Nuo Kaukazo kalnų iki Armėnijos slėnių (GKM) iš Kutaisio

GKM
RNBW 4929 0
RNBW 4929 1
RNBW 4929 2
RNBW 4929 3
RNBW 4929 4
RNBW 4929 5
RNBW 4929 6
RNBW 4929 7
RNBW 4929 8
RNBW 4929 9
RNBW 4929 10
RNBW 4929 11
RNBW 4929 12
RNBW 4929 13
RNBW 4929 14
RNBW 4929 15
GKM
RNBW 4929 0
RNBW 4929 1
RNBW 4929 2
RNBW 4929 3
RNBW 4929 4
RNBW 4929 5
RNBW 4929 6
RNBW 4929 7
RNBW 4929 8
RNBW 4929 9
RNBW 4929 10
RNBW 4929 11
RNBW 4929 12
RNBW 4929 13
RNBW 4929 14
RNBW 4929 15
  • Kelionė

    lektuvu

  • Šalis

    Sakartvelas (Gruzija), Armėnija

  • Trukmė

    15 dienų

Šiuo metu kelionė neorganizuojama

Šalis: Gruzija, Armėnija
Kelionės tipas: 
Apžvalginė 
Programos kodas: GKM

Svarbu!
Šis programos aprašymas yra informacinis, tikslų kelionės aprašymą skaitykite oficialiame organizatoriaus puslapyje (https://r.pl/) arba teiraukitės agentūroje. +370(641)11160, vilnius@rainbowtours.lt. Ekskurijos vedamos lenkų kalba.

Programa
Gruzinų karo kelias ir Didžiojo Kaukazo kalnai • Tbilisis • Mccheta • Gošavank vienuolynas ir Haghartsinas • Sevano ežero • Strėlės vienuolynas • Tatevas • Karahundžas • Vardzia - uolose iškaltas vienuolynas • Batumis - Juodosios jūros perlas1 diena
2 valandas prieš skrydį susitinkame Varšuvos Šopeno oro uoste, prie Rainbow stovo. Skrydis į Gruziją, atvykus pervežimas į viešbutį 
Kutaisio (K'ut'aisi) apylinkėse, laisvas laikas, nakvynė. (Šią dieną nevakarieniaujame). Aktualius skrydžio laikus prašome tikslinti: R.pl/rozklady.  ​​
2 diena

