Pažintinė kelionė į Libaną: Finikiečių darbai (LEN)

LEN
RNBW 4472 0
RNBW 4472 1
RNBW 4472 2
RNBW 4472 3
RNBW 4472 4
RNBW 4472 5
RNBW 4472 6
RNBW 4472 7
RNBW 4472 8
LEN
RNBW 4472 0
RNBW 4472 1
RNBW 4472 2
RNBW 4472 3
RNBW 4472 4
RNBW 4472 5
RNBW 4472 6
RNBW 4472 7
RNBW 4472 8
  • Kelionė

    lektuvu

  • Šalis

    Libanas

  • Trukmė

    8 dienos

Šiuo metu kelionė neorganizuojama

Šalis: Libanas
Kelionės tipas: Apžvalginė kelionė
Programos kodas: LEN

Svarbu!
Šis programos aprašymas yra informacinis, tikslų kelionės aprašymą skaitykite oficialiame organizatoriaus puslapyje (https://r.pl/) arba teiraukitės agentūroje +370(641)11160, vilnius@rainbowtours.lt. Ekskurijos vedamos lenkų kalba.

Programa
Beirutas - Vidurinių Rytų Paryžius ● Džeitos Grotos - pasakiški urvai ● funikuleriumi į Charisą ● Libano Dievo Motinos katedra ● Biblas - seniausias apgyvendintas miestas pasaulyje (UNESCO) ● Libano kalnai ● Beitedino rūmai - Libano prezidento rezidencija ● Sidonas miestas su 6000m. istorija ● Ešmūno šventikla ● Tyras (UNESCO) ● Kana -  - vandens pavertimo vynu stebuklas ● Baalbekas (UNESCO) - įspūdingos romėnų šventyklos ● garsiųjų Libano kedrų rezervatas (UNESCO) ● Kadišos slėnis (UNESCO) - bažnyčios kalnų peizažuose ● Trijų tiltų urvas virš bedugnės, krioklių ir kanjonų ● Tripolio senamiestis1 diena 
Renkamės  Šopeno oro uoste prie „Rainbow“ stovo 2 valandas iki skrydžio. Skrydis į Libaną (galimai su persedimu). Atvykus, pervežimas į viešbutį Beiruto apylinkėse, šią dieną nevakarieniausime (informacija liečia turistus, papildomai isigijusius vakarienes), nakvynė viešbutyje. Skrydžio laikus prašome tikslinti: R.pl/rozklady.  
2 diena
Po pusryčių, ekskursija po Libano sostinę - Beirutą (Beirut). Miestas dažnai vadinamas Viduriniųjų Rytų Paryžiumi. Šiuo metu šurmuliuojantis didmiestis, savo istorija skaičiuoja nuo 2000 m. Pr. Kr. Kadaise, tai buvo vartai į Vidurinius Rytus ir svarbiausias uostas rytinėje Viduržemio jūros pakrantėje. Beirute kertasi pagrindiniai Libano keliai, ir tai patogiausias atskaitos taškas šalies pažinimui. Susipažinimą su miestu pradesime nuo puikiai restauroto centro, kuriame pamatysime: Palce de I'Etoile aikštę su parlamentu (iš išorės), al Omaro mečetę, Šv. Jurgio katedrą, kankinių aikštę ir viena pagrindinių miesto gatvių - al Chamra (Al-Hamra). Pereisime garsioju Korniche (Corniche) bulvaru iki balandžių uolų, kur vaizdingoje apylankoje padarysime trumpą pertrauką poilsiui ir nuotraukoms.  Po pietų, vykstame į Libano kalnus. Pirmas vaizdingo maršruto punktas - Mėnulio vienuolynas (Deir Ek -Qamar). Tai tikras architektūros šedevras su siauromis gatvelėmis ir tradiciniais pastatais. Aplankysime pasakiškus Beitedino (Bajteddin) rūmus- iš dalies atliekančius, Libano prezidento rezidencijos funkcijas, žavintis savo sodais, iškilmingais laiptais bei arkadomis. Grįžimas į viešbutį, laisvas laikas, nakvynė. (Vakarienė pagal pageidavimą). (Maršrutas apie 100 km). 
3 diena
