o norėdamas prisijungti prie grupės kelionės metu, turės pats padengti su tuo susijusias išlaidas.

Taip pat negalima patiems keisti įsėdimo/išskridimo vietos, tai turi būti sutartyje su Jumis nurodyta stotelė arba oro uostas, net jeigu iš programos ar tvarkaraščio matyti, kad autobusas važiuos per kitas stoteles. Dalyvis, norintis pakeisti įsėdimo ar išskridimo vietą (paminėtą BDS 14 punkte), privalo suderinti tai su „Rainbow Tours“, kitaip jam nebus garantuota vieta transporto priemonėje ir (arba) nebus grąžinti už vežimo/skraidinimo paslaugas sumokėti pinigai.

Kelionių autobusu atveju Kliento pageidavimu ir atsižvelgiant į laisvas vietas privežamojo transporto priemonėse (važiuojančiose per šalies teritoriją iki persėdimo vietos) yra galimybė pakeisti išvykimo ir (arba) grįžimo stotelę. Šie pakeitimai įtraukiami į sutartį prieš 6 dienas iki kelionės pradžios arba anksčiau nemokamai. Jeigu stotelė keičiama prieš 5 dienas iki kelionės pradžios arba vėliau, „Rainbow Tours“ taiko 50 PLN mokestį asmeniui / už vieną stotelę.

 

KELIONĖS TRUKMĖ – DIENŲ SKAIČIUS

Kelionių programose nurodomas dienų skaičius nuo išvažiavimo/išskridimo iš šalies iki grįžimo į ją dienos. Vadinasi, nuvykimas ir parvykimas (autobusu arba lėktuvu) įskaičiuotas į turistinės kelionės laiką. Turėkite omenyje, kad nuvykimui ir parvykimui paprastai skirta pirmoji ir paskutinė kelionės diena, o skrydžių ir autobusų tvarkaraščius galite pasižiūrėti kataloge ir mūsų internetinėje svetainėje www.rozklady.rainbowtours.pl

 

PRIEMOKOS VIETOJE

Pagrindinė kelionės kaina sumokama biure, kuriame įsigyjama kelionė, tačiau kelionės metu gali atsirasti privalomų papildomų priemokų, kurias turistas turi sumokėti pats. Dažniausiai tai būna (jeigu pasiūlyme nenurodyta kitaip): bilietai į lankomus objektus, įsigyjami iš gido (arba turizmo objektų kasose), pasirenkamos išvykos, už kurias mokama vietoje, pvz., vietiniam atstovui, mokestis už kondicionavimą ir kiti mokesčiai, tokie kaip paskutinio tvarkymo mokestis apartamentuose, depozitas viešbučiuose ir kt.). Dažniausiai apie juos turistas įspėjamas kataloge prie kelionės aprašymo („Į kainą neįskaičiuota“) arba objekto, lankymosi programos aprašyme ir nurodomas vienam asmeniui. Taip pat atsiminkite, kad atsisakius mokėti privalomą priemoką objekto savininkas gali, pavyzdžiui, atsisakyti apgyvendinti arba toliau teikti paslaugas.

 

INFORMACIJA APIE PRIEMOKAS KATALOGE

Turisto patogumui kataloge pateikiama informacija apie papildomus mokesčius (mokestis už internetą, paplūdimio gultus, skėčius, rankšluosčius ir pan.). Atkreipiame dėmesį, kad kainos yra apytikslės, galiojančios katalogo išleidimo metu.

 

EKSKURSIJOS VIETOJE (PASIRENKAMOSIOS)

Šias užsakomas ekskursijas vietoje organizuoja „Rainbow Tours“ arba vietiniai biurai, jos partneriai. Jeigu tokia ekskursija įsigyjama vietoje, kelionių vadovai arba vietiniai atstovai tiktai tarpininkauja sudarant sutartį su užsienio biuru. Tai gali būti išvykos autobusu, ekskursijos pėsčiomis ir t. t. Šių ekskursijų sąrašą ir orientacines jų kainas rasite pasiūlymo aprašymuose. Kainos gali keistis, jos priklauso nuo dalyvių skaičiaus ir vietinių ekskursijas organizuojančių biurų. Paprastai vietinės ekskursijos (pasirenkamos) organizuojamos tada, kai susirenka mažiausiai 25 pageidaujantys. Nesusirinkus minimaliam turistų skaičiui vietinė ekskursija (pasirenkama) gali ir neįvykti.

