Savaitgalio kelionė po Žemaitiją ir jos dvarus 2 d.

q10718 large
q10720 larger
q10727 large
q10739 large
q10742
q10743 large
q10744
q10745
q9886
q10558
q10747 large
q10831 large
q10832 large
q10718 large
q10720 larger
q10727 large
q10739 large
q10742
q10743 large
q10744
q10745
q9886
q10558
q10747 large
q10831 large
q10832 large
 • Kelionė

  autobusu

 • Šalis

  Lietuva

 • Trukmė

  2 dienos

Šiuo metu kelionė neorganizuojama

 • Susipažinsite su Kurtuvėnų dvaru ir jo istorija!
 • Pažintis su Chaimo Frenkelio vila bei XIX a. vid. – XX a. vid. dvaro gyvenimu ir Šiaulių miestu.
 • Apsilankysite kunigaikščio Mykolo Oginskio rūmuose ir parke.
 • Apsilankysite Plateliuose ir susipažinsite su Žemaitijos sostine Telšiais!
 • Paragausite Žemaitiškų valgių, pagamintų pagal kulinarinio paveldo receptus!
 • Pakilsite į Aukštagirės apžvalgos bokštą ir pasigrožėsite Žemaitijos panorama.

1 diena. Ryte išvykstame į seniausią Lietuvoje Žemaitijos ir Aukštaitijos kryžkelę - Kurtuvėnus, XVI a. turėjusius 36 smukles, kuriose keliautojai ilsindavo arklius ir patys nevengdavo užvalgyti ir išgerti. Miestelis apsuptas Kurtuvėnų regioninio parko miškų. Iš toli pasitinka XVIII a. mūrinė, barokinė, dvibokštė Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčia pavadinta fundatoriaus Jokūbo Nagurskio vardu, greta jos senasis parapijos pastatas. Kurtuvėnų dvaro sodybos kompleksą* sudaro parkas,  žieminiai ir vasariniai tvenkiniai, kur auginami karpiai, oficina, kurioje įsikūręs Kurtuvėnų regioninio parko biuras, Pliaterių žirgyno arklidės, sodininko namas, kalvės ir kt. Kompleksą papildo šalia esantis Kurtuvėnų piliakalnis, unikalus XVIII a. barokinis baudžiauninkų suręstas dviejų aukštų medinis svirnas. Sužinosite, kad jis buvo skirtas  ne vien tik grūdams laikyti.

Tęsiame kelionę ir vykstame link šiauriausio Lietuvos didmiesčio Šiaulių. Ekskursijos metu susipažinsite su Šiaulių senamiesčiu, atrasite žavių skulptūrų puošiančių miestą,  pasigrožėsite grafų Zubovų rūmais, Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedra, Saulės laikrodžio aikšte. Vėliau lankysimės viename gražiausių pastatų Šiaulių mieste – Chaimo Frenkelio viloje*. Tai moderno architektūros statinys, žavintis interjere išlikusia medžio apdaila, puošniais lipdiniais, tapybos fragmentais.  Čia pažinsite turtingą XIX a. vid. – XX a. vid. dvaro gyvenimą, dvarinkų buitį bei kultūrą. Taip pat sužinosite apie garsios žydų šeimos – pirklių Frenkelių palikimą. Laisvas laikas pietums.

Vykstame link Platelių – vieno gražiausių ir garsiausią praeitį turinčių Žemaitijos miestelių. Jie yra įsikūrę didžiausio ir giliausio Žemaitijoje Platelių ežero vakarinėje pakrantėje. Apžiūrėsite Platelius, pasivaikčiosite vingiuotais Platelių dvaro parko takais bei pasigrožėsite gamtos paminklais: Platelių liepa, raganos uosiu, Platelių vikšna. Pasigrožėsite ežero ir jo salų panorama, ir išgirsite legendų apie ežero kilmę.

Nakvynė.

2 diena. Pusryčiai. Vykstame link Plungės, kur lankysimės kunigaikščio Mykolo Oginskio neorenesansinio stiliaus rūmuose*. Pakviesime nusikelti į praeitį ir pasivaikščioti po XIX a. statytus M. Oginskio rūmus, o apsilankymą užbaigsime su kvapnios kafijos puodeliu ir saldžiais rūmų sausainiais, keptais pagal XIX a. receptą. Susipažinsite su to metu istorija ir gyvenimu, muziejaus ekspozija, turėsite galimybę pasigrožėti Žemaitijos menininkų darbais. Vaikščiodami dvaro parke galėsite grožėtis kaskadiniais tvenkiniais, senais parko medžiais ir krūmais, pro medžių šakas atsiveriančiais vaizdais į rūmus.  Parke rasite ir didžiulį seną Perkūno ąžuolą,  išvysite romantizmo neogotikos stiliaus raudonų plytų pilaitę su laikrodžio bokštu – Laikrodinę oranžeriją.  

Keliaujame į ant septynių kalvų įsikūrusią Žemaitijos sostinę –  Telšius, miestą Žemaičių aukštumoje, ant Masčio ežero krantų. Čia leisimės į ekskursiją* ir susipažinsime su miestu, jo puošmenomis, galėsite pasimokyti rokoutėis žemaitėškā. Minsime mįsles, ieškosime lobių ir stebuklų.

Tęsiame kelionę ir atvykstame į Kūlio Daubos kaimą, kuriame aplankysite senovinį Angelų malūną* bei paragausite žemaitiškų valgių*, pagamintų pagal kulinarinio paveldo receptus.

Pakeliui sustojame ir pakilsime į Aukštagirės apžvalgos bokštą, stovintį ant Aukštagirės kalno (215 m aukščio). Iš apžvalgos bokšto pasigrožėsite tipiška kalvotosios Žemaitijos panorama: Bilionių kaimu, už jo esančiais tvenkiniais, miškais ir Medvėgalio piliakalniu. Vakare grįžtame namo.

Bilietai į mokamus lankomus objektus:

 • Vietinių gidų paslaugos ir ausinukų nuoma: ~ 8 EUR/asm;
 • Ekskursija Kurtuvėnų dvaro sodybos lankytojo bilietas - 1 EUR/asm.
 • Chaimo Frenkelio vilos bilieto kaina – 5 EUR/asm., su nuolaida - 2,5 EUR/asm.;
 • Ekskursija Angelų malūne - 4 EUR/asm;
 • Žemaitiški valgiai Angelų malūne - 9 EUR/ asm.;
 • Ekskursija su kafija M. Oginskio rūmuose - 5 EUR/asm (į kainą įeina lankytojo bilietas).

Į kainą įskaičiuota

kelionė patogiu, turistinės klasės autobusu; 1 nakvynė viešbutyje/svečių namuose su pusryčiais; kelionės vadovo paslaugos; ekskursinė programa; kelionės dokumentų sutvarkymas.

Į kainą neįskaičiuota

(*) – bilietai į mokamus objektus, vietinių gidų paslaugos ir ausinukų nuoma ~ 31 EUR; asmeninės išlaidos.

Pastabos

Dėmesio! Pasiūlymų kainos nuolat kinta! Jei Jus sudomino pasiūlymas susisiekite su mumis telefonu +37069901131 ar el. paštu info@kelvita.lt ir mes suteiksime Jums tiksliausią informaciją apie kelionės datas ir kainas.

Šiuo metu kelionė neorganizuojama

Atsiliepimų šiai kelionei nėra.

Šiuo metu kelionė neorganizuojama

Užsisakykite naujienlaiškį

Įveskite savo elektroninio pašto adresą ir mes jums atsiųsime mūsų naujienlaiškį su kelionių pasiūlymais į jūsų pašto dėžutę.