Kelionė po Lietuvą: Aukštaitijos nacionalinis parkas

vlcsnap 2017 04 07 14h59m23s160
dsc1655
ginuciu vandens malunas
dsc 1234 1
dsc 0114
bitininkystes muziejus 03
vlcsnap 2017 04 07 14h59m23s160
dsc1655
ginuciu vandens malunas
dsc 1234 1
dsc 0114
bitininkystes muziejus 03
 • Kelionė

  autobusu

 • Šalis

  Lietuva

 • Trukmė

  1 diena

Šiuo metu kelionė neorganizuojama

Aukštaitija – vienas iš gražiausių kampelių Lietuvoje. Aukštaičiai sako: gražiau pasaulyje nėr...Svarbiausiomis gamtos vertybėmis čia laikoma ežerai, kraštovaizdį puošiantys pušynai ir piliakalniai. Siekiant išsaugoti unikalų gamtos kampelį, čia įkurtas Aukštaitijos nacionalinis parkas - pirmoji  tokio tipo saugotina teritorija mūsų šalyje.

Kelionę didžiuoju parko žiedu pradėsite nuo Palūšės. Įsikūrusi  gražiame Lūšio ežero pakrantės prieglobstyje,  ši gyvenvietė yra tarsi nacionalinio parko vartai. Būtent iš jos   prasideda daugelis turistinių maršrutų po šį regioną. Pabuvosite parko Lankytojų centre. Gausus ežerynas formavo čia gyvenusių žmonių tradicijas. Netoliese  didžiausia miestelio puošmena – Palūšės Šv. Juozapo bažnyčia. Savitomis architektūrinėmis ypatybėmis bažnyčia atspindi seniausią Lietuvos medinių bažnyčių statybos laikotarpį. Bažnyčia pastatyta be geležinių vinių. Keliausite sukdami ratą aplink Šakarvos, Alksnio, Ūkojos ežerus. Užkopsite ant  Ladakalnio. Tai 176 m aukščio kalnas, gamtos paminklas. Nuo jo atsiveria nepakartojama ežerų krašto panorama. Manoma, kad ant šio kalno buvo aukojamos aukos baltų gyvybės deivei Ladai - didžiajai Motinai, viso pasaulio gimdytojai. Atvyksite į Ginučius. Jus pasitiks įdomus  istorinis objektas – Ginučių piliakalnis. Jį sudaro dviejų piliakalnių kompleksas. Spėjama, kad  9-12a. čia stovėjusi medinė Linkmenų pilis, metraščiuose aprašyta dar 1373 m. Ant piliakalnio stovi paminklinis akmuo, bylojantis, kad čia lankėsi prezidentas Antanas Smetona. Užsuksite prie vieno iš Aukštaitijos nacionalinio parko simbolių - Ginučių vandens malūno.  Malūnas buvo pastatytas XIX a. antroje pusėje ant Srovės upelio ir veikė iki 1968 m. Ginučių malūnas yra valstybės saugomas paminklas su išlikusia senovine, autentiška įranga.  Antrame malūno aukšte, pastogėje, veikia ekspozicija, pasakojanti apie duonos kelionę nuo grūdo iki stalo. Atvyksite į „Paukščių kaimą“.  Jums duris atvers naujas dar nematytas pasaulis...Tai tikra Paukščių karalija. Tarp daugybės užpelkėjusių prūdų, upelio ir pelkės, kur gausu laukinių paukščių lizdaviečių ir klegesio. Vietovė apaugusi tankiais karklynais, alksnynais ir ajerais. Čia gyvenantys sako: „Cijonuose vandens – nors pasigerk, malkų – nors sudek...“ Tai vieta, kur galima pamatyti daugiau paukščių, nei kada nors esi matęs ir išgirsti daugiau jų balsų, nei kada esi girdėjęs... Sakoma, kad čia gyvena ir Laimės paukštė !  Keliausite per pelkę  ieškodami paukščių kiaušinių, sutūpsite didžiausiame Lietuvoje lizde, kepsite kiaušinienę ant laužo, dalyvausite žaidimuose ir viktorinose. Turėsite galimybę įsigyti putpelių bei vištų kiaušinių ir naminio vyno bei suvenyrų ! Programą užbaigsite unikaliame plaktukų muziejuje! Tokių pasaulyje yra tik trys! Tad  galime lažintis, tokiame dar nesate buvę, nebent lankėtės Aliaskoje...Vakare grįšite į namus.

Į kainą įskaičiuota

 • Transportas
 • Ekskursinė programa.
 • Kelionės vadovo paslaugos.

Į kainą neįskaičiuota

1. Aukštaitijos nacionalinio parko lankytojų centro bilietas 1 EUR/asm. 
2. Vietinių gidų paslaugos ~5 EUR/asm. 
3. Ginučių vandens malūnas ~2 EUR/asm. 
4. Edukacinė programa Paukščių kaime ~10 EUR/asm.
5. Plaktukų muziejus ~2 EUR/asm. 
6. Edukacinė programa "Pažink bites saldžiai" ~ 8 EUR/asm.
7. Bitininkystės muziejaus lankymas su muziejaus gidu - 7 EUR/asm.  
8. Magnetukas "Ignalina" - 2 EUR/vnt. (pageidaujant būtina užsisakyti priemokose iš anksto)
9. Asmeninės išlaidos, pietūs (5-10 EUR). 

Pastabos

Dėmesio! Pasiūlymų kainos nuolat kinta! Jei Jus sudomino pasiūlymas susisiekite su mumis telefonu +37069901131 ar el. paštu info@kelvita.lt ir mes suteiksime Jums tiksliausią informaciją apie kelionės datas ir kainas.

Šiuo metu kelionė neorganizuojama

Atsiliepimų šiai kelionei nėra.

Šiuo metu kelionė neorganizuojama

Užsisakykite naujienlaiškį

Įveskite savo elektroninio pašto adresą ir mes jums atsiųsime mūsų naujienlaiškį su kelionių pasiūlymais į jūsų pašto dėžutę.