Pažintinė kelionė į Namibiją: Pakeliui į Himbą (RPE)

245
RNBW 2400 0
RNBW 2400 1
RNBW 2400 2
RNBW 2400 3
RNBW 2400 4
RNBW 2400 5
RNBW 2400 6
RNBW 2400 7
RNBW 2400 8
RNBW 2400 9
RNBW 2400 10
RNBW 2400 11
RNBW 2400 12
RNBW 2400 13
RNBW 2400 14
245
RNBW 2400 0
RNBW 2400 1
RNBW 2400 2
RNBW 2400 3
RNBW 2400 4
RNBW 2400 5
RNBW 2400 6
RNBW 2400 7
RNBW 2400 8
RNBW 2400 9
RNBW 2400 10
RNBW 2400 11
RNBW 2400 12
RNBW 2400 13
RNBW 2400 14
  • Kelionė

    lektuvu

  • Šalis

    Namibija

  • Trukmė

    12 dienų

Šalis: Namibija
Kelionės tipas: Apžvalginė kelionė 
Programos kodas: RPE

Svarbu!
Šis programos aprašymas yra informacinis, tikslų kelionės aprašymą skaitykite oficialiame organizatoriaus puslapyje (https://r.pl/) arba teiraukitės agentūroje +370(641)11160, vilnius@rainbowtours.lt. Ekskurijos vedamos lenkų kalba.

Programa
Namibo dykuma - raudonas milžinas • safaris Etošos parke • raudonas Namibo kopų smėlis - garsioji "Dune 45" • Vaterbergo Plynaukštė - pasakiški kraštovaizdžiai • Namibijos kolonijinė sostinė - Vindhukas • pajūrio kurortas - Svakopmundas • Banginių įlanka - susitikimas su jūros žinduoliais • gražios Himba moterys • paslaptingasis Griaučių krantas

kelionės planas

1 diena
3 valandas prieš skrydį susitinkame Varšuvos Šopeno oro uoste, pire Rainbow stovo. Skrydis į Vindhuką.  Aktualius skrydžio laikus prašome tikslinti: R.pl/rozklady.  

2 diena
Atvykstame į Vindhuką (Windhoek)  Namibijos sostinę, įsikūrusia vaizdingame slėnyje. Vindhukas  daugybės kontrastų miestas, modernūs dangoraižiai persipinę su kolonijine architektūra primena laikus, kuomet Namibija dar buvo vokiečių kolonija.  Panoraminė ekskursija po miestą, pamatysime, Parlamento pastatą, vadinama Rašalo rūmais; istorinį traukinių stoties pastatą; Raitelio paminklą ir Gibiono meteoru fontaną. Šį fontaną sudaro 30 iš 77 meteorų,  nukritusių netoli Namibijos Gibiono (Gibeono) miesto 1838 m.  didžiausio istorijoje meteorų lietaus metu. Apgyvendinimas viešbutyje, vakarienė ir nakvynė. (Maršrutas apie 100 km). 
3 diena 

