Tuniso miestai, kuriuos verta aplankyti

tunezja 44 197424 527025 1000x1000

Tunisas yra viena įdomiausių Magrebo šalių – čia rasite aukščiausios klasės finikiečių ir romėnų paminklų, vaizdingas medinas, pilnas vingiuotų gatvelių, dykumoje išsidėsčiusių paslaptingų carų, nesibaigiančius Sacharos kraštovaizdžius, kurie yra daugelio filmų vieta, ir gražūs ilgi paplūdimiai. Be to, aromatinga tunisiečių virtuvė patenkins net išrankiausių gurmanų skonį, o tunisiečių atvirumas ir šiluma išliks atmintyje ilgam. Pažiūrėkite, kuriuos miestus Tunise verta aplankyti ir susiplanuokite savo svajonių kelionę po šią nuostabią šalį!

Tunisas
Skaičiuojantis mažiau nei 700 tūkst. gyventojų, Tuniso sostinę būtina pamatyti lankantis šioje šalyje.

  1. Ypač verta aplankyti vietinę vaizdingą mediną, kurioje gausu siaurų gatvelių, prekystalių ir istorinių pastatų.
  2. Čia rasite gražių mečečių, įskaitant: Zitouna, Kasbah ir Ksar, įspūdingai dekoruoti Dar Lasramo, Dan Ben Achour ir Dar Al Jaziri rūmai bei istorinės medresės.

Atostogaudami Tunise turite užlipti ant vieno iš pastatų stogo, kad pamatytumėte Tuniso miesto panoramą iš viršaus ir išmėgintumėte savo jėgas derantis vietiniame turguje. Taip pat verta pamatyti istorinius miesto vartus Bab el Bahr, kolonijiniais laikais vadintus Porte de France.

Nuo senamiesčio bėga Habib Burgiby prospektas, apaugęs eukaliptais ir palmėmis. Vaikščiodami po šį Tuniso miestą galite stebėti įdomius vietinės kolonijinės ir postkolonijinės architektūros pavyzdžius – galėsite grožėtis elegantiškais valdžios pastatais ir daugybe modernistinių pastatų, tokių kaip Hotel du Lac.

Kitas privalomas aplankyti Tunise yra Bardo muziejus, pilnas nuostabių kolekcijų. Galima grožėtis didžiule romėnų mozaikų kolekcija, senovės Graikijos ir Kartaginos artefaktais bei įvairiais islamo laikotarpio meno kūriniais. Čia rasite daiktų iš praktiškai kiekvieno istorijos laikotarpio – nuo ​​priešistorinių laikų iki šių dienų. Vertingiausi muziejaus objektai yra: marmurinė mozaika, vaizduojanti Poseidoną, triumfuojantį prieš Nereidus, votinė stela, skirta Saturnui, mėlynas Korano rankraštis, Jupiterio Kapitolijaus statula ir Kartaginos monetos.

Kairouanas
Tai vienas svarbiausių miestų islamo pasaulyje, taip pat turistinis miestas Tunise. Kairuanas, kuriame gyvena kiek mažiau nei 200 000 gyventojų, yra maždaug 160 km į pietus nuo Tuniso.

Svarbiausias paminklas čia yra Sidi Ukba mečetė, dar vadinama Didžiąja mečete. Pirmoji mečetė čia buvo pastatyta 670 m., todėl ji tapo viena seniausių maldos vietų musulmonų pasaulyje. Dabartinė struktūra datuojama antroje IX amžiaus pusėje ir stebina masyviu keturkampiu minaretu, didžiuliu kiemu, apsuptu 400 kolonų su portikais, ir, svarbiausia, 17 navų maldos sale, kurią remia keli šimtai senovinių. kolonos, atvežtos čia iš Kartaginos ir Susos.

Kairuane taip pat rasite šimtą kitų mečečių, tarp kurių svarbiausios yra Kirpėjo mečetė, kurioje palaidotas pranašo draugas Abu Zama el-Belawi, ir Trijų durų mečetė.

Lankantis Tuniso miestuose būtina pasivaikščioti po vietinę mediną. Tai puiki proga apsipirkti ir iš arčiau susipažinti su tradicine architektūra. Be to, medinoje galite pamatyti Bir Barouta – kaušinį ratą, varomą kupranugario. Vanduo iš šio šulinio laikomas šventu ir jį noriai perka į Kairuaną atvykstantys piligrimai.

Šis miestas Tunise taip pat garsėja savo kilimų audimo fabriku – tad jei kas nori atsivežti kilimą, Kairouanas yra puiki vieta tokio tipo pirkiniams.

Sidi Bou Said
Virš Viduržemio jūros esantis pakopinis Sidi Bou Said yra nepaprastai žavus, meniškas miestelis, įsikūręs ant vaizdingos uolos. Namų spalvos kiek primena Graikiją. Čia rasite baltų namų su mėlynomis langinėmis ir dekoracijomis. Sidi Bou Said nuo europietiško atitikmens išsiskiria būdinga rytietiška durų ornamentika.

Tuniso turistiniame mieste gausu vaizdingų kavinių, restoranų ir mažų meno galerijų, įskaitant Saladiną ir A. Gorgi. Tai puiki vieta padaryti fantastiškas nuotraukas ir praleisti gražią, atpalaiduojančią popietę.