 

APGYVENDINIMAS – VIEŠBUČIO PARA

Kadangi skirtingose šalyse viešbučiai klasifikuojami įvairiai, pagal kiekvienoje šalyje nustatytus vietinius standartus, „Rainbow Tours“ kataloge įvedė savo klasifikavimą („saulutėmis“):

* kuklus pensionatas arba apartamentai

** turistinės klasės objektai su būtina įranga

*** vidutinės klasės objektai su funkcionalia įranga

**** komfortiški objektai, kuriuose gausu įrangos

***** „liukso“ klasės objektai

Pliusas (+) rodo, kad teikiamos paslaugos bus geresnės už standartines – apie tai rašome skyrelyje „mūsų nuomone“ prie objekto aprašymo. Šis skirstymas gali nesutapti su oficialiu, taikomu konkrečioje šalyje; vietinė objekto kategorija nurodoma jo aprašyme.

Į atskirų viešbučių aprašymuose nurodytą kambarių plotą įeina miegamojo, vonios, o kartais ir balkono plotas.

Daugumoje viešbučių para prasideda 14.00 val., o kambarį reikia palikti iki 10.00 val. Viešbučio para nesutampa su įprasta 24 val. para.  Išsiregistravus kelionės vadovas visada galės padėti Jums pasirūpinti savo bagažo saugumu iki išvykimo. Atvykstant į viešbutį savarankiškai reikia laikytis kataloge nurodyto atvykimo laiko. Jeigu vėluosite atvykti į viešbutį (t. y. pasibaigus registratūros darbo laikui – iki 8.00 arba po 18.00 val.), apie tai reikia pranešti registratūrai telefonu, be to, už kambario rakto išdavimą ne darbo metu gali būti taikomas papildomas 50 EUR mokestis už kambarį. Dėmesio! Savarankiškai atvykstant į studijos ar apartamentų tipo kambarį, žmonių skaičius negali viršyti sutartyje nurodyto gyventojų skaičiaus.

 

MAITINIMAS

Priklausomai nuo pasiūlymo turistų maitinimas skiriasi. Užsisakant studijos arba apartamentų tipo kambarį (su virtuve) maitinimas paprastai neįskaičiuojamas, tad juo turi pasirūpinti patys turistai.

Pusryčiai. Kontinentiniai pusryčiai – kuklus patiekalų pasirinkimas, paprastai bandelė, varškė, kiaušiniai arba džemas (rečiau – rūkyti mėsos gaminiai), kava ir arbata. Pagerinti kontinentiniai pusryčiai – su įprastais produktais gali būti patiekiami ir rūkyti mėsos gaminiai, jogurtas, sultys. „Švediškasis stalas“ – šiek tiek didesnis maisto pasirinkimas, tačiau tai priklauso nuo viešbučio standartų. Kartais nelabai skiriasi nuo pagerintų kontinentinių pusryčių (pagal asortimentą), kitoks tik serviravimas. Atkreipiame dėmesį, kad negalima išnešti maisto iš valgymui skirtos patalpos. Geriau suvaikščioti kelis kartus negu palikti maistą ar išsinešti.

Vakarienė (vėlyvi pietūs). Karštas maistas vakarienės metu, dažniausiai du patiekalai. Kai kuriuose pasiūlymuose įskaičiuotas į kainą, kituose – galima užsisakyti už papildomą mokestį. Jei neįskaičiuota į kainą, vadinasi, turistas turės pasirūpinti vakariene pats. Apžvalginių ekskursijų metu bus suteikta laisvo laiko, o vadovas rekomenduos netoli esančius restoranus ir kavines. Vakarienė (vėlyvi pietūs) gali būti organizuojami ir viešbučio restorane, ir mieste. Apžvalginių ekskursijų metu vakarieniaujama nebūtinai viešbučio restorane.

Pagal pasiūlymą garantuojamų maitinimų skaičius lygus apmokėtų nakvynių skaičiui (jeigu pasiūlyme nenurodyta kitaip).