Po pusryčių vykstame į Sidoną (Sidon) - nedidelį uostamiestį, apsuptą citrusinių giraičių ir bananų plantacijų. Šiai gyvenvetei daugiau nei 6000 metų, savo šlovės laikais ji atliko svarbią strateginę ir gynybinę funkciją. Čia išsaugoti kryžininkų jūrų pilies griuvėsiai ir senamiestis su islamo architektūrai būdingais pastatais. Pasivaikščiojimo metu išvysime mečetes, amatininkų dirbtuves ir judrų vietinį turgų su arkinėmis skliautomis. Pamatysime ir įspūdingą Khan al-Franj karavanasaraju - prekybininkų užeigą, kurioje derybas vedė iš Europos atkeliave pirkliai. Pakeliui į Sidoną,  sustosime prie Senosios finikiečių Ešmuno šventyklos. Šiandien, tai tik kuklūs griuvėsiai, o kadaise tai buvo svarbiausiu religijos regiono centru. Tęsdami kelionę, aplankysime Tyrą (Tyre) (įrašytą į UNESCO sąrašą) - senovės finikiečių miestą, garsėjantį savo išradimais: purpuriniais dažais audiniams ir stiklu. Apžiūrėsime kasinėjimus: romėnų laikų nekropolį, hipodromą ir akveduką. Paskutinis šios dienos maršruto taškas, kurį aplankysime (leidžiant politiniai padėčiai) - Kana (Qana), esanti vos 20 km nuo sienos su Izraeliu. Kai kurie tyrinėtojai teigia, kad būtent čia, o ne Kafr Kanoje (Kafr Kanna), įvyko stebuklas paverčiantis vandenį vynu. Pamatysime urvą, kuriame pasak Biblijos, Kristus sutiko savo mokinius. Vakare, pageidaujantiems, siūlome ekskursiją "Libanietiškas vakaras" (už papildomą mokestį 50USD/asm.). Šventė kūnui ir sielai. Šokiai, dainos, tradiciniai kostiumai ir skani Libano virtuvė! Šią dieną nevakarieniausime (informacija liečia turistus, papildomai įsigijusius vakarienes). Grįžimas į viešbutį, nakvynė. (Maršrutas apie 200 km).
4 diena
Po vėlyvų pusryčių mūsų laukia eksursija po Beiruto apylinkes: Džeitos Grotos (Jeitta Groto) - vienas iš labiausiai lankomų, Libano turistinių objektų, urvų kompleksas, pasipuošęs pasakiškų formų stalaktitais ir stalagmitais. Aplankysime vaizdingą al Kalbo - Šunų (Nahr al-Kalb) upės slėnį ir pamatysime ant uolų išlikusius užrašus (maždaug čia buvo Jonas), pradedant nuo Egipto faraonų, asirių ir Babilonijos karalystės Nabuchodonosaro II laikų, baigiant Napaleono laikais. Pasiekęs Džuniję (Jounie), funikuleriumi pakilsime į Charisa (Harissa). Čia 620m. virš jūros lygio aukštyje, puikuojasi Libano Dievo Motinos sanktuariumas. Išvysime 1908m. pastatytą, Libano Dievo Motinos (Notre Dame du Libanas) katedrą ir Mergelės Marijos statulą. Iš aikštės, esančios prie katedros, atsiveria kvapą gniaužianti pakrantės panorama. Tęsdami kelionę, vykstame į  Biblo (Byblos) miestą. Teigiama, kad tai seniausias, vis dar apgyvendintas miestas pasaulyje (įrašytas į UNESCO sąrašą). Aplankysime daugiau nei 8000 metų senumo griuvėsius ir pasivaikščiosime mažu, vaizdingu senamiesčiu. Grįžimas į viešbutį, laisvas laikas, nakvynė. (Vakarienę pagal pageidavimą). (Maršrutas apie 100 km).
5 diena 
Po pusryčių, išsiregistruojame iš viešbučio ir vykstame į Bataros (Baatara) tarpeklio apylinkes. Ši vieta, išgarsėjo dėl savo krioklių, mažų ežerų ir unikalaus reljefo vietos - "Trijų tiltų urvas" - krioklio vanduo krenta į 255 metrų gylio bedugnę, susiformavusi erozijos dėka, su trimis, natūraliais kalkakmenio tiltais.  Šios gamtos stebuklo pasiekimas, priklauso nuo oro sąlygų, bei vandens lygio ir šiek tiek reikalauja fizinės ištvermės (reikia nueiti kelis kilometrus). Tęsdami kelionę į pietus, aplankysime graikų metraščiuose paminėtą - Batruno (Batroun) miestą. Pamatysime finikiečių laikų molio fragmentus, romėnų amfiteatrą bei maronitų bažnyčias. Sekantis programos punktas -  Tripolis (Tripolis). Įkurtas jau VII amžiuje prieš Kristų, miestas tarnavo kaip svarbus uostas, nepaisant to kam priklausė valdžia, svarbu paminėti, jog valdant arabams, šis uostas klestėjo, kaip pagrindinis Viduržemio jūros regiono, komercinis ir mokslinis centras. Pasivaikščiosime