Pietų Lenkijos kalnai, pilys ir miestai

13199
13198
10469
10468
8336
13199
13198
10469
10468
8336
 • Kelionė

  autobusu

 • Šalis

  Lenkija

 • Trukmė

  4 dienos

 • Nuostabi kalnų panorama nuo Kasprowy Wierch viršūnės
 • Ojcovo nacionalioniame parke, pamatysime Pieskova Skala pilį, ir aplankysime ant kalkakmenio uolos įsikūrusią Ogrodzieneco pilį;
 • Veličkos druskų kasykla - šventųjų figūros bei klasikinė architektūra sukurta iš gryniausios druskos
 • Gubaluvkos viršukalnė - nuostabūs Tatrų bei kaimyninių kalnų – Gorcų, Pieninų ir Beskidų – panoraminiai vaizdai
 • Vavelis – įspūdingas pilies, rūmų ir katedros architektūrinis kompleksas ant žymiosios Vavelio kalvos
 • Karalių miestas, „Lenkijos deimantas“ – didingoji Krokuva
 • Lenkiškų patiekalų degustacija

1 diena. Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją. Atvykstame į Ogrodzieneco pilį*, tai viena iš galingiausių ir įspūdingiausių gynybinių, erelių lizdų pilių -   pastatyta 1350 – 1370 m., Karaliaus Kazimiero įsakymu. Ji įsikūrusi ant kalkakmenio uolos viršūnės, strategiškai patogioje vietoje, iš trijų pusių ją supo aukštos uolos, iš ketvirtosios pusės buvo pastatyta aukšta akmeninė siena. Įvažiavimas į pilį buvo siauru keliu tarp uolų, todėl pilis kartais buvo vadinama „Vilko nasrais“. Pilis pastatyta 515 metrų virš jūros lygio, joje susimaišę renesanso ir gotikos stiliai, ji buvo smarkiai sugriauta švedų karo metu, bet iki šiol išlikę pilies griuvėsiai nustebins lankytojus savo didybe ir galybe. Pasivaikščiosime pilies sienomis, laiptais pakilsime į bokštą, pamatysime vietas, kur kadaise buvo pilies savininko gyvenamosios patalpos, biblioteka, virtuvė. važiuosime įspūdingu Erelių lizdų pilių keliu, gėrėsimės nuostabiu kraštovaizdžiu, kalkakmenio uolomis. Išvykstame Krokuvos link, pakeliui pravažiuosime šalia Pieskova Skala pilies, tai Lenkijos renesanso architektūrinis perlas, šalia jos pamatysime garsiausią ir unikaliausią 25 metrų aukščio uolą, vadinamą „Heraklio pirštu“. Nakvynė viešbutyje prie Krokuvos.

2 diena. Pusryčiai. Vykstame į Veličkos druskų kasyklas*, kurios veikia jau 700 metų ir yra įtrauktos į UNESCO Pasaulio kultūros paveldo sąrašą. Apsilankymo metu nusileidžiama į 135 m gylį, kur keliose horizontalėse suformuota 2 km ilgio trasa, susidedanti iš 20 kamerų. Puikiai įrengta ekspozicija supažindina su druskos kasybos istorija ir sunkiu kalnakasių darbu. Pats gražiausias šių kasyklų kūrinys – Palaimintosios Kingos koplyčia, kurioje viskas padaryta iš druskos. Koplyčią apšviečia iš druskos kristalų padaryti šviestuvai, o grindys – vientisas druskos gabalas. Koplyčioje vyksta pamaldos, tuokiasi jaunavedžiai, vyksta klasikinės muzikos koncertai. Vykstame į „Lenkijos deimantu“ vadinamą senąją sostinę Krokuvą, kurios istorinis centras yra įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Apsilankysime įspūdingame prie Vyslos upės įsikūrusiame Vavelio architektūriniame komplekse*, kur pamatysime gotikinę pilį bei Vavelio katedrą, kurioje buvo karūnuoti beveik visi Lenkiją valdę karaliai. Ekskursiją tęsime Krokuvos senamiestyje. Turgaus aikštėje pamatysime Švč. Mergelės Marijos bažnyčią, miesto rotušės bokštą ir paminklą A. Mickevičiui. Senamiesčio pakraštyje praeisime Krokuvos gynybinių sienų liekanas, Florijono vartus ir Barbakaną – miesto vartus saugojusį gynybinį įtvirtinimą. Aplankysime skverelyje už gynybinių įtvirtinimų pastatytą paminklą Žalgirio mūšiui ir kitus objektus. Laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje prie Krokuvos.