Gėrimai. Per pusryčius patiekiami gėrimai (kava, arbata, gaivieji gėrimai) įskaičiuoti į kainą. Vakarienės metu už gėrimus paprastai reikia mokėti papildomai, jeigu pasiūlyme nenurodyta kitaip.

 

PAVIENIAI TURISTAI

Pavienis turistas, norintis išvengti priemokos už pavienį apgyvendinimą, gali prašyti kelionių organizatoriaus rasti jam pakeleivį, t. y. sutinka gyventi dviviečiame arba triviečiame kambaryje. (Dėmesio! Kai kuriuose viešbučiuose yra tiktai dviviečiai kambariai su pristatoma lova). Tačiau dėl objektyvių priežasčių Biuras negali to garantuoti. Šiuo atveju turistas privalo primokėti už vienvietį kambarį (jeigu pasiūlyme nenurodyta kitaip). Informacija apie galimą priemoką bus pateikta vėliausiai prieš 7 dienas iki išvykimo.

 

PRISTATOMA LOVA

Dažniausiai tai būna išskleidžiamas gultas arba mažesnė lova. Reikia turėti omenyje, kad pastačius papildomą lovą kambaryje sumažėja vietos. Būna ir taip, kad kai kuriuose viešbučiuose triviečiais kambariais laikomi dviviečiai kambariai su pristatoma lova (paprastai – turistinio standarto viešbučiuose, pažymėtuose **–***). Kataloge nurodytos nuolaidos (ypač „paskutinės minutės“) pristatomoms lovoms gali būti netaikomos.

 

ORO KONDICIONAVIMAS

Autobusai. Autobusuose tai gali būti įprastas kondicionierius arba turboventiliatorius. Ir vienas, ir kitas palaiko tinkamą temperatūrą ir užtikrina kelionės komfortą, tačiau per didžiausius karščius (liepos–rugpjūčio mėnesiais), ypač pietinėse šalyse, vėsinimas gali būti nepakankamas.

Viešbučiai. Viešbučių kondicionieriai būna centriniai (dažnai reguliuojami individualiai), o kambariuose yra tik atskiri agregatai, vėsinantys tiktai šią patalpą. Dažnai už kondicionavimą viešbutyje reikia sumokėti papildomai (tai nurodome objektų aprašymuose). Be to, reikia atsiminti, kad kondicionieriai paprastai veikia sezoniškai (tiktai per karščius), o dieną gali būti įjungiami tiktai administracijos nustatytomis valandomis.

 

PAPLŪDIMIAI IR POILSIO REIKMENYS

Dauguma paplūdimių yra viešai prieinami ir nemokami, tačiau dažniausiai reikia mokėti už skėčius ir gultus. Prie paplūdimių paprastai būna vandens sporto reikmenų nuomos punktai, banglenčių sporto, nardymo mokyklos, veikia kavinės, barai ir pan. Reikia turėti omenyje, kad smėlėtas paplūdimys nebūtinai bus toks kaip mums įprastas ilgas ir platus paplūdimys su baltu smėliu. Galiausiai įvairiose šalyse paplūdimiai būna skirtingi – pavyzdžiui, smėlėti su geltonu stambesniu smėliu (dažniausiai Graikijoje), tamsiu pilku smėliu (dažniausiai Ispanijoje) arba žvyru (dažniausiai Kroatijoje), ir netgi akmenuoti ar uolėti (Žydrasis Krantas, Malta). Informacija apie paplūdimius pateikiama poilsio vietovių arba objektų aprašymuose.

