Auksinė pakrantė (GHA)

263
RNBW 1881 0
RNBW 1881 1
RNBW 1881 2
RNBW 1881 3
RNBW 1881 4
RNBW 1881 5
RNBW 1881 6
RNBW 1881 7
RNBW 1881 8
RNBW 1881 9
RNBW 1881 10
RNBW 1881 11
263
RNBW 1881 0
RNBW 1881 1
RNBW 1881 2
RNBW 1881 3
RNBW 1881 4
RNBW 1881 5
RNBW 1881 6
RNBW 1881 7
RNBW 1881 8
RNBW 1881 9
RNBW 1881 10
RNBW 1881 11
  • Kelionė

    lektuvu

  • Šalis

    Gana, Togas

  • Trukmė

    11 dienų

Šalis: Gana, Togas.
Kelionės tipas: Apžvalginė kelionė 
Programos kodas: GHA


Svarbu!
Šis programos aprašymas yra informacinis, tikslų kelionės aprašymą skaitykite oficialiame organizatoriaus puslapyje (https://r.pl/) arba teiraukitės agentūroje +370(641)11160, vilnius@rainbowtours.lt. Ekskurijos vedamos lenkų kalba.

Programa

Gana - nerami aukso rūdos istorija • Kakumo nacionalinis parkas - pasivaikščiojimas medžių lajų takais • stepės, savanos, kriokliai • drambliai, hipopotamai, krokodilai - safaris Molės nacionalineme parke • bokšto namai Toge • poilsis Gvinėjos įlankoje 

kelionės planas

1 diena
Susitinkame Varšuvos Šopeno oro uoste, prie Rainbow stovo, skrydis į Akrą (Gana), su persedimu Paryžiuje arba Amsterdame. Atvykus, pervežimas į viešbutį, vakarienė ir nakvynė. Skrydžio laikus prašome tikslinti: R.pl/rozklady.  

2 diena
Po pusryčių vizos įforminimas Togo konsulate  (kaina apie 63 eurus / asmeniui). Ekskursija po Ganos (Gana) sostinę Akra (Accra). Išvysime Kvamė Nkrumo (Kwame Nkrumah) mauzoliejų, skirtą pirmajam nepriklausomos Ganos prezidentui, Nepriklausomybės arka, pagrindinės miesto arterijas ir vyriausybės pastatus. Lankysimės vietiniame turguje, kur turėsite galimybę įsigyti suvenyrų. Pakviesime Jus trumpam pasivaikščiojimui po Džeimstauno (Jamestown) rajoną, kur pamatysime, kaip britų, olandų, skandinavų, Afrikos ir net Brazilijos įtaka formavo šiandieninės Akros įvaizdį. Po neilgo poilsio antikvarinėje parduotuvėje, vyksime į miesto centrą. Laisvas laikas pietums ir apsipirkimui pagrindinėje prekybos gatvėje - Oksfordo (Oxford Street) gatvėje. Grįžimas į viešbutį, vakarienė ir nakvynė.
3 diena
Anksti ryte išvykstame link Kakumo nacionalinio parko (Kakum N.P.), vienintelio parko Afrikoje, su medžių lajų takais „canopy walkway“- lianu tiltais, tiesiai iš Indianos Joneso filmų, pakabintų virš žemės apie 40m. aukštyje! Parke gyvena apie 40 rūšių žinduolių, tarp jų, drambliai, antilopės ir leopardai. Pasivaikščiojimas lianos tiltais užtruks apie 1,5–2 valandas. Sekantis programos punktas Kaip Koustas (Cape Coast). Įsikūręs Gvinėjos įlankoje, miestas įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, jo simbolis didingoji Kaip Kousto (Cape Coast) pilis. Ganos pakrantę XV amžiuje atrado portugalai. Vėliau čia šeimininkavo olandai, švedai ir britai. Tai buvusi vergų prekybos bei milžiniškų aukso telkinių vieta, traukianti  daugelį norinčių praturtėti europiečių. Tai sukėldavo daugybę konfliktų, atsižvelgiant į kurios, pylis kaip ir pats miestas, dažnai pereidavo iš ranku į rankas. Manyta, kad XVI amžiuje net 35% prekybos auksu vyko šiandieninėje Ganoje. Po ekskursijos trumpas poilsis prie vandenyno Gvinėjos įlankoje (Gulf of Guinea), vėliau pervežimas į viešbutį, vakarienė ir nakvynė. (Maršrutas apie 200 km).
4 diena
Anksti ryte išvykstame į šiaurę, link karališkojo Kumasio (Kumasi). Susipažinsime su antru pagal dydį Ganos miesų, dar vadinamu sodų miestu. Tai Ašanti tautos šalies sostinė - kadaise prekiavusi auksu. Jų sukurtos monarhijos teritorija driekesi toli už esančios Ganos teritorijos ribų. Ašanti tradicinės karališkosios valdžios tęstinumas nėra nutrukęs iki šiol, nors ir sumažintas iki reprezentacinio vaidmens. Valdovo simbolis - „Auksinė kėdė“, arba Ašančių valdovo sostas. Karaliui suteiktas  „Kumasehene“ vardas, kitaip Kumasi miesto valdovas. Lankydamiesi mieste aplankysime buvusius karališkuosius rūmus, kurių patalpose šiandien įsikūręs Ašanti istorijos muziejus, ir liaudies kultūros centras, susipažinsime su etnografinio muziejaus ekspozicija. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje. (Maršrutas apie 350 km). Šią dieną galimas pervežimas link Molės nacionalinio parko.