Po pusryčių vykstame link Sosusflėjaus (Sossusvlei). Kelionės metu grožėsimės nepakartojamais ir neįprastais Namibijos, centrinės plokščiakalnės vaizdais, kol pasieksime Namibo dykumos (Namib). Dėl įdomių formų ir nuostabių, pastelinių, nuolat besikeičiančių spalvų, dykuma džiugina akį ir yra tikra dovana mėgstantiems fotografuoti. Apgyvendinimas viešbutyje prie Sosusflėjaus, vakarienė ir nakvynė. (Maršrutas apie 460 km).
4 diena
Po pusryčių išsiregistruojame iš viešbučio. Dieną praleisime seniausioje ir vienoje iš sausiausių dykumų pasaulyje. Vidutinis metinis kritulių kiekis pakrančių zonoje neviršija 25 mm, o pagrindinį drėgmės šaltinį sudaro rasa ir rytinis rūkas. Namibo dykumai šlovę atnešė gražios kopos, kurių aukštis keičiasi priklausomai nuo sezono ir pučiamų vėjų krypties. Sustosime prie garsiausios iš jų  45 kopos (Dune 45), supustytos net iš Kalahario dykumos (Kalahari Desert) atnešto smėlio, o šios kopos amžius siekia net apie 5 milijonus metų. Laisvas laikas kopimui į kopą ir nuotraukoms. Tęsiame kelionę visureigiais prie garsiosios "Dead vlei", dar žinomos kaip Negyvosios pelkės  regiono, atsiradusios dėl staigaus žemės paviršiaus nusausinimo. Negyvoji pelkė driekiasi tarp aukščiausių pasaulio kopų, kurių aukštis sekia 400 m. Išdžiuvę medžiai sukūrė unikalų, labiausiai atpažįstama Namibijos kraštovaizdį pasaulyje. Aplankysime 30 m gylio Sesrimo kanjoną (Sesriem Canyon), išraižyto periodinėmis upėmis, labai greitai sukylančiomis deka kritulių Nauklufto (Naukluft) kalnuose. Šioje vietoje augalai ir gyvūnai  yrs prisitaikę gyventi atšiauriomis sąlygomis, o kai kurie netgi išmoko gerti rasos lašelius. Pakeliui turėsime galimybę pamatyti kalnų zebrus, dykumų žirafas ar anytopes: oriksus ir šokliąsias gazeles. Pakeliui į Svakopmundo (Swakopmund) kurortą sustosime prie Ožiaragio atogrąžas ir pasigrožėsime mėnulio peizažu Kuisebo (Kuiseb Moon) kanjone. Atvykimas vėlai vakare į viešbutį arba namelius (lodge). Vakarienė ir nakvynė. (Maršrutas apie 450 km).
5 diena
Po pusryčių vykstame į, įsikūrusį įlankoje, Volvis Bėjaus (Walvis Bay) miestą. Čia mūsų lauks kruizas Banginių įlankoje. Pasiplaukiojimo metu bus galimybė stebėti gyvūnus, gyvenančius šaltuose Bengalijos srovės vandenyse, pamatysime: delfinus, ruonius, endeminės delfinų rūšis, taip pat banginius, kašalotus ir orkas. Įlankos pakrantėse gyvena daugybė paukščių rūšių, įskaitant pelikanus, flamingus ir egzotiškas avocetes. Aplankysime austrių fermą, kur turėsime galimybę paragauti šių prabangių jūros gėrybių, sukeliančias nepaprastas emocijas. Pasigrožėsime švyturiu Pelikano taške (Pelican Point). Kitas mūsų kelionės punktas - 7 kopa (Dune 7), kur galėsite išbandyti tokias pramogas kaip: pasivažinėjimas keturračiais ar nusileisti smėlio kopą snieglente  (už paplidoma mokestį apie 45 USD / asm.); Sandvičo užutėkis (Sandwich Harbour) - įspūdingas visureigių safaris (išvyka į nepakartojimai gražią vietą, kur Namibo dykumos  aukštos kopas pasiekia vandenyno krantą, pamatysime druskožemius, pasigrožėsime flamingais, kaina apie 120 USD / asmeniui, pietūs įskaičiuoti); panoraminiai skrydžiai virš Namibo dykumos (kaina priklauso nuo maršruto ir pageidaujančiųjų skaičiaus, išsamią informaciją suteiks grupės vadovas).
Šią dieną taip pat susipažinsime su Svakopmundų. Miestas įsikūręs beveik tobulai, Ožiaragio atogrąžos platumoje. Kolonijiniais laikais atliekantis miesto - uosto funkcijas, šiandien tai gerai išsilaikiusios vokiečių kolonijinės architektūros pavyzdys. Svakopmundas taip pat yra mėgstamiausia pačių namibiečių atostogų vieta. Grįžtame į viešbutį - vakarienė ir nakvynė. (Maršrutas apie 100 km).
6 diena