 

KURORTINĖS VIETOVĖS

Dauguma vietų, į kurias rengiamos mūsų kelionės, yra ypač patrauklios turistams, tad jose būna daugybė žmonių (ypač sezono metu). Kai kuriuose kurortuose naktinis gyvenimas tęsiasi iki ryto, būna gana triukšminga. Gali pasitaikyti smulkių vagysčių, todėl rekomenduojame grynuosius pinigus, dokumentus ir kitus vertingus daiktus palikti seifuose (nemokamai arba už nedidelį mokestį), kurie yra daugumoje į mūsų pasiūlymus įtrauktų viešbučių (išsami informacija pateikiama atskirų objektų aprašymuose). Paprastai šiose vietovėse nuolatos kas nors modernizuojama ir investuojama daug lėšų. Tad Jūsų neturėtų nustebinti tai, kad rytą pažadins triukšmas, sklindantis iš šalia vykstančios naujo viešbučio statybos, arba dar blogiau – iš paties viešbučio, kuriame dviem aukštais žemiau vyksta remonto darbai. Tačiau šios rūšies darbai atliekami tiktai darbo dienomis. Pietų šalyse, ypač salose, gali pasitaikyti trumpų vandens ar elektros tiekimo sutrikimų.

 

SEZONIŠKUMAS

Pagrindiniu turistiniu sezonu daugumoje vietų, į kurias rengiamos mūsų poilsinės kelionės, paprastai laikomos moksleivių vasaros atostogų laikas – nuo birželio 20 d. iki rugpjūčio 31 d.

Reikia turėti omenyje, kad kitu laiku kai kurių kurorte ir viešbučiuose teikiamų pramogų gali būti mažiau negu nurodyta aprašyme (pavyzdžiui, dalis barų, restoranų, parduotuvių, automobilių nuomos punktų, vandens sporto centrų paplūdimiuose, paplūdimių įrenginių prie baseinų ir paplūdimiuose bei atvirų baseinų) gali veikti trumpiau ar visai neveikti. Šios pramogos priklauso ir nuo oro sąlygų, turistų skaičiaus toje vietovėje.

 

DRAUDIMAS

„Rainbow Tours“ klientai draudžiami draudimo bendrovėje „Europa S.A.“ pagal draudimo sutartį Nr. 2/Z/2008, poliso Nr. RBT2/Z/08. Prašom susipažinti su Kelionių draudimo sąlygomis, taikomomis „Rainbow Tours S.A.“, jas rasite agentūrose, parduodančiose „Rainbow Tours“ keliones, ir internetinėje svetainėje http://r.pl/. Draudimas, kuriuo turistus draudžia „Rainbow Tours“, yra pagrindinis draudimas, todėl esant poreikiui kiekvienas Dalyvis turi sudaryti papildomo draudimo sutartį.

Į turistinės kelionės kainą įskaičiuotą kelionės draudimo paketą sudaro:

Gydymo ir transportavimo išlaidų draudimas. Padengiamos išlaidos, patirtos staiga susirgus arba įvykus nelaimingam atsitikimui, kaip antai: medicininių tyrimų, vaistų ir tvarsliavos pirkimo, gydymo ligoninėje, stomatologinių paslaugų išlaidos iki 1 000 PLN, nuvežimo į ligoninę ir parvežimo į gyvenamosios vietos šalį išlaidos. Gydymo ir transportavimo išlaidų draudimo suma asmenims, vykstantiems į Europos ir Viduržemio jūros regiono šalis yra 100 000 PLN. Asmenims, vykstantiems į kitas pasaulio šalis, šio draudimo suma yra 140 000 PLN. Draudikas neprisiima atsakomybės, jeigu draudžiamasis įvykis įvyko, be kita ko, dėl Dalyvio psichinės ligos, epidemijos, Dalyvio padaryto nusikaltimo, dėl to, kad Dalyvis buvo apsvaigęs nuo alkoholio ar kvaišalų, taip pat už žalą, patirtą užsiimant labai rizikingomis, ekstremaliomis ir su dideliu aukščiu susijusiomis sporto šakomis, aktyviai dalyvaujant kariniuose veiksmuose ir įvykus teroristiniams išpuoliams.

Draudimas atogrąžų ligų atvejui – standartinis draudimas, padengiantis gydymo, gelbėjimo ir transportavimo, pagalbos kelionėje išlaidas susirgus atogrąžų ligomis, jeigu Apdraustasis prieš keliaudamas į užsienį pasiskiepijo vakcinomis nuo ligų, nuo kurių pagal kompetentingų institucijų nurodymu privaloma pasiskiepyti vykstant į atitinkamą regioną. Atogrąžų ligomis laikomos ligos, kurias sukelia patogeniniai organizmai, būdingi subtropikų ir pusiaujo juostoms.

