Tartu - Helsinkis - Talinas (Kruizas)

tartu  helsinkis  talinas 703 5
tartu  helsinkis  talinas 703 4
tartu  helsinkis  talinas 703 3
tartu  helsinkis  talinas 703 2
tartu  helsinkis  talinas 703 1
tartu  helsinkis  talinas 703 5
tartu  helsinkis  talinas 703 4
tartu  helsinkis  talinas 703 3
tartu  helsinkis  talinas 703 2
tartu  helsinkis  talinas 703 1
 • Kelionė

  autobusu

 • Šalis

  Estija, Suomija

 • Trukmė

  3 dienos

Šiuo metu kelionė neorganizuojama

Daugelis iš mūsų mano, kad Baltijos broliai estai, kaip ir mūsų kaimynai latviai, yra baltai, tačiau nuvykę į Estiją suprantame, kad nieko nebesuprantame! Kalbos ir kultūros skirtumai mums įrodo, kad estai priklauso visai kitai tautų grupei – finougrams, kurie kartu su suomiais šimtmečiais dalijosi istorijos nulemtais džiaugsmais ir vargais, panašiais papročiais bei kalba. Vieno kruizo metu Jums siūlome pažinti artimais ryšiais susaistytas Šiaurės Europos valstybes, stebinančias ne tik unikaliomis tradicijomis ir kultūra, tačiau ir išskirtine medine bei plytine architektūra.

Kelionės akcentai:
- Studentiškasis Tartu su atgimstančiu senamiesčiu;
- Suomijos sostinė Helsinkis, kuriame nustebsime išvydę Tempeliaukio bažnyčią, įsikūrusią uoloje bei daugelį kitų objektų;
- Antras seniausias miestas Suomijoje Porvas, kuris žavės spalvingais medinukais;
- Seniausias Baltijos šalių miestas – Talinas, kuriame grožėsimės barokiniu parku, seniausia Šiaurės valstybėse rotušepilimi, kadaise aukščiausiu pastatu Europoje buvusia Šv. Olavo bažnyčia.

1 diena. Anksti ryte išvyksime iš Lietuvos. Aplankysime seniausią Baltijos šalių miestą – Tartu, sutelkusį labai daug jaunų žmonių, studijuojančių čia esančiame Estijos universitete, kurį švedų karalius Gustavas II Adolfas įkūrė dar 1632 m. Pasivaikščioję po atgimstantį Tartu senamiestį stabtelėsime apžiūrėti jau trečiąją tame pačiame plote sukonstruotą miesto rotušę, kurios aikštėje nusifotografuosime prie garsiojo „Besibučiuojančių studentų“ fontano, sustosime prie universiteto rūmų ir observatorijosDomo katedros griuvėsių, menančių viduramžiais milžinišką galią savo rankose sukoncentravusios bažnyčios galią. Kitas reikšmingas plytinės gotikos pavyzdys mieste – Šv. Jono bažnyčia, talpinanti net 1000 terakota – žemos degimo temperatūros – skulptūrų. Apžiūrėję šventovę pasiklausysime legendų apie angelų bei velnių tiltus ir tęsime ekskursiją po Tartu senamiestį, kuris yra apsuptas aibės gražių parkų, kuriuose rasime originalius paminklus, bei skulptūras: Ulo Ouno „Tėvą ir sūnų“, paminklus estų, ir anglų rašytojams Oskarui Vaildui, Barklajui de Toliui. Laisvu laiku universitetinį miestą tyrinėsime savarankiškai. Vakare apsistosime viešbutyje Talino priemiestyje.