Po pusryčių išsiregistruojame iš viešbučio ir mūsų laukia trumpa ekskursija po Kutaisį, kur grožėsimės Bagrato katedra, Gelati vienuolynu (UNESCO sąrašas) ir naujuoju parlamento pastatu. Šio mesto istorija tęsiasi jau 4000 metų, tai senovės Kolchidės karalystės sostinė. Pasak legenda čia buvo saugotos aukso vilnos - argonautų kelionės tikslas. Laisvas laikas vietiniame turguje. Sekantis mūsų maršruto punktas -  Goris (Gori). Šis miestas pastatytas vienų garsiausiu Gruzijos karalių - Dovydu IV Statytoju (1089-1125). Apsilankysime Stalino muziejuje. Taip pat pamatysime vagoną, kurio diktatorius vyko į konferenciją Potsdame. Tęsiant kelionę užsuksime į Upliscichę (Uplistsikhe) - vieną seniausių gyvenviečių Kaukaze. V amžiuje pr.Kr. pastatytas miestas ant uolėto, aukšto Kuros kranto, buvo svarbus prekybos punktas Šilko kelyje. Gruzinų karo keliu vykstame į Gudaurį (Gudauri). Vakarienė ir nakvynė Gudaurio apylinkėje. (Maršrutas apie 300 km).
3 diena
Po pusryčių vykstame į Stepancmindą (Stepantsminda), buvusi Kazbegį (Qazbegi) - miestelį, įsikūrusio pasienyje su Rusija. Esant puikiam orui, iš čia atsiveria nuostabūs vaizdai į Kaukazo viršūnes, tarp kuriu bus galimybę pamatyti ir Kazbeko (Kazbek) kalną, 5033 metrus virš jūros lygio. Pakeitus transportą į visureigius vykstame prie Šv. Trejybės soboro (Cminda Sameba). Šios XIV amžiaus šventyklos nuotraukos puošia visus  albumus ir knygas - kelionių vadovus po Gruziją. Pietūs arba vakarienė. Grįžimas į viešbutį Gudaurio apylinkėje. (Maršrutas apie 60 km).
4 diena 
Po pusryčių išsiregistruojame iš viešbučio ir vykstame į Mcchetą (Mtskheta), (UNESCO sąrašas), pirmąją sostinę ir religinį Gruzijos centrą. Pakeliu sustosime apžvalgos aikštelė prie vaizdingos Ananuri tvirtoves, įsikūrusios Žinvalio (Zhinvali) ežero pakrantėje. Pastatytas svarbiame prekybos kelyje, jungiančiame Juodosios jūros krantą su Kaspijos pakrantės miestais, jis egzistavo jau gilioje senovėje. Keletą amžių Mccheta buvo Rytų Gruzijos karalystės - Iberijos sostinė. Karalius Mirianas III, 337 m. priėmė čia krikščionybę. Aplankysime Sveti - Cchoveli katedrą, kuri ilgus šimtmečius buvo Gruzijos valdovų karūnavimo ir laidojimo vieta, bei dar visai neseniai Gruzijos patriarchų buveinė. Sustosime prie Jvari - Švento kryžiaus vienuolyno. Nuo šalia esančios panoramines aikšteles atsiveria nepakartojimai nuostabus vaizdas i Mcchetą. Vakare atvykstame į Tbilisį. Apgyvendinimas ir nakvynė. (Maršrutas apie 140 km). Vakare, pageidaujantiems pasiūlysime vakariene tradiciniame gruzinų restorane, su šou pasirodymu. (apie 30 EUR / asm.). 
5 diena
Po pusryčių visos dienos ekskursiją po Tbilisį (Tbilisi). Pamatysime, esanti aukštai virš Kuros (Kura) upės didžiausią Uzkaukazėje religinį pastatą - Švenčiausios Trejybės katedra, Metechi šventykla (XIII a.). Funikulieriumi pakilsime prie Narikalos citadelės, iš kur atsiveria viena gražiausių miesto panoramų. Pravažiuosime reprezentaciniu Šota Rustavelio prospektu - ilgiausią Tbilisio gatvę, besidriekiančią nuo Laisvės aikštės iki Rožių revoliucijos aikštės. Pamatysime čia senojo parlamento pastatą, Nacionalinį muziejų, taip pat daugybė parduotuvių, teatrų ir kavinių. Grįžimas į viešbutį Tbilisio apylinkėje, vakarienė ir nakvynė. 
6 diena 