5 diena
Pusryčiai. Ankstyva rytą išvykstame (tęsiame kelionę) link Molės nacionalinio parko (Mole N.P.), garsėjančio dramblių populiacija. Be dramblių, čia gyvena hipopotamai, buivolai, zebrai, hienos, bei daugelis antilopių rūšių, pvz., Oribės, pelkiniai ožiai ir dukeriai. Be to, čia galite sutikti daugybę paukščių rūšių. Įdomiausi: erelis karys, juodai baltas, stambiausias gandrų šeimos paukštis - afrikinis balnasnapis. Visas šios dienos maršrutas tęsiasi  per Ganos žemės ūkio plotus ir sudaro apie 380 km. Pusiaukelėje sustosime "Baobeng-Fiema", aplankyti beždžionių sanktuariumą, kurio teritorijoje taikomas specialus tabu, draudžiantis jas žudyti. Jie laikomi dievo Davoroho (Daworoh) pasiuntiniais ir turi ypatingą statusą reikalaujantį mirus bezdžioniai, surengti jai oficialias laidotuves. Rezervatas nėra aptvertas, todėl bus proga pamatyti laibaliemenes beždžiones (makakų primatų šeimos žinduolius - šunbeždžionius), o veliau pasigrožėti netoliese esančiame Kintampe (Kintampo) kriokliais . Sustojimas prie krioklių leis atsikvėpti ir pailsėti. Atvykimas į viešbutį, vakarienė, nakvynė.

6 diena
Anksti ryte safaris ir ekskursija po Molės nacionalini parką (Mole N.P.), pusryčiai, po kurių trumpas pervežimas į Larabangą (Larabanga), garsėjantį savo originalia mečete, nudrėbta iš kalkinio molio. Ši seniausia Ganos  ir viena seniausių Vakarų Afrikoje mečetė, pripažinta Afrikos architektūros stebuklu. Pastatyta XV amžiaus pirmoje pusėje, iki šių dienų išlaikiusi savo pirminę išvaizdą. Įdomus faktas yra tai, kad kiekvienais metais, po lietaus sezono (kurio metu ji buna sunaikinama) atliekama jos rekonstrukcija. Tikintieji užpildo moliniu sienu trūkumus ir tokiu būdu pastatas išsilaiko šimtmečius. Sekantis mūsų ekskursijos punktas -  trečias pagal dydį Ganos miestas Tamalė (Tamale), kuriame gyvena daugiau nei pusė milijono gyventojų. Įsikuręs jis, buvusių, svarbiausių prekybos kelių sankrižoje. Dabartinis miesto pagrindinis turgus ir šią diena tęsia šimtmečius išsilaikusias tradicijas. Apgyvendinimas, vakarienė ir nakvynė viešbutyje. (Maršrutas apie 130 km).

