Armėnijos aidas (ARM)

ARM
RNBW 4953 0
RNBW 4953 1
RNBW 4953 2
RNBW 4953 3
RNBW 4953 4
RNBW 4953 5
RNBW 4953 6
RNBW 4953 7
ARM
RNBW 4953 0
RNBW 4953 1
RNBW 4953 2
RNBW 4953 3
RNBW 4953 4
RNBW 4953 5
RNBW 4953 6
RNBW 4953 7
  • Kelionė

    lektuvu

  • Šalis

    Armėnija

  • Trukmė

    7 dienos

Šiuo metu kelionė neorganizuojama

Šalis: Armėnija
Kelionės tipas: 
Apžvalginė 
Programos kodas: ARM

Svarbu!
Šis programos aprašymas yra informacinis, tikslų kelionės aprašymą skaitykite oficialiame organizatoriaus puslapyje (https://r.pl/) arba teiraukitės agentūroje. +370(641)11160, vilnius@rainbowtours.lt. Ekskurijos vedamos lenkų kalba.

Programa
Jerevanas Senesne už Roma Armėnijos sostinė • Ararato viršūne • Kaskadų kompleksas • Matenadaranas - senovinių rankraščių institutas • armėniško brendžio degustacija • Strėlės vienuolynas • Gehardo vienuolynas (UNESCO) • Sevano ežero - Armėnijos smaragdas • Kruizas ežeru (pageidaujant) • Juodasis vienuolynas • chačkarų kapinės • Tatevo vienuolynas • ilgiausią pasaulyje lyninis keltuvas - virš gilaus Vorotano upės tarpeklio • Zorac Karera - „Armėnijos Stounhendžas“ • Ečmiadzina - seniausia katedra pasaulyje • Khor Virap - vienuolynas su vaizdu į Ararato kalną


1 diena
2 valandas prieš skrydį susitinkame Varšuvos Šopeno oro uoste, prie Rainbow stovo. Skrydis į Armėnija reguliariaisiais reisais, galimai su persėdimu. Pervežimas į viešbutį Jerevano apylinkėse, poilsis. Š
ią dieną nevakarieniausime. Aktualius skrydžio laikus prašome tikslinti: R.pl/rozklady.  ​​
2 diena