3 diena.  Pusryčiai. Dieną praleisime Pietų Lenkijos kalnuose. Vykstame į Tatrų nacionalinį parką. Tatrai – aukščiausi kalnai Karpatų kalnų grandinėje ir natūrali siena, skirianti Lenkiją nuo Slovakijos. Keltuvu kelsimės į Kasprowy Wierch (1987 m) viršūnę (būtina užsisakyti ir apmokėti perkant kelionę)*, čia atsivers nuostabūs vaizdai į Tatrus, taip pat čia eina Lenkijos - Slovakijos siena, kartais juokaujama, kad būnant šioje viršūnėje galima pabūti dviejose valstybėse vienu metu. Kalno viršūnėje praleisime apie 1,5 valandos, galėsite pasigrožėti vaizdais iš kalno viršūnėje esančios kavinės. Vykstame į Tatrų papėdėje įsikūrusį Zakopanės miestelį. Atvykę pasivaikščiosime seniausia kurorto gatve Koscieliska, kuri puikiai perteikia vietinių gyventojų folklorą ir tradicijas. Laisvas laikas, kurio metu galėsite paragauti garsiosios kalniečių „kvasnicos“ ar šio krašto tradicinės „grybienės“. Pageidaujantys esant galimybei keltuvu* galės pakilti į Gubaluvkos kalną (1123 m). Nuo kalno viršūnės atsiveria nuostabi Tatrų bei kaimyninių kalnų masyvų – Gorcų, Pieninų ir Beskidų – panorama. Po ekskursijos Zakopanėje Jūsų lauks lenkiškų patiekalų degustacija*. Išvykstame Krokuvos link.  Nakvynė viešbutyje prie Krokuvos.

4 diena. Pusryčiai. Vykstame į pietų Lenkijoje įsikūrusį Tarnovske Gurai miestą, kur apsilankysime vienose didžiausių pasaulyje sidabro kasyklose*. Nuo 2017 metų jos yra įtrauktos į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Sidabras čia buvo kasamas nuo XVI iki XIX amžiaus. Turistinis maršrutas kasyklose siekia apie 1,7 km ilgį. Ekskursiją pradėsime muziejuje, kuriame išvysite specialią instaliaciją iliustruojančią pirmojo garo variklio, atvežto į regioną XVII a. pabaigoje, veikimą. Sužinosite apie kalnakasyboje naudojamus įrankius, lempas ir net nešiojamąjį tualetą. Po apsilankymo muziejuje užsidėję šalmus liftais „Angelo šachta“ nusileisime į 40,5 metrų gylį. Čia prasidės nepaprasta kelionė po žeme, eisime žemiausiu kasyklų koridoriumi, kurio aukštis tik 1,40 m. Čia vyraujanti žema temperatūra ir itin didelė drėgmė leis pajausti, kokiomis sunkiomis sąlygomis dirbdavo kalnakasiai. Siekiant sustiprinti pojūčius muziejuje įmontuotos garso sistemos, kurių dėka išgirsite daugybę garso efektų, tokių kaip sprogimas, griūtis ar bėgiais važiuojantis vežimėlis. O pati įdomiausia ekskursijos dalis – plaukimas valtimis senuoju tuneliu. Po apsilankymo sidabro kasyklose išvykstame namų link. Naktį grįžtame į Lietuvą.

Užsakant kelionę privaloma iš anksto pasirinkti ir sumokėti už priemoką į Veličkos druskų kasyklas.

Į kainą įskaičiuota

kelionė autobusu; 3 nakvynės viešbučiuose su pusryčiais; kelionės vadovo paslaugos; ekskursinė programa; kelionės dokumentų sutvarkymas.

Į kainą neįskaičiuota

(*) – bilietai į mokamus objektus, vietinių gidų paslaugos ir ausinukų nuoma ~ 83 EUR; medicininių išlaidų draudimas kelionės metu.

Pastabos

skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali keistis; bažnyčiose, muziejuose ir kituose mokamuose objektuose kelionės vadovas ekskursijų neveda; kelionės metu bus sudaryta galimybė papietauti ir pavakarieniauti arba įsigyti maisto; esant nepalankioms oro sąlygomos keltus į Kasprowy Wierch viršūnę gali neveikti. 

Į kainą įskaičiuota

kelionė autobusu; 3 nakvynės viešbučiuose su pusryčiais; kelionės vadovo paslaugos; ekskursinė programa; kelionės dokumentų sutvarkymas.

Į kainą neįskaičiuota

(*) – bilietai į mokamus objektus, vietinių gidų paslaugos ir ausinukų nuoma ~ 83 EUR; medicininių išlaidų draudimas kelionės metu.

Pastabos

skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali keistis; bažnyčiose, muziejuose ir kituose mokamuose objektuose kelionės vadovas ekskursijų neveda; kelionės metu bus sudaryta galimybė papietauti ir pavakarieniauti arba įsigyti maisto; esant nepalankioms oro sąlygomos keltus į Kasprowy Wierch viršūnę gali neveikti. 

Atsiliepimų šiai kelionei nėra.

Užsisakykite naujienlaiškį

Įveskite savo elektroninio pašto adresą ir mes jums atsiųsime mūsų naujienlaiškį su kelionių pasiūlymais į jūsų pašto dėžutę.