Po pusryčiu įšsiregistruojame iš viešbučio ir vykstame į šiaurę iki pat Griaučių kranto. Šiam, regionui atnešė šlovę daugiau nei tūkstantis paskendusiu laivų, kuriems stiprios jūros srovės ir daugybė seklumų paspende mirtinus spąstus. Laivų griaučiai, išsimėtę palei pakrantę ir suteikė jai būdingą pavadinimą. Iš arčiau pamatysime vieno iš laivo liekanas. Vėliau vykstame į Keip Kroso (Cape Cross) kyšulį iš kur pasigrožėsimė tūkstančių ruonių kolonija. Puikus klimatas skatina šių gyvūnų veisimąsi. Pervežimas į viešbutį ar namelį (lodge) šalia Tveifelfenteino (Twyfelfontein). Vakarienė ir nakvynė. (Maršrutas apie 450 km).
7 diena
Po pusryčių aplankysime,  įrašyta į UNESCO pasaulio kultūros paveldo sąrašą, Tveifelfonteino (Twyfelfontein) archeologinę vietą. Čia saugojama apie 2000 petroglifų (uolų raižinių). Seniausi iš jų vaizduojantys gyvūnus ir žmones yra kilę iš pirmojo amžiaus pr. Kr. Aplankysime garsųjį suakmenėjusį mišką. 1940 m. Namibijos ūkininkai atrado 280 milijonų metų senumo medžių kamienus. Toliau vykstame link Etošos nacionalinio parko (Etosha N P). Pakeliui aplankysime nepaliestos civilizacijos Himba genties kaimą - vietinius Namibijos gyventojus. Tai nuolat judantis, vandens bei ganyklu beieškantus klajokliai, pagrindinė veikla, kurią sudaro galvijų auginimas. „Himba“ genties žmonės, išmokę gyventi sausros paveiktose vietose „be vandens". Pamatysime, kaip gyvena kaimiečiai. Įdomu tai, kad „Himba“ moterys yra laikomos gražiausiomis Tamsiojo žemyno moterimis. Jos smilkina kūną kvapniais dūmais ir tepasi raudonos ochros ir kvapnaus aliejaus mišiniu, kad nepaisant vandens trūkumo, atrodyti gražiai ir maloniai kvepėti. Atvykus į Etošos parko apylinkes, apgyvendinimas viešbutyje arba nameliuose (lodge). Vakarienė ir nakvynė. (maršrutas apie 350 km).
8 diena
Po pusryčių, rytinis safaris, Etošos nacionalineme parke. Tai vienas didžiausių Afrikos nacionalinių parkų ir viena pagrindinių lankytinų vietų Namibijoje. Parko plotą sudaro apie 22 912 km2. Safaris Namibijoje yra įdomus bet kuriuo metų. Sausuoju sezono metų  Etošos parkas vyrsta įspūdingu gyvulių bandų, einančių prie vandens telkiniu troškuliui sumažinti spektakliu. Lietingo sezono metu parkas virsta žaliosiomis oazėmis. Tai laikas, kai galite sutikti įvairius gyvūnus su jų jaunikliais. Parke gyvena daugiau nei 100 rūšių žinduolių: liūtai, leopardai, leopardai, hienos, zebrai ir antilopės. Tai geriausia vieta pasaulyje, kur galima pamatyti juodą raganosi. Dėl didžiulių, atvirų plotų, turėsite galimybę pamatyti mažesnius gyvūnus, tokius kaip kirko didika (endeminis), juodnugarius šakalus ar didžiaausę lapę. Vienas iš pagrindinių parko lankytinų vietų - tvenkiniai, aplink kuriuos galite ramiai stebėti gyvūnus, susirinkusius troškuliui numalšinti. Vakarienė ir nakvynė namelyje (lodge), parko apylinkėse. (Maršrutas apie 150 km).
9 diena
Pervežimas į Vaterbergo Plynaukštės parką (Waterberg Plateau Park). Tai plynaukštė, seniausios uolienos, kurios skaičiuoja apie milijardą metų. Vieta, garsėjanti nuostabiais saulėlydžiais ir pasakiškomis panoramomis. Nakvynė nemeliuose (lodge). Laikas poilsiu prie baseino, o pageidaujantiems už papildomą mokestį - galimybė pasirinkti popietinį safarį. Be nuostabios gamtos, čia galėsite pamatyti afrikini buivolią (nesutinkamas Etošos parke), nykstančius juodosius raganosius ir retų antilopių rūšių atstovų: arklinės antilopės ir kt. (kaina apie 80 USD / asm.). Vakarienė ir nakvynė. (Maršrutas apie 300 km).
10 diena
Po pusryčių vykstame į Vindhuką. Pakeliui aplankysime „AfriCat“ fondą Okonjimoje, užsiimanti laukinių kačių gelbėjimu. Alpankysime išsaugotus leopardus ir sužinosime jų įpročius. Sustosime nedideliame Okahandžos (Okahandja) miestelyje, kur turėsite galimybę nusipirkti vietinių gaminių. Vėlai vakare atvykstame į Vindhuką.  Apgyvendinimas viešbutyje. Vakarienė ir nakvynė. (Maršrutas apie 450 km).
11 diena
Po pusryčių pervežimas į oro uostą ir išvykimas į Lenkiją.
12 diena
Atvykimas į Lenkiją.