Draudimas lėtinių ligų atvejui – pvz., sergant širdies ir kraujagyslių ligomis, vėžiu, lėtinėmis kvėpavimo sistemos ligomis, cukralige. Draudimo aprėptis netaikoma alkoholizmui ir psichinių ligoms.

Gelbėjimo išlaidų draudimas – iki 20 000 PLN sumos.

Pagalba kelionėje – be kita ko, padengiamos lydinčio asmens arba lydėti iškviesto asmens grįžimo ir buvimo išlaidos, vaistų pristatymo organizavimo, Apdraustojo apgyvendinimo ir maitinimo išlaidos sveikimo fazėje.

Draudimas nuo nelaimingų atsitikimų – garantuojamas žalos atlyginimas ilgalaikio sveikatos sutrikdymo arba mirties atveju. Draudimo suma už 100 proc. žalą sveikatai yra 10 000 PLN, o žalos atlyginimas mirties atveju –  5 000 PLN.

Kelionės bagažo draudimas – garantuojama žalos bagažui atlyginimas jo praradimo arba sugadinimo atveju. Draudimo suma – 1 000 tūkst. PLN. Taikoma 120 PLN žalos atlyginimo išskaita. Draudimas netaikomas atvejams, kai prarandamas ar sugadinamas tiktai lagaminas, kelioninis krepšys ar kita daiktadėžė, kurioje vežamas bagažas. Taip pat nedraudžiami grynieji pinigai, vertybiniai popieriai, mokėjimo kortelės, juvelyriniai dirbiniai, meno kūriniai, nešiojamoji elektroninė įranga, kurios apdraustasis tiesiogiai neprižiūri, automobilių reikmenys, sporto  įranga.

Ką daryti norint gauti išlaidų atlyginimą

Atsiradus ligos simptomams reikia nedelsiant kreiptis į draudimo bendrovės „Europa S.A.“ pagalbos centrą: tel. +48 22 568 98 28, faks. +48 22 568 98 29.

„Europa S.A.“ pagalbos centras yra vienintelis subjektas, galinti organizuoti asmens vežimą pas gydytojus. Jeigu vežimą organizuoja kelionės vadovas ar vietinis atstovas arba susirgęs turistas nuvyksta pats, visas išlaidas reikia apmokėti grynaisiais pinigais ir pateikti prašymą atlyginti išlaidas grįžus į savo šalį, laikantis procedūrų ir terminų, nustatytų Kelionės draudimo sąlygose, taikomose „Rainbow Tours S.A.“. Medicininės išlaidos atlyginamos remiantis dokumentais, įrodančiais patirtas išlaidas, maksimaliai iki tos sumos, kurią draudikas patirtų tada, kai asmens vežimą pas gydytojus organizuotų draudimo bendrovės „Europa S.A.“ pagalbos centras.

Svarbu! Už kelionės draudimą tiesiogiai atsakingas draudikas. „Rainbow Tours“ ir kitos agentūros netarpininkauja siekiant žalos atlyginimo ir neturi įtakos draudiko sprendimui atsisakyti išmokėti žalos atlyginimą.  

Siūlome įsigyti už priemoką papildomus „Europa S.A.“ draudimo paketus:

Paketas „Sportas“: garantuojam draudimo apsauga užsiimant padidintos rizikos sporto šakomis: slidinėjimu, snieglenčių sportu, nardymu, vandens slidėmis ir vandens motoroleriais, burlenčių ir banglenčių, baidarių, keturračių sportu, jodinėjimu, taip pat apdraudžiama ir sporto įranga iki 1 500 PLN bei žala tretiesiems asmenims, padaryta užsiimant šiomis sporto šakomis: iki 100 000 PLN materialinės žalos atveju ir 200 000 PLN žalos asmeniui atveju.

Variantas „Standard Plus“: įsigijus šį paketą medicininių išlaidų draudimo sumą galima padidinti iki 250 000 PLN, draudimo nuo nelaimingų atsitikimų ilgalaikio sveikatos sutrikdymo atveju sumą – iki 20 000 PLN, draudimo nuo nelaimingų atsitikimų mirties atveju – iki 10 000 PLN. Be to, šis variantas padengia išlaidas, susijusias su pavėluotu bagažo pristatymu – iki 600 PLN, ir civilinės atsakomybės draudimą (CAD) – iki 400 000 PLN.

