Kodėl Šri Lanka arbatos kraštas?

48379447 2878133195560083 1875203294326947840 n

Kodėl Šri Lanka arbatos kraštas?

Kaip gi viskas prasidėjo? Prieš daug metų sala garsėjo savo kava. Taip, taip – kava. Vienais metais įvykus orų anomalijai, po ilgai trukusio lietaus atėjo nepakeliamas karštis, kavos plantacijos užsikrėtė „Coffee Least Rust“ ir sparčiai pradėjo nykti. Deja, bet iki šiol ši liga nėra pagydoma ir kankina daug vidurio Amerikos kavos plantacijų. 1951 m. 16 metų jaunuolis Džeimsas Teiloras – „Ceilono arbatos tėvas“ atvyko į salą ir įsidarbino kavos inspektoriumi šalia Kandžio miesto (būtent jo monumentas pasitinka atvykstanti į arbatos muziejų). Darant eilinę kavos plantacijos patikrą, jis pastebėjo gražiai besivystantį arbatos medelį ir nusprendė apie tai pasidalinti su savo darbdaviais. Buvo nuspręsta pasodinti nedidelę arbatos plantaciją. Derlius užaugo puikus. Po kelių metų Teiloras, gavęs investicijų iš D. Britanijos, atidarė naujas arbatos gamyklas ir nuo 1877 m. iš Ceilono iki D. Britanijos plaukdavo specialūs arbatos laivai.

Šiandien Šri Lanka – trečia pagal dydį arbatos gamybos šalis pasaulyje. Nepraleiskite galimybės aplankyti aukštai kalnuose esančios arbatų plantacijos terasos, bei padirbėti nurenkant derlių (tai atlieka tamilų tautos moterys, tvirtindamos prie kaktos didelius, apie 6 kg sveriančius krepšius, esančius už nugaros).

Kai skaičiau apie tai prieš kelionę galvojau, kad pririnkti 6 kg erdvioje arbatos plantacijoje nebus sunku. Tačiau pamačius realybėje kokio statumo yra terasos, kurių kai kuriose atkarpose sunku išsilaikyti nenukritus ir belieka tik ropoti, greitai pakeičiau nuomonę. Asmeniškai sutikusi arbatos rinkėjas pasijutau tikru Guliveriu, nes moterų ūgis siekė vos 1.40-1.50 cm, o svoris - apie 40 kg).

Vėliau Jūs turėsite galimybę stebėti visą arbatos apdirbimo bei pakavimo procedūrą ir paragauti įvairių arbatos rūšių. Nepamirškite parvežti arbatos lauktuvėms. Svarbu žinoti, kad Ceilono pavadinimą galima rašyti jei arbata užauginta Šri Lankoje, o supakuota svetur. Liūto atvaizdą ant arbatos pakelio leidžiama spausdinti tik jei arbata ir užauginta ir supakuota Šri Lankoje. Šį produktą galima gabenti rankiniame bagaže.

Užsisakykite naujienlaiškį

Įveskite savo elektroninio pašto adresą ir mes jums atsiųsime mūsų naujienlaiškį su kelionių pasiūlymais į jūsų pašto dėžutę.