Įspėjimai!
Programos punktai gali būti pakeisti ar sukeičiami vietomis. 
Safaris:
Siūlome pasiimti šiltų drabužių, galvos apdangalą kepurę/skarą. Važiuojant atvirais automobiliais gali būti vėsu. Safari dieną rekomenduojame nenaudoti kvepalų, nedevėti mėlynų rūbų ir pasiimti vaistų nuo uodų ir ju įkandimų. Prieš kelionę pasirūpinkite apyrankėmis bei repelentais nuo uodų.

Į kainą įskaičiuota
Skrydis reiseniu lektuvu Varšuva -Vindhukas - Varšuva, oro uosto mokesčiai, apgyvendinimas (9 viešbučio parų) viešbučiuose ir lodge nameliuose ***, programos metu pervežimai autobusais arba mikroautobusais su oro kondicioneriais, pervežimas: oro uostas-viešbutis-oro uostas (pervežimas gali būti vykdomas be lenkiškai kalbančio atstovo), maitinimas kaip nurodyta programoje (pusryčiai ir vakariene), lenkų atstovo pagalba Mombasoje, lenkų atstovo pagalba safaryje (1 asmuo grupei, keisis tarp autobusų), vietinis vairuotojas - safario specialistas (kalbantis angliškai), turistinė programa kaip pateikta aukščiau, TU Europa draudimas (NNW, KL, CP, pagalba, bagažas).​


Į kainą neįskaičiuota
Privalomas dalyvavimo programoje mokestis, mokamas vietoje atstovui apie 390USD/asmeniui (gali keistis, tikrinti prieš išvykimą) (Įėjimo į lankytinus objektus bilietai, būtini mokesčiai, privalomi arbatpinigiai vairuotojams ir vietiniams atstovams). Neįskaičiuoti arbatpinigiai bagažo nešikams, padavėjams, papildomos išlaidos maistui ir gėrimams, visos asmeninės išlaidos, vietinės ekskursijos, nuvykimas į iš Varšuvos. Viza į Namibija.

Kainos gali keistis.


Apgyvendinimas pažintinio turo metu:|
Viešbučiai arba nameliai (lodge) ***. Svečiai gali naudotis: restoranu, baru, baseinu (nevesur). 
Kambariai: viešbučiuose - su visais patogumais, oro kondicionieriais, dažnai mini baru (už papildomą mokestį) ir televizoriumi;
Nameliuose (lodge) - kukliai įrengti su patogumais, be oro kondicionieriaus, televizorius ir telefonas.
Maitinimas: Švedisko stalo principu pusryčiai ir vakarienė.

Viza
Teirautis agentūroje


Skiepai
Nėra privalomų skiepų, tačiau WHO rekomenduoja pasiskiepyti nuo infekcinio hepatito A ir B, difterijos, stabligės ir poliomielito.  
Ypač svarbu laikytis pagrindinių higienos taisyklių: dažnai plauti rankas, vaisius, gerti vandenį tik iš butelių, dantis valyti tik vandeniu iš butelių (nupirktų iš prekybos centro, sandariai uždarytų).