Variantas „The Best“: įsigijus šį paketą medicininių išlaidų draudimo sumą galima padidinti iki 1 000 000 PLN, draudimo nuo nelaimingų atsitikimų ilgalaikio sveikatos sutrikdymo atveju sumą – iki 40 000 PLN, draudimo nuo nelaimingų atsitikimų mirties atveju – iki 20 000 PLN, bagažo draudimo sumą – iki 2 000 PLN. Be to, šis variantas padengia išlaidas, susijusias su pavėluotu bagažo pristatymu – iki 600 PLN, ir civilinės atsakomybės draudimą (CAD) – iki 400 000 PLN; draudimą „Saugi kišenė“, galiojantį dokumentų, piniginės, mobiliojo telefono, daiktų, raktų vagystės atveju iki 1 tūkst. PLN; taip pat buto arba namo draudimą kelionės į užsienį laikotarpiui ne daugiau kaip 15 tūkst. PLN. Nurodomos sumos galioja visoms pasaulio šalims; draudimą „Saugi kišenė“, galiojantį praradus raktus, dokumentus, piniginę, mobilųjį telefoną dėl vagystės įsilaužiant arba apiplėšimo, šiuo atveju atlyginama iki 1 000  PLN žala, ir buto arba namo draudimą kelionės į užsienį laikotarpiui, draudimo suma – iki 15 000 PLN.

 

100 PROC. IŠLAIDŲ DRAUDIMAS ATSISAKIUS TURISTINĖS KELIONĖS ARBA NUTRAUKUS JĄ

Sumokėjęs papildomą draudimo įmoką klientas gali susigrąžinti 100 proc. sumokėtų lėšų, jeigu neišvyktų į kelionę dėl svarbių priežasčių, kaip antai: ūmios ligos, nelaimingo atsitikimo, artimo žmogaus mirties, paūmėjusios lėtinės ligos, žalos turtui, atsiradusios dėl atsitiktinių įvykių, darbo netekimo, nėštumo komplikacijų, priešlaikinio gimdymo iki 32 nėštumo savaitės. Atsisakymo priežastis gali būti ir teroristinis išpuolis, įvykęs ne anksčiau kaip 30 dienų iki kelionės pradžios šalyje, kuri yra apdrausto asmens kelionės tikslas Europos teritorijoje, išskyrus Turkiją, su sąlyga, kad teroristinis išpuolis įvyko ne toliau kaip 250 km spinduliu iki apdraustojo kelionės tikslo, ir jeigu „Rainbow Tours“ nepasiūlė jam kitos turistinės kelionės į šalį, kurioje nebuvo teroristinių išpuolių.

100 proc. išlaidų draudimą atsisakius turistinės kelionės arba nutraukus ją galima įsigyti ne vėliau kaip per 7 dienas nuo tos dienos, kurią buvo sudaryta dalyvavimo kelionėje sutartis ir sumokėta visa kelionės kaina arba avansas jos sąskaiton, tačiau ne vėliau kaip likus vienai dienai iki turistinės kelionės pradžios.

 

INFORMACIJA APIE MUITINES IR VIZAS

Lietuvos piliečiams, keliaujantiems į Europos Sąjungos šalis ir kai kurias ES nepriklausančias Pietryčių Europos šalis, nereikia vizų, nebūtina turėti ir pasų, pakanka galiojančios asmens tapatybės kortelės, galiojančios ne trumpiau kaip 3 mėnesius nuo kelionės pabaigos datos. Visose kitose pasaulio šalyse, įskaitant Rytų Europos šalis (Rusiją ir buvusias TSRS respublikas), reikalaujama pasų (paprastai jie turi galioti dar 6 mėnesius nuo grįžimo iš kelionės datos), dažnai ir vizų (informacija apie vizas pateikta kelionių aprašymuose). Vykstant į buvusias TSRS respublikas ir ES nepriklausančias šalis pasienio kontrolė būna griežtesnė. Vizas turistai gauna šalies, į kurią vyksta, oro uoste arba jomis pasirūpina „Rainbow Tours“.

