Gražiausia Graikijos sala? Lesbas!

lesbos 10021 158784 395835 1000x1000

Lesbo sala yra šiaurės rytinėje Egėjo jūros dalyje, Turkijos pakrantėje, vietinio Ayvaliko kurorto lygyje. Ją nuo kaimyninės šalies skiria Muzelimo sąsiauris šiaurėje ir Mitilini rytuose. Tai viena didžiausių Graikijos salų – jos plotas 1630 km², joje gyvena apie 90 tūkst. žmonių. Lesbo sostinė – Mitilenės miestelis, kuriame gyvena apie 40 tūkst. žmonių.

Įdomiausios vietos Lesbo saloje yra:

  • Mitileno pilis – viduramžių tvirtovė, iškilusi virš gražiausios Graikijos salos sostinės, kuri buvo pastatyta VI a. Bizantijos tvirtovės vietoje,
  • Ipsilou vienuolynas – seniausias Lesbo vienuolynas, įkurtas apie 800 m.
  • Mitimna – vaizdingas miestas šalies šiaurėje (jo gyventojai vartoja ankstesnį, istorinį pavadinimą Molyvos),
  • Molyvos pilis – didžiulė tvirtovė, iškilusi virš Mitimnos.

Taip pat verta žinoti, kad čia yra unikalus pasaulyje suakmenėjęs miškas, kuriame galima pamatyti prieš milijonus metų sušalusius medžius. Tačiau ši Graikijos sala yra ir tikras rojus istorijos mylėtojams – Lesbą jau aprašė Homeras, čia taip pat gimė Sappho, graikų poetas, gyvenęs VII–VI amžių sandūroje prieš Kristų, iš kurio kilo lesbietiška meilė pavadinta jos kūrybiškumo ir meilės tai pačiai lyčiai vardu. Taip pat nenusivils ir norintys pailsėti nuostabiuose paplūdimiuose, išsidėsčiusiuose daugybėje įlankų, ar pasimėgauti nuostabia Viduržemio jūros regiono graikų virtuve. 

Užsisakykite naujienlaiškį

Įveskite savo elektroninio pašto adresą ir mes jums atsiųsime mūsų naujienlaiškį su kelionių pasiūlymais į jūsų pašto dėžutę.