7 diena
Po pusryčių vykstame į Jendį (Yendi). Jendžio istorija siejama su viduramžių Dagombų sukurta Dagbono karalyste. Dagombai tai tauta, gyvenanti Voltos (Volta) upės baseine ir šiai dienai, kaip etninė grupė, turi beveik milijoną žmonių. Pagrindinė religija - animizmas. Kelionės metu trumpas sustojimas tipinėje vietinių žmonių gyvenvietėje. Pervežimas į pasieni su Togu (Togo), sienos kirtimo formalumai ir toliau tęsiame kelią į Karоs (Kara) miestelį. Visas Karos regionas įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje. (Maršrutas apie 260 km).
8 diena
Po pusryčių susipažinsime su Karos regionu. Ekskursija į Kutamakų (Koutammakou) - vietovė šiaurrytinėje Togo dalyje. Čia gyvena etninė grupė, batamaribos (Batammariba) (kitaip tamari) tauta. Į bokštus panašūs moliniai namai, kuriuos stato šios genties gyventojai, vadinami "takienta" ir yra vieni iš Togo  šalies simbolių. Batamaribos žmonės šimtmečius gyveno harmonijoje su gamta, kalvotoje vietovėje užimančia apie 50 000ha. plotą. Sekantis musu programos punktas  - Sokodė (Sokode). Antras pagal dydį Togo miestas įsikūręs prekybos kelių su Burkina Fasų (Burkina Faso) bei Beninų (Benin) sankryžoje. Svarbų vietinio folkloro elementą sudaro įvairūs ceremoniniai šokiai atliekami Kotokoli tautos, šokėjais. Prieš vakarienę stebėsime vadinama "šokantys žirgai" šou, kurio metu pamatysime, kaip raiteliai ant spalvingai aprengtu žirgu atlieka skirtingas figūras, lydint Afrikos būgnų ritmams. Po apgyvendinimo ir vakarienės vėlai vakare sudalivausime vietineme kaime taip vadinamame ugnies šokyje. Vakarienė ir nakvynė. (maršrutas apie 240 km).

9 diena
Po pusryčių vykstan į Lomę (Lome), Togo sostinę pravažiosime Atakpamės (Atakpame) miestą. Keliones metu pravažiuosime vaizdingus Akvapimų kalvas (Akwapim Hills). Po pietų pasieksime sostinę ir aplankysime garsųjį Vudu turgų (voodoo market). Apgyvendinimas viešbutyje Lomės pakraštyje, vakarienė, nakvynė. (Maršrutas apie 160 km).

10 diena
Po pusryčių tolimesnis susipažinimas su Lomą: didžiulis turgus su rankdarbiais (paskutinė galimybė įsigyti suvenyrų!), neogotikinėje katalikų katedrą, atpalaiduojantis poilsis pajūrio promenadoje. Pervežimas iš Lomės į pasienį su Gana, toliauo į Ganos sostinę Akra iki oro uosto. Vėlyvą popietę skrydis į Lenkiją su persėdimu Paryžiuje ar Amsterdame.
11 diena
Atvykimas į Varšuvą.

​Įspėjimai!
Programos punktai gali būti keičiami, ar sukeičiami vietomis. 

Dalyvaujant programose, privalomi skiepai nuo geltonosios karštinės, privaloma turėti skiepu pasą (geltona knyga). Nėra privalomų skiepų, tačiau WHO rekomenduoja pasiskiepyti nuo geltonosios karštinės, infekcinio hepatito A ir B, difterijos, stabligės ir poliomielito, yra mažas pavojus užsikrėsti maliarija, tačiau galite pasiimti priemonių nuo maliarijos (prašome pasikonsultuoti su medicinos specialistas, kuris gali skirti tokias priemones). Ypač svarbu laikytis pagrindinių higienos taisyklių: dažnai plauti rankas, vaisius, gerti vandenį tik iš butelių, dantis valyti tik vandeniu iš butelių (pirktu iš prekybos centro, sandariai uždarytų). Rekamenduojame pasirūpinti repelentais, bei tinkleliu nuo odu.


Į kainą įskaičiuota
Skrydis į abi puses iš Varšuvos su persedimu Amsterdame arba Paryžiuje, oro uosto mokesčiai, viza į Gana, pervežimai autobusu programos metu, 9 nakvynės viešbutyje (***) dvivečiuose kamabriuose (su galimybe- pristatomos lovos), pusryčiai ir vakarienės, lenkiškai kalbančio atstovo priežiūra. draudimas TU Europa (NNW, KL, ir bagažas)

Į kainą neįskaičiuota
Privalomas dalyvavimo programoje mokestis, mokamas vietoje atstovui apie 240EUR/ asmeniui (Įėjimo į lankytinus objektus bilietai, būtini mokesčiai, būtini arbatpinigiai). Nuvykimas į/iš Varšuvos. Asmenines išlaidos, vizos.

Apgyvendinimas pažintinio turo metu:
Viešbučiai *** ( sąlygos gali skirtis, nuo europietiškų tokio lygio viešbučių)
Kambariai: 
dviviečiai, su patogumais (dušas arba vonia, rankšluostis). 

Maitinimas: pagal programos aprašymą, pusryčiai ir vakarienės. Gėrimai vakarienės metu už papildomą mokestį. Siūlomas maistas, panašus į Europietišką virtuvę, tačiau galite užsisakyti ir paragauti vietinių patiekalų.


Atsiliepimai
Turistų įvertinimas 5.9//6  Plačiau: 
https://r.pl/zlote-wybrzeze/zakwaterowanie-gha

Vizos
Kiekvienas keliautojas, privalo turėti pasą, galiojantį mažiausiai 12 mėnesių nuo grižimo į Lenkija dienos.