Praktiškai į kiekvieną šalį turistas gali vežtis daiktų, kurių skaičius ir paskirtis nebūdinga komerciniams tikslams. Paprastai galima įsivežti 200 vienetų cigarečių ir 0,5 l stiprių gėrimų ir 1 l vyno arba alaus.

 

ĮSPĖJIMAI KELIAUJANTIEMS

Visa reikalinga informacija apie vizas, padėtį šalyje, įspėjimai ir kt. pateikiama internetinėse svetainėse: https://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia/ostrzezenia_dla_podrozujacych; www.pasienis.lt ir www.migracija.lt. Patartina nuolat pasidomėti URM pranešimais apie padėtį šalyje, į kurią ketinate keliauti – prieš sudarant sutartį, ir sudarius ją ir prieš išvykstant į kelionę.

 

DRAUDIMAS ĮVEŽTI GYVŪNINĖS KILMĖS PRODUKTUS

Dėl tam tikrų ligų užkrato rizikos kai kurių gyvūninės kilmės produktų (įskaitant maisto produktus) įvežimas į ES (ypač ne iš Europos šalių) griežtai ribojamas teisinėmis priemonėmis. Pažeidus teisinius draudimus gali būti skiriama bauda arba traukiama baudžiamojon atsakomybėn, o draudžiami produktai konfiskuojami ir sunaikinami įvažiuojant į ES. Iš kitų šalių į ES neleidžiama įvežti mėsos, pieno, medaus, mėsos ir pieno produktų (kitokių negu pieno milteliai kūdikiams, kitas kūdikių maistas, ir specialus maistas, skirtas medicininiams tikslams). Išimtis – kai kurios Europos valstybės, neįeinančios į ES: Andora, Kroatija, Farerų salos, Grenlandija, Islandija, Lichtenšteinas, Norvegija, San Marinas ir Šveicarija; iš šių šalių galima įsivežti nedaug šių produktų individualiam vartojimui.

Be to, itin griežti teisiniai draudimai taikomi produktų iš egzotinių arba saugomų rūšių gyvūnų įvežimui (draudžiama įvežti kriaukles, kaulus, plunksnas, odas ir t. t.). Už tai gali būti konfiskuojamas turtas, skiriama bauda ar net įkalinimo bausmė. Tokie pat griežti draudimai taikomi ir gyvų gyvūnų įvežimui.

 

INFORMACIJA APIE SVEIKATĄ IR SKIEPUS

Šalys, į kurias organizuoja keliones „Rainbow Tours“, laikomos saugiomis sveikatai (Europos ir Viduržemio regiono šalys), tad skiepytis neprivaloma nei apsaugos, nei profilaktikos tikslais. Kitais atvejais (vykstant į Azijos šalis, kai kurias Afrikos ir Karibų jūros regiono šalis) kelionių aprašymuose nurodomi išsamūs reikalavimai sveikatos atžvilgiu (apie privalomus ar bent rekomenduojamus skiepus). pateikiama  reikalingi nei. Prieš vykstant į egzotiškas šalis reikėtų pasitarti su gydytoju dėl profilaktinių skiepų nuo užkrečiamųjų ligų. Skiepais pasirūpinti turi pats turistas. Papildoma informacija apie skiepus: http://www.who.int/countries/en arba paskambinus į „Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centrą“ telefonu 8-5-230-0125, taip pat šios įstaigos internetinėje svetainėje www.ulac.lt. Taip pat reikėtų pasitarti su gydytoju dėl profilaktikos priemonių, padedančių užsienio šalyse išvengti virškinamojo trakto sutrikimų dėl neįprasto maisto. Susirgus ar įvykus nelaimingam atsitikimui reikia kreiptis į artimiausią medicinos punktą, ligoninę arba per viešbučio administraciją kvieti gydytoją ir informuoti „Rainbow Tours“ atstovą. Nepaisant to, į kurią šalį vykstate, nepamirškite laikytis įprastų sanitarijos taisyklių: plaukite rankas prieš valgį, taip pat daržoves ir vaisius, negerkite vandentiekio vandens (pirkite į butelius išpilstytą vandenį) ir t. t.