Atsiliepimai
Turistų įvertinimas 5.6//6 . Plačiau: https://r.pl/po-drodze-do-himba/zakwaterowanie-rpe

Į kainą įskaičiuota

Skrydis reiseniu lėktuvu Varšuva -Vindhukas - Varšuva, oro uosto mokesčiai, apgyvendinimas (9 viešbučio parų) viešbučiuose ir lodge nameliuose ***, programos metu pervežimai autobusais arba mikroautobusais su oro kondicioneriais, pervežimas: oro uostas-viešbutis-oro uostas (pervežimas gali būti vykdomas be lenkiškai kalbančio atstovo), maitinimas kaip nurodyta programoje (pusryčiai ir vakariene), lenkų atstovo pagalba Mombasoje, lenkų atstovo pagalba safaryje (1 asmuo grupei, keisis tarp autobusų), vietinis vairuotojas - safario specialistas (kalbantis angliškai), turistinė programa kaip pateikta aukščiau, TU Europa draudimas (NNW, KL, CP, pagalba, bagažas).​

Į kainą neįskaičiuota

Privalomas dalyvavimo programoje mokestis, mokamas vietoje atstovui apie 390USD/asmeniui (gali keistis, tikrinti prieš išvykimą) (Įėjimo į lankytinus objektus bilietai, būtini mokesčiai, privalomi arbatpinigiai vairuotojams ir vietiniams atstovams). Neįskaičiuoti arbatpinigiai bagažo nešikams, padavėjams, papildomos išlaidos maistui ir gėrimams, visos asmeninės išlaidos, vietinės ekskursijos, nuvykimas į iš Varšuvos. Viza į Namibija.

Kainos gali keistis.

Pastabos

Dėmesio! Pasiūlymų kainos nuolat kinta! Jei Jus sudomino pasiūlymas susisiekite su mumis telefonu +37069901131 ar el. paštu info@kelvita.lt ir mes suteiksime Jums tiksliausią informaciją apie kelionės datas ir kainas.

Pasirinkti kelionės datą

Į kainą įskaičiuota

Skrydis reiseniu lėktuvu Varšuva -Vindhukas - Varšuva, oro uosto mokesčiai, apgyvendinimas (9 viešbučio parų) viešbučiuose ir lodge nameliuose ***, programos metu pervežimai autobusais arba mikroautobusais su oro kondicioneriais, pervežimas: oro uostas-viešbutis-oro uostas (pervežimas gali būti vykdomas be lenkiškai kalbančio atstovo), maitinimas kaip nurodyta programoje (pusryčiai ir vakariene), lenkų atstovo pagalba Mombasoje, lenkų atstovo pagalba safaryje (1 asmuo grupei, keisis tarp autobusų), vietinis vairuotojas - safario specialistas (kalbantis angliškai), turistinė programa kaip pateikta aukščiau, TU Europa draudimas (NNW, KL, CP, pagalba, bagažas).​

Į kainą neįskaičiuota

Privalomas dalyvavimo programoje mokestis, mokamas vietoje atstovui apie 390USD/asmeniui (gali keistis, tikrinti prieš išvykimą) (Įėjimo į lankytinus objektus bilietai, būtini mokesčiai, privalomi arbatpinigiai vairuotojams ir vietiniams atstovams). Neįskaičiuoti arbatpinigiai bagažo nešikams, padavėjams, papildomos išlaidos maistui ir gėrimams, visos asmeninės išlaidos, vietinės ekskursijos, nuvykimas į iš Varšuvos. Viza į Namibija.

Kainos gali keistis.

Pastabos

Dėmesio! Pasiūlymų kainos nuolat kinta! Jei Jus sudomino pasiūlymas susisiekite su mumis telefonu +37069901131 ar el. paštu info@kelvita.lt ir mes suteiksime Jums tiksliausią informaciją apie kelionės datas ir kainas.

Atsiliepimų šiai kelionei nėra.

Užsisakykite naujienlaiškį

Įveskite savo elektroninio pašto adresą ir mes jums atsiųsime mūsų naujienlaiškį su kelionių pasiūlymais į jūsų pašto dėžutę.