senamesčiu, kurio gatvių išplanavimas priklausė nuo susifarmavusio reljefo, bei vyraujančių vėjų krypties. Siauros ir vingiuotos gatvelės - būdingos Vidurio Rytams - visai nepanašios į elegantiškojo Beiruto plačias promenadas. Čia pilna senų turgų, karavansarajų, turkiškų pirčių ir nuostabių mameliukų laikų mečečių. Pasinersime į šią linksmą miesto dalį, visus gundančia prieskonių kvapais ir rytietiškų saldumynų skoniais. Lankydami kryžininkų laikų citadelę, pasigrožėsime Tripoliu iš paukščio skrydžio aukščio. Apgyvendinimas viešbutyje, Tripolio mieste. Laisvas laikas, nakvynė. (Vakarienę pagal pageidavimą). (Maršrutas apie 180 km) 
6 diena 
Po pusryčių, išsiregistruojame iš viešbučio ir vykstame į Kadišos šventaji slėnį ir Dievo kedrų mišką (The Holy Valley and the Forest of the Cedars of Gold) (UNESCO). Šioje vietoje, apstu sakralinių kultūros paveldo objektų, pirmųjų krikščionių laikų. Stačios olos, išraižytos Biblijoje minimos, Kadišos upės, atlikdavo prieglobsčio bei meditacijos vietos funkciją. Šis mažas žemės lopinėlis, sąlyginai nedidelės valstybės, parodo neįtikėtiną krikščionybės įvairovę, čia pamatysime: Sirijos ortodoksų, Armėnų Apaštališkąją, Nestorijonų ir Maronitų bažnyčias. Aplankysime: Deir Mar Antonius Kozhaya (Dair Mar Antūniyūs Qozhaya) vienuolyną, datuotą IV a. - architektūros perlas pasislėpęs aukštai, virš upės slėnio. Po eksursijos vienuolyne, pasieksime Dievo kedrų mišką (UNESCO), vieną iš paskutiniųjų didžiųjų Libano kedrų miškų. Dėl puikių medienos savybių, miškus kirto visi, tiek finikiečiai, egiptiečiai tiek romėnai, turkai. Šie didingi medžiai, minimi seniausiuose mituose, pvz: kelių tūkstančių metų senumo, Gilgamešo epe bei daugelyje Biblijos fragmentų. Tęsdami kelionę, užsuksime į vaizdingai įsikūrusį Bšari (Basharri). Išvertus iš  finikiečių kalbos, pavadinimas reiškia - deivės Ištarės namai. Šiandien, miestas siejamas su viena seniausių krikščionių bendruomenių pasaulyje ir atlieka žiemos sporto centro funkcijas.  Aplankysime Beką Kafrą (Bekaa Kafra) - kaimas, kuriame gimė šv. Šarbelis. Apgyvendinimas viešbutyje, Chasrūno (Hasroun) mieste arba jo apylinkėse. Laisvas laikas, nakvynė. (Vakarienę pagal pageidavimą). (Maršrutas apie 150 km) 
7 diena 
Po pusryčių, išsiregistruojame iš viešbučio ir vykstame į Baalbeką (Baalbek) (UNESCO), garsiausią Libano vizitinę kortelę. Ši miestą, finikiečiai pavadino lietaus dievo Baalo garbei. Helenizmo laikais, graikų vadinamas Heliopoliu, vėliau tapo romėnų religiniu centru ir tūkstančių piligrimų laikė jį dievo Jupiterio šventovę. Baalbekas, laikomas vienu didžiausių romėnų architektūros pavyzdžių. Pamatysime įspūdingas Jupiterio, Veneros ir Bakcho šventyklas, bei milžiniškus monolitus - didžiausi pasaulyje rankomis išraižyti akmeniniai blokai. Pakeliui užsuksime paragauti, vieną seniausių vyno rušių, kuri buvo gaminama dar senovės romėnų laikais (degustacija apie 15 USD/asm.). Apgyvendinimas viešbutyje Džunijės (Joūnie) mieste arba jo apylinkiese. Laisvas laikas, nakvynė. Šią dieną nėra vakarienės (informacija lečia turistus isigijusius už priemoka vakarienes).(Maršrutas apie 100 km).  
8 diena 
Po pusryčių, laisvas laikas savarankiškam Beiruto pažinimui, naktinis pervežimas į oro uostą, pasų registracija ir išvykimas į Lenkiją. Šią dieną nevakarieniausime (informacija liečia turistus, papildomai įsigijusius vakarienes)
9 diena
 