 

PASO AR KITŲ DOKUMENTŲ PRARADIMAS

Kelionės dalyvis, pametęs ar kitaip praradęs pasą arba kitus grįžimui į savo šalį reikalingus dokumentus, privalo apie tai pranešti vietiniam Biuro atstovui, kuris suteiks visą reikiamą informaciją bei pagalbą,  ir kreiptis į artimiausią LR konsulatą arba ambasadą buvimo šalies teritorijoje. Konsulato pareigūnai privalo suteikti visokeriopą (įskaitant teisinę ir finansinę) visiems LR piliečiams; jeigu šalyje nėra LR konsulinės įstaigos, šias funkcijas vykdo Europos Sąjungos įstaigos.

 

VALIUTA

Dauguma Europos Sąjungos valstybių naudojasi bendrąja valiutos sistema – euru (EUR). Tai Austrija, Vokietija, Italija, Prancūzija, Graikija, Portugalija, Belgija, Liuksemburgas, Suomija, Airija, Ispanija, Nyderlandai. Europos šalyse, neįsivedusiose euro, iki šiol naudojama nacionalinė valiuta (Didžioji Britanija, Švedija, Danija, Norvegija), kurią galima išsikeisti bankuose prieš kelionę. Vykstant į už Europos ribų (į Tunisą, Egiptą, Turkiją, Maroką, Kubą, Kubą, Dominiką patartina vežtis JAV dolerius arba eurus, kuriuos galima išsikeisti atvykus į šalį arba pasienyje. Daugumoje šalių, į kurias vykstame atostogauti, galima atsiskaityti Lietuvoje išduotomis „Visa“, „Master card“ mokėjimo kortelėmis.

 

NEĮGALIEJI

Organizatorius taiko 2006 m. liepos 5 d. Reglamento (EB) Nr. 1107/2006 dėl  neįgalių asmenų ir ribotos judėsenos asmenų teisių keliaujant oru (OL L 204, 2006 7 26, p. 1–9) nuostatas. Ruošdamiesi į kelionę neįgalieji privalo pranešti Biurui prieš sudarant sutartį apie savo neįgalumo laipsnį ar kitus specialius reikalavimus. Biuras prieš sudarant sutartį informuos, ar įmanoma patenkinti tam tikrus specialius reikalavimus. Biuras gali atsisakyti rezervuoti kelionę arba pasirašyti sutartį su neįgaliu ar ribotos judėsenos asmeniu vykdydamas taikomus teisės aktuose nustatytus saugumo reikalavimus arba saugumo reikalavimus, kuriuos nustatė institucija, išdavusi vežėjui oro vežėjo pažymėjimą:

- kai lėktuvo dydis ar jo durų angos plotis neleidžia saugiai gabenti neįgalaus asmens ar ribotos judėsenos asmens;

- kai neįgalaus asmens ir ribotos judėsenos asmens nelydi kitas asmuo, galintis suteikti šiam asmeniui reikalingą pagalbą.

Biuras, atsisakęs rezervuoti kelionę arba pasirašyti sutartį, apie priežastis nedelsdamas praneša neįgaliam ar ribotos judėsenos asmeniui. Suinteresuotajam pareikalavus Biuras per 5 darbo dienas nurodo šias priežastis raštu. Be to, Biuras dės visas pastangas, kad galėtų pasiūlyti suinteresuotam asmeniui jam tinkamą alternatyvų sprendimą.

 

AMŽIAUS APRIBOJIMAS

Visų turistinių kelionių, rengiamų pagal mūsų pasiūlymus, programa labai intensyvi, daug lankomų objektų, turistams tenka važiuoti ilgas valandas, eiti į ilgai trunkančias ekskursijas pėsčiomis, todėl patartume į tokias keliones nesivežti vaikų, jaunesnių nei 5 metų. Jeigu abejojate, ar vaikui tiks Jūsų pasirinkta kelionė, prašom kreiptis į agentūras, parduodančias „Rainbow Tours“ keliones.

 

Užsisakykite naujienlaiškį

Įveskite savo elektroninio pašto adresą ir mes jums atsiųsime mūsų naujienlaiškį su kelionių pasiūlymais į jūsų pašto dėžutę.