Po pusryčių vykstame į Kachetijos (Kakhet'i) kraštą, žinoma visame pasaulyje puikių vynų dėka. Aplankysime Signagio (Sighnaghi) miestą įsikūrusi prie gražaus Alazanio (Alazani) slėnio. Pasivaikščiosime vaizdingomis gatvėmis, pamatysime pagrindinę miesto aikštę bei gynybinių sienų liekanas. Aplankysime netoliese esantį moterų Bodbe vienuolyną - pasak pasakojimus, poilsio vietą Gruzijos globėjos - Šv. Ninos. Užsuksime į vieną iš vietinių vyninių, degustacijai. Ekskursijos metu pietus. Grįžimas į viešbutį Tbilisio apylinkėje, nakvynė. (Maršrutas apie 220 km). 
7 diena 
Po pusryčių išsiregistruojame iš viešbučio ir vykstame į pasienį su Armėnija. Po pasu patikros ir muitinės formalumu tęsiam kelione vaizdingu kalnų keliu į Gošavank (Goshavank) vienuolyną. Puikiai išsilaikęs kompleksas, pastatytas XIV – XIV amžiuose, atliko mokslo centro funkcijas, čia buvo dėstomi humanitariniai mokslai ir rašomi moksliniai darbai. Aplankysime ir netoliese esanti įspūdingą Haghartsino vienuolyną. Abu objektai pripažinti tarp vertingiausių sakralinės šalies architektūros paminklų. Pervežimas į viešbutį Cahkadzoro (Tsaghkadzor) apylinkėse. Apgyvendinimas, vakarienė ir nakvynė. (Maršrutas apie 290 km) 
8 diena
Po pusryčių išsiregistruojame iš viešbučio ir vykstame prie esančio aukštai kalnuose Sevano ežero (Sevan), dar vadinamų Armėnijos smaragdu. Tai antras pagal dydį gėlavandenis kalnų ežeras pasaulyje, įsikūręs maždaug 1900 m aukštyje. Aplankysime Sevanavank vienuolyną (VIII-IXa.), taip vadinama "Juodoji vienuolyną", anot pasakojimu tai buvo kalėjimo vieta tiek aukštuomenės atstovams, tiek nuodėmingiems dvasininkams. Moterims įėjimas čia buvo draudžiamas. Leidžiant orui, trumpas pasiplaukiojimas laivu Sevano ežerų (apie 8 EUR / asm.). Tesent kelione užsuksime į Noratusą (Noratus), kur pamatysime Chačkarus - armėnų sakralinius, memorialinius paminklus - akmens stela su iškaltu reljefiniu kryžiumi. Pravažiuosime Vorotano (Vorotan) upės kanjonų (2344m a.j.l) grožėdamiesi kalnų grandines vaizdais. Sekantis mūsų maršruto punktas - Zorac Karera - „Armėnijos Stounhendžas“. Archeologai mano, kad prieš 3000 m. Pr. Kr. tai buvo astronomijos observatorija. Apgyvendinimas, vakarienė ir nakvynė viešbutyje Goriso (Goris) apylinkėje. (Maršrutas apie 320 km)
9 diena
Po pusryčių išsiregistruojame iš viešbučio ir vykstame prie įspūdingai įsikūrusio ant uolos, viduramžių Tatevo vienuolyno ansamblio. Tai vienas gražiausių Armėnijos vienuolynų, pasiekiame kurį ilgiausią pasaulyje lyninių keltuvų, pratiestu virš gilaus Vorotano upės tarpeklio. Begrįždami aplankysime aukštai virš slėnio esantį Noravanko vienuolyną, garsėjantį žavia architektūra, Chačkarais ir šuliniais, kuriuose vienuoliai apsisaugojo priešu puolimo metu. Pasieksime Arakso (Araks) slėni, kur bus galimybe pamatyti iškart net 4 valstybes: Armėniją, Azerbaidžaną, Turkiją ir Iraną. Esant geram orui, paskutinėje maršruto atkarpoje mus lydės nepakartojamas vaizdas į Ararato (Ararat) viršūne. Apgyvendinimas, vakarienė ir nakvynė viešbutyje Jerevano apylinkėje. (Maršrutas apie 250 km)  
10 diena