Atvykimas į Varšuvą (galimai su persėdimu)


Įspėjimai!
- Dieną prieš išvykimą „Rainbow“ atstovas, pateiks tikslius išskridimo laikus .
- Programos punktai gali būti pakeisti ar sukeičiami vietomis. 
- Patariame su savimi turėti USD valiutą.
- Elektriniams prietaisams reikalingi adapteriai (galima įsigyti registratūroje arba nusipirkti vietinėse parduotuvėse, apytiksliai 5 USD).
- Dėl daugiareliginės valstybės (Libano), ypač atostogų metu (vietinės ir religinės šventės), pažintiniu turu tvarka gali keistis (pvz. lankytinų objektų tvarka, muziejaus, šventyklų darbo laikas).
- Atstovas muziejuose ekskursijų neveda. 
- Visą, papildomų ekskursijų pasiūlą pateiks "Rainbow" atstovas vietoje


Į kainą įskaičiuota
Skrydis (galimai su persėdimu), oro uosto mokesčiai, apgyvendinimas: (7 paros), maitinimas (pusryčiai), pervežimai autobusu su oro kondicionieriumi, lenkiškai kalbančio atstovo pagalba oro uoste ir visos programos metu, turistinė programa kaip pateikta aukščiau, TU Europa draudimas (NNW, KL, pagalba, bagažas).

Į kainą neįskaičiuota
Privalomas dalyvavimo programoje mokestis, mokamas vietoje atstovui apie 210USD/asmeniui (gali keistis, tikrinti prieš išvykimą) (Įėjimo į lankytinus objektus bilietai, būtini mokesčiai, privalomi arbatpinigiai vairuotojams ir vietiniams atstovams, TGS sistema). Neįskaičiuoti arbatpinigiai bagažo nešikams, padavėjams, papildomos išlaidos maistui ir gėrimams, visos asmeninės išlaidos, vietinės ekskursijos, viza - 20USD oro uoste. Nuvykimas į/iš Varšuvos.

Yra galimybe įsigyti (4) vakarienės.


Apgyvendinimas pažintinio turo metu:
Ekskursijos metu:
Viešbučiai: *** 7 naktys, pagal programa. Beirutas (5); Kadišos slėnis (1);   Tripolis (1)
viešbutyje: restoranas, baras.
Kambariai: su patogumais, dviviečiai, (yra galimybė pastatyti papildomą lovą). Visi kambariai su vonios kambariu, dažnai su televizoriumi.
Maitinimas: pusryčiai. Yra galimybe įsigyti (4) vakarienės. gėrimai už papildomą mokestį. Viza
Norėdami efektyviai sutvarkyti formalumus, susijusius su sienos kirtimu, likus ne mažiau kaip 5 dienoms iki išvykimo, pateikite šiuos paso duomenis: vardas, pavardė, gimimo data, pilietybė, paso numeris, paso išdavimo data ir galiojimas. 
 
Minėtų duomenų trūkumas arba neišsamių duomenų pateikimas gali sukelti sunkumų sieną kertantiems klientams.

- Pasas turi galioti mažiausiai 6 mėn. po grįžimo iš kelionė datos. 
- viza 20USD/asm. klijojama Beiruto oro uoste
Galioja Lietuvos piliečiams, visiems kitiems- informaciją tikrinti agentūroje.


Atsiliepimai
Turistų įvertinimas 4.7//6 Plačiau: https://r.pl/fenickie-dziela/zakwaterowanie-len

 

Į kainą įskaičiuota

Skrydis (galimai su persėdimu), oro uosto mokesčiai, apgyvendinimas: (7 paros), maitinimas (pusryčiai), pervežimai autobusu su oro kondicionieriumi, lenkiškai kalbančio atstovo pagalba oro uoste ir visos programos metu, turistinė programa kaip pateikta aukščiau, TU Europa draudimas (NNW, KL, pagalba, bagažas).

Į kainą neįskaičiuota

Privalomas dalyvavimo programoje mokestis, mokamas vietoje atstovui apie 210USD/asmeniui (gali keistis, tikrinti prieš išvykimą) (Įėjimo į lankytinus objektus bilietai, būtini mokesčiai, privalomi arbatpinigiai vairuotojams ir vietiniams atstovams, TGS sistema). Neįskaičiuoti arbatpinigiai bagažo nešikams, padavėjams, papildomos išlaidos maistui ir gėrimams, visos asmeninės išlaidos, vietinės ekskursijos, viza - 20USD oro uoste. Nuvykimas į/iš Varšuvos. Yra galimybe įsigyti (4) vakarienės.

Pastabos

Dėmesio! Pasiūlymų kainos nuolat kinta! Jei Jus sudomino pasiūlymas susisiekite su mumis telefonu +37069901131 ar el. paštu info@kelvita.lt ir mes suteiksime Jums tiksliausią informaciją apie kelionės datas ir kainas. 

Šiuo metu kelionė neorganizuojama

Atsiliepimų šiai kelionei nėra.

Šiuo metu kelionė neorganizuojama

Užsisakykite naujienlaiškį

Įveskite savo elektroninio pašto adresą ir mes jums atsiųsime mūsų naujienlaiškį su kelionių pasiūlymais į jūsų pašto dėžutę.