2 diena. Anksti ryte vyksime į uostą, iš kurio kelsimės į Suomijos sostinę Helsinkį. Modernus miestas žavi skandinavišku paprastumu, jaukiu senamiesčio šurmuliu, gamtos ir architektūros vienove. Pasižvalgę po Helsinkį vyksime į Porvą – antrą seniausią miestą Suomijoje, kuris kūrėsi aplink viduramžių katedrą ant Porvo upės krantų. Pažinsime miestui būdingą šiaurietišką architektūrą – medinius spalvingus namus, o laisvu laiku galėsite pasimėgauti kavos puodeliu ir paskanauti gardžių pyragėlių vienoje iš jaukių kavinukių. Sugrįžę į Helsinkį tęsime pažintį su sostine: pamatysime Uspenskio soborą – didžiausius stačiatikių maldos namus Vakarų Europoje, žavinčius įstabiais auksiniais kupolais, būdingais seniesiems ortodoksų miestams. Susipažinę su rytietišku miesto paveldu eisime Senato aikštės link, kurioje stovi dar vienas objektas, įrodantis stiprią Rusijos įtaką skandinaviškai sostinei – paminklas Rusijos imperatoriui Aleksandrui II. Modernios nepriklausomos šalies istoriją bene geriausiai reprezentuoja prezidentūra, kurioje nuo XIX a. reikšmingiausius užsienio svečius sutinka aukščiausieji šalies vadovai. Apžiūrėję valdžios galią simbolizuojantį statinį eisime link katedros. Turbūt nebūtų klaidinga ją įvardinti ne tik kaip pagrindinį Helsinko objektą, tačiau ir visą Suomiją atstovaujantį pastatą. Kadangi bažnyčia buvo sukonstruota Rusijos Caro Nikolo Antrojo garbei, XIX a. ji buvo vadinama Šventojo Nikolo katedra, tačiau Suomijai atgavus nepriklausomybę netrukus pradėta vadinti Helsinkio katedra. Susipažinsime ir su modernia miesto puse: pamatysime Šiuolaikinio meno centrą, savo darbais skatinantį susimąstyti, provokuoti bei šokiruoti. Aplankysime dar vieną sakralinį pastatą, tiesa, ne tokį, kokio tikėtumėtės. Jei ne mūsų gidas, nenustebtumėme, jog pro Tempeliaukio bažnyčią praeitumėte jos net nepastebėję. 1961 m. architektai, laimėję konkursą bažnyčiai statyti, iš pradžių manė, jog šventovė uoloje – pernelyg drastiškas sprendimas, šokiruosiantis miestiečius. Puiki pastato akustika ir nesibaigiantys turistų srautai, nenutrūkstantys jau beveik 60 metų, įrodo, kad sprendimas buvo genialus. Susipažinę su reikšmingiausiais miesto paminklais laisvu laiku  galėsite nuplaukti laivu į Suomijai priklausančią Suomelinos salą, kuri dažnai lankoma ne tik turistų, bet ir vietinių gyventojų. Vakare keltu grįšime į Taliną. Nakvosime viešbutyje Talino priemiestyje.

3 diena. Papusryčiavę važiuosime pasigrožėti Estijos sostine – Talinu – miestu, skaičiuojančiu jau 850 metų. Pažintį su sostine pradėsime viename įspūdingiausių miesto parkų – Kadriorg, kur akis lepinsime barokiniais rūmais, statytais XVIII amžiuje ir sužinosime, kur yra Estijos prezidento rezidencija. Keliaudami pakeliui į Piritos priemiestį pravažiuosime miesto simboliu tapusį paminklą „Undinėlė“, pastatytą nuskendusiems jūreiviams. Aplankysime Piritos priemiestį, kuriame sutelkti du išskirtinės reikšmės objektai – olimpinis buriavimo centras ir XV a. statyto Šv. Brigitos vienuolyno archeologinė vietovė. Judėdami miesto širdies link, persikelsime į viduramžių dvasią puikiai perteikiantį Hanza miestą, kurio puikiai išlaikytas senamiestis įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Užkopę į Toompea kalvą pamatysime pilį – istorinį, politinį ir administracinį centrą, kuriame šiuo metu reziduoja Estijos parlamentas. Užsuksime į Domo katedrą – viduramžius menančią reikšmingiausią miesto bažnyčią, iš kurios apžvalgos aikštelės pasigėrėsime Talino panorama. Nusileidę į žemutinį miestą užsuksime į „bandelių“ kiemą, kuriame grožėsimės miesto amatininkų ir pirklių namais, pamatysime vienintelę Šiaurės Europoje išlikusią gotikinę rotušę, sužinosime, kaip gyveno Talino miestelėnai. Pažintį su miestu baigsime apžiūrėdami Šv. Mikalojaus ir Šv. Olavo bažnyčias. Įspūdingas pastarosios bokštas, siekiantis net 124 metrų aukštį, lėmė ypatingą sakralaus pastato statusą – 1549 – 1625 bažnyčia buvo aukščiausias pastatas Europoje! Laisvu laiku kiekvienas ieškosime paslaptingojo Talino kampelių. Kupini įspūdžių ir naujų idėjų, išvyksime į Lietuvą, kurią pasieksime vėlai vakare.

Į kainą įskaičiuota

kelionė autobusu; 2 nakvynės viešbutyje; 2 pusryčiai; ekskursinė programa; kelionės vadovo paslaugos; keltų bilietai Talinas-Helsinkis-Talinas; kelionės dokumentų sutvarkymas.

Į kainą neįskaičiuota

mokamiems objektams rekomenduojame turėti ~20 EUR; objektų skaičius, lankymo tvarka ir įėjimo bilietų kaina gali keistis; muziejuose ir kituose mokamuose objektuose kelionės vadovas ekskursijų neveda medicininių išlaidų draudimas į kelionės kainą neįskaičiuotas priemoka už vienvietį kambarį – 30 EUR;

Pastabos

Dėmesio! Pasiūlymų kainos nuolat kinta! Jei Jus sudomino pasiūlymas susisiekite su mumis telefonu +37069901131 ar el. paštu info@kelvita.lt ir mes suteiksime Jums tiksliausią informaciją apie kelionės datas ir kainas.

Šiuo metu kelionė neorganizuojama

Atsiliepimų šiai kelionei nėra.

Šiuo metu kelionė neorganizuojama

Užsisakykite naujienlaiškį

Įveskite savo elektroninio pašto adresą ir mes jums atsiųsime mūsų naujienlaiškį su kelionių pasiūlymais į jūsų pašto dėžutę.