Viza į Ganą
Įvažiuojant į Ganą privaloma turėti vizą ir geltonąjį skiepų pasą. Plačiau apie vizos gavimą: https://berlin.ghanagovernmentmission.com/index.portal.php. Vizos kaina 180 EUR.

Reikalingi dokumentai:
pasas (turi galioti dar 6 mėn. po grįžimo iš kelionės datos);
1 atspausdinta spalvota ir pasirašyta vizos paraiška. Dėmesio priimamos tik elektroninės formos paraiškos, instrukcijos rezervacinėje sistemoje.
tarptautinė skiepų knygelė ir skiepo nuo geltonojo drugio kopija
anglų kalba banko išrašas, patvirtinantis, kad turėsite lėšų atsiskaityti viešnagės Ganoje metu. DĖMESIO! Be šio patvirtinimo negalėsime gauti vizos.
- pažymėjimas, patvirtinantis, jog šiuo metu dirbate (privalomas anglų kalba), pensininkams  - pensininko pažymėjimo fotokopija, mokiniams / studentams - studento / studento ID fotokopija.
Rainbow tarpininkaus siekiant gauti Ganos vizą.
Aukščiau pateikti dokumentai privalo būti atsiųsti į Rainbow vizų skyrių Varšuvoje (Aleja Jana Pawła II 52/54) ne mažiau 30 dienų iki išvykimo.

Viza į Togą
LR piliečiams reikalinga viza. Pasas turi galioti dar 6 mėnesius po grįžimo iš kelionės datos. 

Reikalingi dokumentai:
pasas turi galioti dar 12 mėn. po grįžimo iš kelionės datos;
2 nuotraukos
užpildyta anketa http://ambatogoberlin.de/wp-content/uploads/2019/02/visa.pdf
taip pat galima viza on arrival https://www.ivisa.com/togo-visa-on-arrival?nationality=LT


Platesnę informacija apie vizas, bus suteikta agentūroje

Į kainą įskaičiuota

Skrydis į abi puses iš Varšuvos su persedimu Amsterdame arba Paryžiuje, oro uosto mokesčiai, viza į Gana, pervežimai autobusu programos metu, 9 nakvynės viešbutyje (***) dvivečiuose kamabriuose (su galimybe- pristatomos lovos), pusryčiai ir vakarienės, lenkiškai kalbančio atstovo priežiūra. draudimas TU Europa (NNW, KL, ir bagažas)

Į kainą neįskaičiuota

Privalomas dalyvavimo programoje mokestis, mokamas vietoje atstovui apie 240EUR/ asmeniui (Įėjimo į lankytinus objektus bilietai, būtini mokesčiai, būtini arbatpinigiai). Nuvykimas į/iš Varšuvos. Asmenines išlaidos, vizos.

Pastabos

Dėmesio! Pasiūlymų kainos nuolat kinta! Jei Jus sudomino pasiūlymas susisiekite su mumis telefonu +37069901131 ar el. paštu info@kelvita.lt ir mes suteiksime Jums tiksliausią informaciją apie kelionės datas ir kainas. 

Pasirinkti kelionės datą

Į kainą įskaičiuota

Skrydis į abi puses iš Varšuvos su persedimu Amsterdame arba Paryžiuje, oro uosto mokesčiai, viza į Gana, pervežimai autobusu programos metu, 9 nakvynės viešbutyje (***) dvivečiuose kamabriuose (su galimybe- pristatomos lovos), pusryčiai ir vakarienės, lenkiškai kalbančio atstovo priežiūra. draudimas TU Europa (NNW, KL, ir bagažas)

Į kainą neįskaičiuota

Privalomas dalyvavimo programoje mokestis, mokamas vietoje atstovui apie 240EUR/ asmeniui (Įėjimo į lankytinus objektus bilietai, būtini mokesčiai, būtini arbatpinigiai). Nuvykimas į/iš Varšuvos. Asmenines išlaidos, vizos.

Pastabos

Dėmesio! Pasiūlymų kainos nuolat kinta! Jei Jus sudomino pasiūlymas susisiekite su mumis telefonu +37069901131 ar el. paštu info@kelvita.lt ir mes suteiksime Jums tiksliausią informaciją apie kelionės datas ir kainas. 

Atsiliepimų šiai kelionei nėra.

Užsisakykite naujienlaiškį

Įveskite savo elektroninio pašto adresą ir mes jums atsiųsime mūsų naujienlaiškį su kelionių pasiūlymais į jūsų pašto dėžutę.