Po pusryčių aplankysime pasislėpusį dalinai uoloje iškirstą Gehardo vienuolyną (UNESCO) (VIIIa.), dar vadinamą "Strėlės vienuolynu", dėl čia ilgus šimtmečius saugotos legendinės Liongino ieties, kurio nukryžiuotam Jėzui Kristui buvo perdurtas šonas. Šiandien - vienas iš dažniausiai Armėnijoje lankomų sakralinių objektų, iš pradžių tarnavo kaip pagonių šventykla, susijusi su vandens šaltiniu, kylančiu iš urvo. Tiesiant kelia vykstame į Garni (Garni) miestą, kur aplankysime Tiridato I - Armėnijos karaliaus vasaros rūmų griuvėsius su atstatyta šventykla skirta dievui Mitai ir pasigrožėsime nuostabia panorama į Azato (Azat) upės slėni. Po pietų pasieksime Armėnijos sostinę Jerevaną (Yerevan), kur mūsų laukia ekskursija po miestą. Privažiuosime prie Armėnų genocido aukoms paminklo (1915 m.). Pažinti su miestu pradėsime nuo Kaskadų - įdomaus kultūrinio-architektūrinio komplekso. Jos statybos prasidėjo 50-ais metais TSRS laikais, o pasibaigė tik XXIa. pradžioje, suformavus skulptūrų parką po atviru dangumi. Užsuksime į vieną iš Armėnijos brendžio gamyklų. Pervežimas į viešbuti Jerevano apylinkėse. Apgyvendinimas, vakarienė ir nakvynė. (Maršrutas apie 120 km) 
11 diena 
Po ankstyvų pusryčių išsiregistruojame iš viešbučio ir vykstame į Ečmiadziną (Echmiadzin) - dvasinę Armėnijos sostinę ir patriarchų buveinę. Apsilankysime katedroje, skaičiuojanti savo istorija nuo IV amžiaus, kai Armėnija buvo pirmoji šalis pasaulyje, oficialiai priėmusi krikščionybę. Pervežimas į pasieni su Gruzija, pasu kontrole. Tęsiam kelione vaizdingu keliu, kol pasiekiame Vardziją (Vardziya) - uolų miestą - vienuolyną, esantį Erušečio kalno (Erushet'is mt'ianet'i) šlaite. Viduramžiais Vardzija tarnavo kaip prieglauda per mongolų invazijas, buvo didžiausias Gruzijos miestas galintis sutalpinti iki 60 000 žmonių. Kompleksas yra iškirstas per kelis aukštus kalnų šlaite, viduryje - halinė šventykla (XIIa.), papuošta freskomis. Vakarienė ir nakvynė Achalcichės (Akhalts'ikhe) / Bakurianio (Bakuriani) apylinkėse. (Maršrutas apie 350 km). Įspėjimas! Atvykimas į viešbutį vėlai vakare. 
12 diena 
Po pusryčių išsiregistruojame iš viešbučio ir vykstame į garsųjį Gruzijos kurortą Boržomį (Borjomi), kur paragausime mineralini vandeni, tiesiai iš esančio Mineralinių vandenų parke šaltinio. Apsupti kalnų kraštovaizdžio, turėsite laisvo laiko pasivaikščiojimui parke ir tiesiog poilsiui.​ Prieš atvykdami į Batumį, sustosime Kutaisio (K'ut'aisi) apylinkėje, aplankydami vieną iš aplinkinių urvų. Pervežimas į viešbutį Batumyje, vakarienė ir nakvynė. (Maršrutas apie 380 km). 
13 diena 
Po pusryčių išsiregistruojame iš viešbučio ir mūsų laukia trumpa ekskursija po Batumį (Bat'umi). Adžarijos (Achara) sostinė - šiandien garsiausias Gruzijos pajūrio kurortas. Vietiniai paplūdimiai ir viena ilgiausių promenadų pasaulyje, pritraukianti minias turistų. Pasigrožėsime žaviomis gatvėmis, elegantiška architektūra, įvairių konfesijų šventyklomis ir subtropine augmenija. Grojantis fontanai, naktiniai klubai, delfinariumas, įvairios pramogos - viskas tai daro miestą kupiną gyvenimo su nepakartojamą atmosferą. Pamatysime senąją ir naująją miesto dalis, promenadą su Abėcėlės bokštu ir „Ali ir Nino“ skulptūra, Medėjos statulą, priminančia aukso vilnos mitą. Po pietų, laisvas laikas poilsiui paplūdimyje. 
14 diena
Po pusryčių laisvas laikas poilsiui. Pageidaujantiems už papildoma mokesti siūloma ekskursija ( apie 45EUR/asm) į Adžarijos kalnus, kurios metu išvysime puikiai išsilaikiusius Gonio tvirtovės sienas, Makhuntseti krioklį ir istorinį akmeninį tiltą. Keliones pabaigoje vakariene ir vynu degustacija.
15 diena 
Po pusryčių išsiregistruojame iš viešbučio (iki 10.00 val.). Pervežimas į Kutaisio oro uostą ir skrydis į Lenkiją (ankstyvo išvykimo atveju, pusryčiai sausas davinys)