Sidi Bou Saide verta pamatyti praėjusio amžiaus pradžioje pastatytus Ennejma Ezzahra rūmus, pasižyminčius daugybe arkų, raštuotomis plytelėmis ir įmantriai dekoruotu tinku. Taip pat unikalus yra Dar El Annabi – istorinis namas, kuriame galima pamatyti įdomią tradicinių kostiumų parodą. Ant uolos krašto atsiveria gražus vaizdas į Viduržemio jūrą.

Monastyras
Monastiras – turistinis kurortas Tunise, esantis 15 km į pietus nuo Suso. Be gražių paplūdimių ir puikios viešbučių infrastruktūros, čia rasite keletą pasaulinio lygio paminklų.

Svarbiausias neabejotinai yra monumentalus ribatas (gynybinis musulmonų vienuolynas), pastatytas VIII amžiaus pabaigoje, todėl tai yra seniausias tokio tipo statinys, iškilęs per islamo užkariavimą Šiaurės Afrikoje. Ribatą Monastire sudaro keli bokštai su nuostabiu vaizdu į apylinkes, kelios salės ir 2 mečetės. Kai kuriuose kambariuose galite pamatyti parodas, skirtas Tuniso istorijai ir religijai.

Lankantis šiame mieste Tunise, būtina pamatyti ir įspūdingą buvusio Tuniso prezidento Habibo Burgibos mauzoliejų. Kompleksas buvo pastatytas 1963 m. ir jam būdingi du 25 metrų aukščio minaretai, 3 kupolai (įskaitant didžiausią auksinį) ir daugybė dekoracijų. Viduje galite pamatyti Bourgibos ir jo artimiausios šeimos kapus, taip pat daugybę buvusio prezidento daiktų ir jo nuotraukų.

El Džemas
Skaičiuojant tik 20 tūkst. El Džemo gyventojai, turite jį aplankyti dėl vienos priežasties – nuostabiai išsilaikiusio amfiteatro, kuris savo išvaizda ir dydžiu nusileidžia garsiajam Romos Koliziejui. Šis trijų aukštų pastatas buvo pastatytas III mūsų eros amžiaus pirmoje pusėje. ir galėjo tilpti iki 35 tūkst. žiūrovų. Įspūdingi ir jo matmenys – ilgis 149 m, plotis 124 m, aukštis 36 m. Nepaprasta atrakcija yra tai, kad galima patekti ir į žiūrovų salę, ir į areną, ir į požemį, kur prieš kovą buvo laikomi gladiatoriai, krikščionys ir pavojingi gyvūnai.

Vietiniame amfiteatre buvo nufilmuota daug žinomų filmų, įskaitant: Gladiatorius, Briano gyvenimas arba Quo Vadis. Kiekvieną vasarą šiame Tuniso turistiniame miestelyje taip pat vyksta labai įdomus simfoninės muzikos festivalis, į kurį nuolat atvyksta klasikinės muzikos mylėtojai iš viso pasaulio.

Kartagina
Garsiausių Tuniso miestų sąrašas būtų neišsamus be Kartaginos – garsiosios senovės miesto-valstybės, kuri, vadovaujama Hanibalo, susidūrė su Romos imperija. Nors šiandien čia matyti tik griuvėsiai, senovėje Kartagina buvo didžiulės imperijos sostinė.

Lankantis šioje vietoje pirmiausia verta pamatyti:

  • Byrsos kalnas – religinis miesto centras su dievo Ešmuno šventykla, įspūdinga sostine, forumu ir teatru,
  • Antonijaus pirčių griuvėsiai – šalia jūros,
  • Valstybinis Kartaginos muziejus – pilnas mozaikų, kaukių ir kasdienių daiktų; Čia rasite tiek Punijos, tiek Bizantijos laikotarpių artefaktų.

 

Būnant rajone verta apžiūrėti ir dviejų senovinių uostų – komercinio ir karinio – liekanas.

Susas
Susas – uostas ir kurortinis miestas rytų Tunise, 143 km į pietus nuo Tuniso. Tačiau visi, kurie manytų, kad be gražių paplūdimių ir daugybės viešbučių čia nėra nieko įdomaus, klysta. Kita vertus! Šiame Tuniso mieste yra daugybė lankytinų vietų turistams, pradedant nuostabia siena aptverta medina, kurioje, be vingiuotų gatvelių ir baltų namų raizginio, rasite spalvingą turgų ir nuostabias požemines cisternas, datuojamas nuo 2010 m. Romos laikotarpis.

Suse taip pat turite pamatyti:

  • ribatas - kadaise pirmoji miesto gynybos linija,
  • kasbah su 30 metrų bokštu,
  • Archeologijos muziejus – pilnas punų, romėnų ir krikščionių laikų artefaktų,
  • Didžioji mečetė su 13 navų maldos sale.

 

Susa yra puiki vieta atostogoms. Liks patenkinti ir tie, kuriems reikia atsipalaiduoti paplūdimyje, ir tie, kurie mėgsta lankytis ir pažinti vietos istoriją bei kultūrą.

Užsisakykite naujienlaiškį

Įveskite savo elektroninio pašto adresą ir mes jums atsiųsime mūsų naujienlaiškį su kelionių pasiūlymais į jūsų pašto dėžutę.