Kelionė po Lietuvą: Nemuno kilpų krašte

nemuno kilpu kraste 1835 3
nemuno kilpu kraste 1835 2
nemuno kilpu kraste 1835 1
nemuno kilpu kraste 1835 3
nemuno kilpu kraste 1835 2
nemuno kilpu kraste 1835 1
 • Kelionė

  autobusu

 • Šalis

  Lietuva

 • Trukmė

  1 diena

Šiuo metu kelionė neorganizuojama

Kelionės akcentai:

 • Mistiškoji Velnio duobė
 • Nemuno kilpų regioninio parko Lankytojų centras
 • Aukščiausias Lietuvoje - Birštono apžvalgos bokštas
 • Įspūdingoji Balbieriškio atodanga
 • Žymusis Punios piliakalnis

Išvyksite ryte. Aukštadvario regioninis parkas gali didžiuotis lietuvių itin mėgstamu lankytinu objektu - Velnio duobe.  Tai įžymiausias ir labiausiai lankomas gamtos paminklas Aukštadvario regioniniame parke. Pasak legendos, anksčiau Velnio duobės vietoje buvo aukštas kalnas, ant kurio stovėjusi bažnyčia. Bet kunigas suviliojo jauną merginą ir bažnyčia prasmego... Tik dori žmonės ir dabar gali išgirsti varpų skambesį, sklindantį iš duobės dugno. Kita legenda porina,  jog vidurnaktį čia mėgdavo rinktis velniai ir  kelti puotas, todėl niekas nedrįsdavęs keliauti pro duobę sutemus.  Toliau keliausite Birštono link. Šiandieninis Birštonas - nedidukas Lietuvos kurortas, įsikūręs gražiame Nemuno vingyje. Tačiau Birštono pradžia siekia 14 a., kuomet vokiečių kronikose pirmą kartą paminėta „sodyba prie sūraus vandens" (Birstain) ir čia stūksojusi medinė pilis ant „Vytauto kalno“, taip kryžiuočių niekada ir nepaimta. Vėlesniais amžiais čia savo pamėgtas rezidencijas turėjo dauguma Lietuvos ir Lenkijos valdovų, karalių. Pažintį su Birštono miestu pradėsite nuo piliakalnio, iš kur atsiveria plati Birštono ir Nemuno panorama. Šalia - paminklas Vytautui Didžiajam, pėsčiųjų promenada prie Nemuno. 19 a. Birštonas paskelbtas kurortu, pradėtos eksploatuoti mineralinių šaltinių versmės, pastatytos sanatorijos. Nepraleiskite progos paragauti Birštono tyro mineralinio vandens šalia sanatorijų įrengtose biuvetėse! Keliausite į jaukią Tyliąją gatvę, kurioje įsikūręs Nemuno kilpų regioninio parko Lankytojų centras. Susipažinsite su ekspozicija, sužinosite apie vaizdingiausius parko kraštovaizdžio objektus, saugomas gamtos ir kultūros paveldo vertybes. Lankysite aukščiausią apžvalgos bokštą Lietuvoje. Įveikus 300 bokšto laiptelių, atsivers ypatingas gamtos reiškinys – didžiausios Lietuvos upės – Nemuno – kilpos. Bokšto apžvalgos aikštelė įrengta 45 m aukštyje, viso bokšto aukštis – 55 m. Kylant į bokštą, įrengtos šešios atokvėpio vietos. Vyksite į vieną labiausiai turistų lankomų vietų Nemuno kilpų regioniniame parke – įspūdingąją Balbieriškio atodangą. Nuo 40 metrų aukštyje įrengtos apžvalgos aikštelės atsiveria pasakiško grožio reginys – miškų ir slėnių apsuptas Nemuno vingis. Aplankysite Punios piliakalnį, kuris datuojamas XIV a. pab. – XV a. pradžia. Kadaise čia stovėjo medinė Punios pilis. Aikštelėje būta medinių pastatų: aptiktos apdegusios jų liekanos. Taip pat šioje vietovėje rasta žiestos keramikos, geležinis pentinas. Archeologai Punios piliakalnį tyrinėjo 1958-1961 m. Nustatyti trys pilies statymo laikotarpiai. Grožėsitės puikia Nemuno slėnio ir Punios šilo panorama. Vakare, kupini įspūdžių, grįšite į namus.

Į kainą įskaičiuota

 • Transportas.
 • Kelionės vadovo paslaugos.
 • Ekskursinė programa.

Į kainą neįskaičiuota

 • Lankomi objektai:
  1. Vietinių gidų paslaugos  ~ 6 EUR/asm. 
  2. Nemuno kilpų regioninio parko lankytojo bilietas 1 EUR/asm. 
  3. Magnetukas "Trakai", "Prienai", ''Birštonas'', ''Alytaus rajonas''- po 2 EUR/vnt. (pageidaujant būtina užsakyti iš anksto priemokose) 
 • Pietūs (planuoti ~10 EUR) ir kitos asmeninės išlaidos.

Pastabos

Dėmesio! Pasiūlymų kainos nuolat kinta! Jei Jus sudomino pasiūlymas susisiekite su mumis telefonu +37069901131 ar el. paštu info@kelvita.lt ir mes suteiksime Jums tiksliausią informaciją apie kelionės datas ir kainas.

Šiuo metu kelionė neorganizuojama

Atsiliepimų šiai kelionei nėra.

Šiuo metu kelionė neorganizuojama

Užsisakykite naujienlaiškį

Įveskite savo elektroninio pašto adresą ir mes jums atsiųsime mūsų naujienlaiškį su kelionių pasiūlymais į jūsų pašto dėžutę.