Įspėjimai!
- Programos punktai gali būti pakeisti ar sukeičiami vietomis. 
- Atstovas muziejuose ekskursijų neveda.
- Visą papildomų ekskursijų pasiūlą bei galiojančias kainas pateiks Rainbow atstovas vietoje. Mes negarantuojame visu papildomu ekskursijų įvykdymo.
- Visose aplankytose šalyse reikės keistis pinigus į vietinė valiutą:  Gruzija -laris (GEL),  Armėnija - dramas (AMD). Dabartinius valiutų kursus galima patikrinti / palyginti svetainėje www.xe.com.
- Lankant kai kurios programoje išvardintus objektus privaloma tinkama apranga. Vyrams: ilgos kelnes, "polo" marškinėliai (su apykaklė) ir uždara avalynė.   Moterims: ilgi sijonai (iki kulkšnių), palaidinės su ilgom rankovėm (iki riešų) ir šalikas (skara) kaip galvos apdangalas, arba kelnes su ilga tunika. Aukščiau nurodytos taisyklės galioja ir turistams.
- Rusų kalba vis dar yra populiariausia užsienio kalba Gruzijoje, Armėnijoje. Priešingai nei paplitusi nuomonė, Kaukazo gyventojai neturi nieko prieš šios kalbos vartojimą.
- Gruzijoje ir Armėnijoje vietiniai bankomatai ir mokėjimo terminalai priima užsienio bankų korteles. Tačiau mažiau išsivysčiusiuose regionuose turėtų būti naudojami grynieji pinigai.
- dėl sudėtingos politinės padėties regione reikėtų pasirengti detalesnei sienų kontroles patikrai. Daugelyje sienų keisime autobusus (kartais reiks panešti lagaminus tam tikra atstumą).
- įvežamų į Gruziją vaistus, privaloma rankiniame bagaže turėti receptus / pažymas. Priešingu atveju pagrindinis bagažas gali būti išpakuotas, o vaistai gali būti konfiskuoti. Griežtai draudžiama į Gruziją įvežti vaistų, kurių sudėtyje yra kodeino arba pseudoefedrino (pvz., Ibupromo). Išsamią informaciją galima rasti Gruzijos ambasadoje. Visas bagažas yra peršviečiamas. Išvykstant iš šalies pasirūpinkite dėl įsigytų daiktu (Ikonų, peilių ir suvenyrų - priminančius senovinius daiktus) sertifikatu leidžiančių jas eksportuoti iš šalies. Kai kurios parduotuvės išduoda jį iškart, bet ne visada ir ne visur. 
- dėl skirtingos bakterinės floros rekomenduojame įsigyti vaistų nuo skrandžio, tokių kaip „Stoperan“ (šie vaistai leidžiami Gruzijoje ir jums nereikia turėti medicininės pažymos). 
- patogūs batai. Daug kur teks lipti uolingais keliais į kalną. Atminkite, kad kylant į kalnus oras gali žymiai skirtis nuo karštų slėnių. Naudingi bus šiltesni rūbai, kuri taip pat apsaugo nuo lietaus ir  saulės. Pastaba: ne žieminės striukės.
- Dieną prieš išvykimą Rainbow atstovas, pateiks tikslius išskridimo laikus. Aktualius skrydžio laikus prašome tikslinti: R.pl/rozklady. 

Į kainą įskaičiuota
Skrydis (galimai su persėdimu), oro uosto mokesčiai, apgyvendinimas: (14 parų), maitinimas (14 pusryčiai ir 11 pietų arba vakarienių), pervežimai autobusu su oro kondicionieriumi, lenkiškai kalbančio atstovo pagalba oro uoste ir visos programos metu, turistinė programa kaip pateikta aukščiau, TU Europa draudimas (NNW, KL, pagalba, bagažas).

Į kainą neįskaičiuota
Privalomas dalyvavimo programoje mokestis, mokamas vietoje atstovui apie 175 EUR/asmeniui (gali keistis, tikrinti prieš išvykimą) (Įėjimo į lankytinus objektus bilietai, būtini mokesčiai, privalomi arbatpinigiai vairuotojams ir vietiniams atstovams, TGS sistema). Neįskaičiuoti arbatpinigiai bagažo nešikams, padavėjams, papildomos išlaidos maistui ir gėrimams (10-15 EUR - vienam maitinimui), visos asmeninės išlaidos, vietinės ekskursijos, vizos. Nuvykimas į/iš Varšuvos.


Apgyvendinimas pažintinio turo metu:
Ekskursijos metu:
Viešbučiai: *** (14n.) , pagal programa, visi už miesto centro ribu.
viešbutyje: restoranas, baras, registratūra.
Kambariai: su patogumais, dviviečiai, (yra galimybė pastatyti papildomą lovą). Visi kambariai su patogumais.
Maitinimas: pusryčiai. Pietus arba vakarienės pagal programa, (gėrimai už papildomą mokestį). 

Viza
Norėdami efektyviai sutvarkyti formalumus, susijusius su sienos kirtimu, pildant rezervacija, pateikite šiuos paso duomenis: vardas, pavardė, gimimo data, pilietybė, paso numeris, paso išdavimo data ir galiojimas. 
 
Minėtų duomenų trūkumas arba neišsamių duomenų pateikimas gali sukelti sunkumų sieną kertantiems klientams.

- Pasas turi galioti mažiausiai 6 mėn. po grįžimo iš kelionė datos. 
- Vizos ne reikia
Galioja Lietuvos piliečiams, visiems kitiems- informaciją tikrinti agentūroje.

Atsiliepimai
Turistų įvertinimas:  Plačiau: 

 

Į kainą įskaičiuota

Skrydis (galimai su persėdimu), oro uosto mokesčiai, apgyvendinimas: (14 parų), maitinimas (14 pusryčiai ir 11 pietų arba vakarienių), pervežimai autobusu su oro kondicionieriumi, lenkiškai kalbančio atstovo pagalba oro uoste ir visos programos metu, turistinė programa kaip pateikta aukščiau, TU Europa draudimas (NNW, KL, pagalba, bagažas).

Į kainą neįskaičiuota

Privalomas dalyvavimo programoje mokestis, mokamas vietoje atstovui apie 175 EUR/asmeniui (gali keistis, tikrinti prieš išvykimą) (Įėjimo į lankytinus objektus bilietai, būtini mokesčiai, privalomi arbatpinigiai vairuotojams ir vietiniams atstovams, TGS sistema). Neįskaičiuoti arbatpinigiai bagažo nešikams, padavėjams, papildomos išlaidos maistui ir gėrimams (10-15 EUR - vienam maitinimui), visos asmeninės išlaidos, vietinės ekskursijos, vizos. Nuvykimas į/iš Varšuvos.

Pastabos

Dėmesio! Pasiūlymų kainos nuolat kinta! Jei Jus sudomino pasiūlymas susisiekite su mumis telefonu +37069901131 ar el. paštu info@kelvita.lt ir mes suteiksime Jums tiksliausią informaciją apie kelionės datas ir kainas.

Šiuo metu kelionė neorganizuojama

Atsiliepimų šiai kelionei nėra.

Šiuo metu kelionė neorganizuojama

Užsisakykite naujienlaiškį

Įveskite savo elektroninio pašto adresą ir mes jums atsiųsime mūsų naujienlaiškį su kelionių pasiūlymais į jūsų pašto dėžutę.