Šias vietas privaloma aplankyti keliaujant Meksikoje!

meksyk 68 104517 155394 1000x1000

Meksika yra nepaprastai įvairi šalis, kurioje yra viskas, ko reikia turistams: gražūs paplūdimiai, gyvas naktinis gyvenimas, turtinga kultūrinė pasiūla ir viena skaniausių virtuvių pasaulyje. Jei jau seniai galvojate apie išvyką į Meksiką, bet nesate tikri, kokias vietas aplankyti, perskaitykite šį straipsnį. Jame aprašomos Meksikos lankytinos vietos, kurias būtinai turite pamatyti viešėdami tekilos tėvynėje. Tačiau net ir nepasiryžę aplankyti kiekvienos iš šių vietų, galite būti tikri, kad jūsų atostogos Meksikoje bus kupinos įspūdžių ir nuotykių, nes ši nuostabi šalis neleis nuobodžiauti.

Plaja del Karmen
Palja del Karmen yra viena madingiausių Jukatano pusiasalio vietų; rajone gausu judrių barų, elegantiškų kavinių ir aukščiausios klasės viešbučių su „viskas įskaičiuota“, kuriuose ilsisi turistai iš viso pasaulio. Plaja del Karmen atmosferai ir unikaliam koloritui turėjo ir turi didelė emigrantų bendruomenė, kuri čia atsirado 1900 m. Būtent dėl ​​šios tarptautinės įtakos šis miestas taip skiriasi nuo likusios Meksikos. Populiariausia Plaja del Karmen vieta yra Fifth Avenue (Quinta Avenida), atmosferinė pėsčiųjų promenada su madingais klubais, restoranais, tiekiančiais patiekalus iš beveik visų pasaulio kampelių, ir suvenyrų prekystaliais. Plaja del Karmen yra puiki vieta žmonėms, kurie svajoja atsipalaiduoti saulėkaitoje dieną ir maudytis krištolo skaidrumo Karibų jūros vandenyje, o vakarais šokti naktiniuose klubuose pagal lotynų muzikos ritmą. Plaja del Karmen rajonas yra tikras rojus vandens sporto, ypač snorkeling ir nardymo, mėgėjams.

Tulumas
Pajūrio miestelis Tulumas turi keletą gražiausių Meksikos paplūdimių, tačiau galite būti tikri, kad jų yra ir daugiau. Netoli Tulumo yra ikikolumbinio majų miesto griuvėsiai. Vaizdingi griuvėsiai yra ant aukštos uolos, kuri stačiai nusileidžia į turkio spalvos Karibų jūros vandenis. Tai vienintelė archeologinė vietovė Meksikoje, iš kurios atsiveria toks įspūdingas vaizdas į jūrą ir viena iš populiariausių majų pakrantės lankytinų vietų. Tulumo vietovė taip pat garsėja kvapą gniaužiančiais cenotais, t. y. natūraliais kalkakmenyje susiformavusiais karstiniais šuliniais, kurie buvo itin svarbūs majų kultūroje. Nardymas cenotose yra nuostabi patirtis, leidžianti nukeliauti į požeminį pasaulį, pilną stalagmitų ir stalaktitų. Tulumas, nors ir populiarus tarp turistų, yra itin rami vieta, kur galėsite atsipalaiduoti atokiau nuo minios ir leisti laiką tarp malonių vietinių. Mieste verta aplankyti tokius paminklus kaip sargybos bokštas (El Castillo), freskų šventykla (Templo de los Frescos) ir nusileidžiančio Dievo šventykla (Templo del Dios Descendente) su bičių dievo Ab reljefu Muxen Caba. Apskritai Tulumas siūlo puikų atsipalaidavimo, linksmybių ir nuotykių derinį.

Čičen Ica
Čičen Ica – ikikolumbinis miestas Jukatano pusiasalyje IV-VI amžiais įkurtas majų, pietinėje ir vakarinėje dalyse išlikę paminklai susiję su majų kultūra, o šiaurinėje – su toltekų kultūra. 2007 metais miestas buvo pripažintas vienu iš septynių naujųjų pasaulio stebuklų. Tai viena žinomiausių ir geriausiai išsilaikiusių vietų, siejama su turtinga Meksikos majų kultūra. Į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktas Čičen Ica neabejotinai yra vienas didžiausių Meksikos turistų lankomų vietų. Tai taip pat viena daugiausiai žmonių, tačiau čia verta atvykti nepaisant minios, nes šių griuvėsių milžiniškumas ir grožis pradžiugins kiekvieną, net ir labiausiai patyrusį bei reikliausią keliautoją. Būdami čia taip pat turėtumėte aplankyti kai kurias puikias cenotes ir mažesnes archeologines vietas netoliese.

Merida
Merida yra Jukatano pusiasalio sostinė ir didžiausias miestas. Daugelis turistų atvyksta čia, norėdami pabėgti nuo paplūdimio kelioms dienoms ir sužinoti daugiau apie Meksikos kultūrą ir tradicijas. Šiame nedideliame mieste yra daug muziejų, meno galerijų, restoranų ir teatrų, kurie suteiks jums įvairių pramogų. Merida yra nepaprastai žavus mažo miestelio provincijos atmosferos ir jame gyvenančių bendruomenių kosmopolitinės įtakos derinys. Miestas, apipintas kolonijine istorija, kuriame vis dar galite grožėtis daugybe gerai išlikusių pokolonijinių pastatų, yra puiki vieta tyrinėti. Siauros gatvelės ir įdomūs pastatai gražiai atspindi praėjusios eros dvasią. Meridoje visą parą verda gyvenimas, dieną verta užsukti į vieną iš šurmuliuojančių turgų, o vakare – restoranuose ir baruose paragauti vietinės virtuvės ir kultūros.

Meksikas
Dar visai neseniai Meksikos sostinė neturėjo labai geros reputacijos dėl didelio nusikalstamumo lygio. Tačiau pastaraisiais metais miestas patyrė neįtikėtiną transformaciją ir greitai užkariauja atvykstančių turistų širdis. Meksikas yra tikras rojus gurmanams ir meno mylėtojams, tačiau didžiausias jo turtas tikrai yra turtinga ir žavi istorija. Mieste yra daugybė muziejų, skirtų Meksikos kultūros paveldo išsaugojimui. Šalies sostinė turi visus polinkius netrukus konkuruoti su tokiomis įžymybėmis kaip Niujorkas, Roma, Paryžius ir Berlynas. Pati miesto vieta nuostabi: virš miesto stūkso du didingi snieguoti ugnikalniai Popocatépetl ir Iztaccíhuatl. Ir nors sostinė yra didžiulis miestas tiek gyventojų skaičiumi, tiek plotu, dauguma turistų lankomų vietų yra istoriniame miesto centre (Centro Histórico de la Ciudad), įrašytame į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. 15 km2 plote yra daugiau nei 1400 istorinių pastatų, pastatytų XVI–XIX a.

Užsisakykite naujienlaiškį

Įveskite savo elektroninio pašto adresą ir mes jums atsiųsime mūsų naujienlaiškį su kelionių pasiūlymais į jūsų pašto dėžutę.