Po pusryčių, mūsų laukia Armėnijos sostinę - Jerevanas (Yerevan), miestas su ilgą ir audringą istoriją. Ekskursija pradėsime nuo centrines miesto aikštes - Laisves aikštes. Čia susitinka pagrindines sostines gatves, ir besiglaudžia svarbiausi miesto pastatai. Netoliese įsikūrė ir "Kaskada" - įdomus kultūrinis-architektūrinis kompleksas. Jo statybos prasidėjo 50-ais metais TSRS laikais, o pasibaigė tik XXIa. pradžioje, suformavus skulptūrų parką po atviru dangumi. Sekantis programos punktas - Matendaranas - senovinių rankraščių institutas, seniausias ir didžiausias pasaulyje; vienas svarbiausių armėnų (turinčiu savo išskirtine abėcėlę) mokslo tiriamųjų centrų. Maloni pertrauka praleisime vienoje Armėnijos brendžio gamyklų kartu su degustacija ir galimybe įsigyti puikių gėrimų. Po pietų aplankysime Armėnų genocido aukoms paminklo kompleksą (1915 m.). Ekspozicija pasakojanti apie turkų nusikaltimus, įsikūrė ant kalvos su nepakartojamu panoraminių vaizdu į Jerevaną ir Ararato slėni. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Jerevano apylinkėse. (Maršrutas apie 30 km)
3 diena
Po pusryčių, išsiregistruojame iš viešbučio ir vykstame prie pasislėpusio dalinai uoloje iškirsto Gehardo vienuolyno (UNESCO) (VIIIa.), dar vadinamo "Strėlės vienuolynu", dėl čia ilgus šimtmečius saugotos legendinės, Liongino ieties, kuria nukryžiuotam Jėzui Kristui buvo perdurtas šonas. Šiandien - vienas iš dažniausiai Armėnijoje lankomų sakralinių pastatų, iš pradžių tarnavo kaip pagonių šventykla, susijusi su vandens šaltiniu, kylančiu iš urvo. Tęsiant kelionę, vykstame į Garni (Garni) miestą, kuriame aplankysime Tiridato I - Armėnijos karaliaus vasaros rūmų griuvėsius su atstatyta šventykla skirta dievui Mitrai ir pasigrožėsime nuostabia panorama į Azato (Azat) upės slėni. Pakilsime prie aukštai kalnuose esančio Sevano ežero (Sevan), dar vadinamo "Armėnijos smaragdu". Tai antras pagal dydį, gėlavandenis kalnų ežeras pasaulyje, įsikūręs maždaug 1900 m aukštyje. Aplankysime Sevanavank vienuolyną (VIII-IXa.), taip vadinamą "Juodąjį vienuolyną". Anot pasakojimų, tai buvo kalėjimo vieta tiek aukštuomenės atstovams, tiek nuodėmingiems dvasininkams. Moterims įėjimas čia buvo draudžiamas. Leidžiant orui, trumpas pasiplaukiojimas laivu, Sevano ežeru (apie 8 EUR / asm.). Pervežimas į viešbutį Cahkadzoro (Tsaghkadzor) apylinkėse. Apgyvendinimas, vakarienė ir nakvynė. (Maršrutas apie 120 km) 
4 diena
Po pusryčių, išsiregistruojame iš viešbučio ir tęsdami kelionę palei Sevano ežero krantus vykstame į Noratusą (Noratus). Čia aplankysime kapines, kur pamatysime Chačkarus - armėnų sakralinius, memorialinius paminklus - akmens stela su iškaltu reljefiniu kryžiumi. Pravažiuosime Vorotano (Vorotan) upės kanjonų (2344m. a.) grožėdamiesi kalnų grandines vaizdais. Sekantis mūsų maršruto punktas - Zorac Karera - „Armėnijos Stounhendžas“. Archeologai mano, kad prieš 3000 m. Pr. Kr. tai buvo astronomijos observatorija. Apgyvendinimas, vakarienė ir nakvynė viešbutyje Goriso (Goris) apylinkėje. (Maršrutas apie 260 km) 
5 diena
Po pusryčių išsiregistruojame iš viešbučio ir vykstame prie įspūdingai įsikūrusio ant uolos, viduramžių Tatevo vienuolyno ansamblio. Tai vienas gražiausių Armėnijos vienuolynų, pasiekiame kurį ilgiausių pasaulyje lyninių keltuvų, pratiestu virš gilaus Vorotano upės tarpeklio. Be abejo, tai labai įžymi vieta, kurios nuotraukos puošia kiek viena apie Armėnija išleista albumą. Pasieksime Arakso (Araks) slėni, kur turėsite galimybe pamatyti iškart net 4 valstybes: Armėniją, Azerbaidžaną, Turkiją ir Iraną. Esant geram orui, paskutinėje maršruto atkarpoje mus lydės nepakartojamas vaizdas į Ararato (Ararat) viršūne. Apgyvendinimas, vakarienė ir nakvynė viešbutyje Jerevano apylinkėje. (Maršrutas apie 250 km) 
6 diena
Po pusryčių vykstame į Khor Virap vienuolyną. įsikūręs visiškai prie Turkijos pasienio, atrodo kad reikia tik kirsti Arakso (Araks) upė skirianti dvi valstybes ir jau pasieksi Ararato kalną, bet deja, siena šioje vietoje yra jau daugeli metu uždaryta. Pasak Biblijos, Khor Virap vienuolynas, pastatytas Didžiojo Ararato (Greater Ararat) kalno papėdėje kur sustojo Nojaus laivas. Tai buvo Šv. