Ispanija ir Marokas - abipus Gibraltaro sąsiaurio (HAM)

hiszpania i maroko po obu stronach gibraltaru 83 78380 96933 542x452
hiszpania i maroko po obu stronach gibraltaru 83 55772 38551 1920x730
hiszpania i maroko po obu stronach gibraltaru 83 55768 38543 1920x730
hiszpania i maroko po obu stronach gibraltaru 83 55771 38549 1920x730
hiszpania i maroko po obu stronach gibraltaru 83 55769 38545 1920x730
hiszpania i maroko po obu stronach gibraltaru 83 55770 38547 1920x730
hiszpania i maroko po obu stronach gibraltaru 83 55773 38553 1920x730
hiszpania i maroko po obu stronach gibraltaru 83 55767 38541 1920x730
hiszpania i maroko po obu stronach gibraltaru 83 78380 96933 542x452
hiszpania i maroko po obu stronach gibraltaru 83 55772 38551 1920x730
hiszpania i maroko po obu stronach gibraltaru 83 55768 38543 1920x730
hiszpania i maroko po obu stronach gibraltaru 83 55771 38549 1920x730
hiszpania i maroko po obu stronach gibraltaru 83 55769 38545 1920x730
hiszpania i maroko po obu stronach gibraltaru 83 55770 38547 1920x730
hiszpania i maroko po obu stronach gibraltaru 83 55773 38553 1920x730
hiszpania i maroko po obu stronach gibraltaru 83 55767 38541 1920x730
  • Kelionė

    lektuvu

  • Šalis

    Marokas, Ispanija

  • Trukmė

    8 dienos

Šalis: Marokas
Kelionės tipas: Pažintinė // pažintinė + poilsinė kelionė (galimybė pratęsti (7n.) poilsį  Ispnijoje, Kosta del Solis kurorte)
Programos kodas: HAM

Svarbu!
Šis programos aprašymas yra informacinis, tikslų kelionės aprašymą skaitykite oficialiame organizatoriaus puslapyje (https://r.pl/) arba teiraukitės agentūroje +370(641)11160, vilnius@rainbowtours.lt. Ekskurijos vedamos lenkų kalba.

Programa

"Europa point"  Gibraltare • Seuta - Europos ir Afrikos mišinys • Rabatas - viduramžių modernumas • Marakešas - raudonasis miestas • paslaptingoji Feso medina • Meknesas ir Volubilisas • pageidaujantiems savaitė poilsio Kosta del Solyje!

kelionės planas

1 diena 
Susitinkame Varšuvos Šopeno oro uoste, prie Rainbow stovo, skrydis į Ispanija , Malaga. Atvykus, pervežimas į viešbutį. Laikas poilsiui po kelionės, vakarienė ir nakvynė. Turint velyvą skrydi, pirmą dieną gali nebūti vakarienes. Skrydžio laikus prašome tikslinti: R.pl/rozklady.  
2 diena
Po labai ankstyvų pusryčių keliausime link Gibraltaro (Gibraltar) - pusiasalio, jo ilgis tik 6 km ir tai mažiausias Britų anklavas Pirėnų pusiasalyje. Programoje: makakos - vieninteles laukinės beždžionės visoje Europoje, San Migel (San Miguel) grotos, Main Street ir nuostabus vaizdas į Afriką. Pagal galimybę apsipirkimas neapmuitintų prekių zonoje. Vėliau iš Alchesiraso (Algeciras) keltu kelėmes į Seutą (Ceuty) - Ispanijos anklavą, esančią tik 23 km nuo Iberijos pusiasalio. Pervežimas link Rabato, apgyvendinimas viešbutyje, vakarienė, nakvynė. (Trasa apie 250 km).

Dėmesio! Į Gibraltarą mikroautobusai arba taksi keliauja su anglakalbiais gidais. Visa grupė susitinka tam tikroje lankytinoje vietoje, kur ekskursijos metu ja rūpinasi lenkiškai kalbantis gidas.
3 diena
Po pusryčių Rabato (Rabat), Maroko sostinės lankymas. Programoje: mečetę ir Hasano bokštą (XIIa.), Mohamedo V, dabartinio valdančio Mohamedo VI senelio mauzoliejų, Merinidų dinastijos nekropolį, karališkuosius rūmus (iš išorės) su įspūdingais Bar Rouah "vėjo vartais" ir Kasba Oudaja meninkų rajoną. Sekantis mūsų kelionės punktas, ekskursija po Kasablankos (Casablanka) centrą: Hasano II mečetę (iš išorės) su aukščiausiu pasaulyje 200m  minaretų, Mahomedo V aikštę - tipinis kolonijinės architektūros pavyzdys. Pervežimas nakvynei ir vakarienei į Marakešo apylinkės. (Trasa apie 500 km).
Pageidaujantiems siūlome apsilankyti Džamaa Al Fna aikštėje, (įrašyta į UNESCO paveldo sąrašą), gyvenimas čia verda visą parą, gyvačių kerėtojai, ugnies rijikai, beždžionių dresuotojai, lauko virtuvės, daugybė parduotuvių ir kt. (apie 15 Eur / asm.).
4 diena
Po pusryčių visos dienos ekskursija po  Marakešą (Marrakesh) , vadinamu raudonuoju miestu arba Atlaso perlu, kuris dažnai laikomas patraukliausiu Maroko miestu. Programoje: turgus (suk), žinomas dėl vietinių amatininkų dirbinių, Kutubijos (Koutoubia) mečetė (XII a.), Marakešo muziejus, Bahia rūmai (Bahia Palace) ir Saadų dinastijos kapinės. Miesto aplankymo metu trumpam užsuksime į berberų vaistinę, o ekskursijos pabaigoje į Mažorelio (Majorelle) sodus. Pertraukos metu pietūms rekomenduojame paragauti marokietiškų patiekalų (apie 20 EUR / asm). Grįžimas į viešbutį, vakarienė ir nakvynė. Pageidaujantiems popietinė kelionė į gražų Ouirkos slėnį (apie 30 EUR / asm).
5 diena
Po pusryčių išvykstame link Feso (Fes). Pakeliui aplankome Meknesą (Meknes), kuris kitaip dar vadinamas gražių vartų miestu. Aplankysime sultano Mala Ismailo mauzoliejų, miesto įkūrėjo ir žiauriausio Maroko valdovo, pamatysime legendinę arklidę, vienu metu čia laike apie 12 000 arklių, Bab el-Khemis ir Bab el-Mansour vartus (turėsite laiko nuotraukoms),  laikomus įspudingiausiais vartais visame Maroke. Trumpa eksursija po Volubilisą (Volubilis) (UNESCO paveldas). Aplankysime romėnų miesto, griuvėsius, (I a.), Triumfo arką, Orfėjo namą, termus, baziliką, forumą ir patricijų namus su puikiai išsaugotomis mozaikomis. Vakare atvyksime į Fesą, apgyvendinimas viešbutyje, vakarienė ir nakvynė. (Maršrutas apie 450 km).
6 diena
Po pusryčių ekskursija po Fesą, dvasinę ir religinę Maroko sostinę. Aplankysime Fes el-Bali mediną (UNESCO paveldas), tai tikras labirintas, virš 9000 gatvelių, pasivaikščiojiimas kuriais be vietinio gido yra neįmanomas, taip pat išvysime Bou Inanija medresę, mečetę ir Al Karauino (El Karaouyine) universitetą (iš išorės), miesto įkūrėjo Mulaj Idriso II mauzoliejų (mečetė kaip ir mauzoliejus ne musulmonams prieinami tik iš išorės) ir Feso odų raugyklą. Išskirtinė Feso Medina leidžia porai valandų pasijusti lyg viduramžių laikais. Vėliau aplankymas Naujojo Feso : karaliaus Dar El - Makhzen rūmai (iš išorės) ir milžiniški Bab Bou Jeloud vartai, pasivaikščiojimas žydų kvartalu Mellah. Po pietų laisvas laikas. Grįžtame į viešbutį vakarienei ir nakvynei.
7 diena
Po labai ankstyvų pusryčių keliausime į Tanžerį (Tanger). Panoraminė ekskursija po miestą, pamatysime tvirtovę (kasbah), Sultonų rūmus (Dar al-Mahzah), pasivaikščiosime  po apsuptą gynybinėmis sienomis mediną, (senamiestis). Tęsiame kelią link Seutos (Ceuty), kuri gali pasigirti daugybe skirtingos architekturos paminklais. Vertos dėmesio bažnyčios, sinagogos ir mečetės. Programoje: Afrikos aikštė, Švč. Mergelės Marijos katedra bei rotušė. Kelėmes keltu į Alchesirasą. Pervežimas nakvynei į Kosta del Solio apylinkes. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje. (Trasa apie 420 km).
8 diena 
Po pusryčių išsiregistravimas iš viešbučio ir pervežimas į oro uostą.
Klientai, kurie pasirinko papildomą savaitę poilsio Ispanijoje Kosta del Solis kurorte - pervežimas į pasirinktą viešbutį. ( kai kuriomis datomis, pervežimas per oro uosta).
Klientai, kurie grįžta į Lenkiją - pervežimas į oro uostą ir skrydis.

​Įspėjimai!
Programos punktai gali būti pakeisti, ar sukeičiami vietomis. Dauguma islamo architektūros paminklų ( mečečių) apžiūrimi iš išorės. Nepamirškite ekskursijos metu devėti tinkamus rūbus, moterys - ilgus sijonus, vyrai - kelnes, bei dengti pečius. Šis draudimas negalioja viešbučiuose, poilsio metu. Būkite budrūs ir stebėkite bei saugokite fotografinę įrangą ir pinigines - gali būti vagių. Ramadano laikotarpiu, programoje gali buti pakeitimu.


Į kainą įskaičiuota
Užsakomasis skrydis į abi puses iš Varšuvos, oro uosto mokesčiai, pervežimai autobusu su oro kondicionieriumi Maroke, 7 nakvynes viešbutije (***), 7 pusryčiai ir 7 vakarienės (galimas pakeitimas į pietūs), kelto bilietai, lenkiškai kalbančio atstovo priežiūra. draudimas TU Europa (NNW, KL, ir bagažas)

Į kainą neįskaičiuota
Privalomas dalyvavimo programoje mokestis, mokamas vietoje atstovui apie 145EUR/ asmeniui (Įėjimo į lankytinus objektus bilietai, būtini mokesčiai, butini arbatpinigiai, Tour Guide).Asmenines išlaidos, vietinės ekskursijos, nuvykimas į/iš Varšuvos. 

Apgyvendinimas pažintinio turo metu:
Viešbučiai *** ( sąlygos gali skirtis, nuo europietiškų tokio lygio viešbučių)
Kambariai: dviviečiai, ( yra galimybė pristatyti papildomą lovą), su patogumais dažnai su kondicioneriu ir telefonu
Maitinimas: pagal programos aprašymą, pusryčiai ir vakarienės. Gėrimai vakarienės metu už papildomą mokestį.
Viešbutyje: restoranas ir baras.


Atsiliepimai
Turistų įvertinimas 5.4//6 Plačiau: https://r.pl/hiszpania-i-maroko-po-obu-stronach-gibraltaru/zakwaterowanie-ham

Vizos
Kiekvienas keliautojas, privalo turėti pasą, galiojantį mažiausiai 3 mėnesius nuo išvykimo iš Maroko dienos. Lietuvos piliečiaims būnant iki 90 dienų, viza nereikalinga. Kitų šalių piliečiams gali būti taikomos skirtingos pasų ir vizų taisyklės.


Kita
TOUR GUIDE sistema - belaidė sistema grupėms, kuri padeda patogiai lankyti vietas.

Valiuta
MAD - Maroko dirhamas, kuris nėra konvertuojamas už Maroko ribų. Valiutos kursas nustatomas šalies viduje, tad nėra svarbu, kur keisitės pinigus. Naudinga pasiimti eurus arba dolerius su savimi. Kreditines korteles priima restoranuose, didesnėse parduotuvėse, galite juose naudotis ATMs.

Arbatpinigiai
Yra priimta palikti nedideles sumas arbatpinigių. Uždarbis Maroke nėra didelis, todėl arbatpinigiai dažnai tampa finansine pagalba. Tai galioja ypatingai vietinių ekskursijų  vairuotojams ir padavėjams restoranuose. Norint fotografuoti vietinius, reikia palikti nedideles sumas pinigų, kitaip galite būti neapsaugoti nuo nemalonių situacijų.

Laikas
-1 h lyginant su Lietuvos laiku.

Apytikslės kainos
Pietūs apie 40 MAD; vanduo 1.5 L apie 5 MAD; parduotuvėse alus kainuoja apie 10 MAD.

Elektra
220 V, 50 HZ. Įrenginiai su lenkiškais jungtukais veikia be problemų.

Telefonas
Telefono korteles galite įsigyti parduotuvėse ar kioskuose šalia viešųjų telefono budelių. Kortelė kainuoja apie 50 MAD, jos pakanka trumpam tarptautiniam pokalbiui. Vietiniai skambučiai yra pigūs, o skambučiai į užsienį - brangūs. Prieš išvykstant pasitikrinkite pas savo telefono operatorių, kokie įkainiai skambučių ir roamingo (interneto).

Į kainą įskaičiuota

Užsakomasis skrydis į abi puses iš Varšuvos, oro uosto mokesčiai, pervežimai autobusu su oro kondicionieriumi Maroke, 7 nakvynes viešbutije (***), 7 pusryčiai ir 7 vakarienės (galimas pakeitimas į pietūs), kelto bilietai, lenkiškai kalbančio atstovo priežiūra. draudimas TU Europa (NNW, KL, ir bagažas)

Į kainą neįskaičiuota

Privalomas dalyvavimo programoje mokestis, mokamas vietoje atstovui apie 145EUR/ asmeniui (Įėjimo į lankytinus objektus bilietai, būtini mokesčiai, butini arbatpinigiai, Tour Guide).Asmenines išlaidos, vietinės ekskursijos, nuvykimas į/iš Varšuvos. 

Pastabos

Dėmesio! Pasiūlymų kainos nuolat kinta! Jei Jus sudomino pasiūlymas susisiekite su mumis telefonu +37069901131 ar el. paštu info@kelvita.lt ir mes suteiksime Jums tiksliausią informaciją apie kelionės datas ir kainas.

Pasirinkti kelionės datą

Į kainą įskaičiuota

Užsakomasis skrydis į abi puses iš Varšuvos, oro uosto mokesčiai, pervežimai autobusu su oro kondicionieriumi Maroke, 7 nakvynes viešbutije (***), 7 pusryčiai ir 7 vakarienės (galimas pakeitimas į pietūs), kelto bilietai, lenkiškai kalbančio atstovo priežiūra. draudimas TU Europa (NNW, KL, ir bagažas)

Į kainą neįskaičiuota

Privalomas dalyvavimo programoje mokestis, mokamas vietoje atstovui apie 145EUR/ asmeniui (Įėjimo į lankytinus objektus bilietai, būtini mokesčiai, butini arbatpinigiai, Tour Guide).Asmenines išlaidos, vietinės ekskursijos, nuvykimas į/iš Varšuvos. 

Pastabos

Dėmesio! Pasiūlymų kainos nuolat kinta! Jei Jus sudomino pasiūlymas susisiekite su mumis telefonu +37069901131 ar el. paštu info@kelvita.lt ir mes suteiksime Jums tiksliausią informaciją apie kelionės datas ir kainas.

Atsiliepimų šiai kelionei nėra.

Užsisakykite naujienlaiškį

Įveskite savo elektroninio pašto adresą ir mes jums atsiųsime mūsų naujienlaiškį su kelionių pasiūlymais į jūsų pašto dėžutę.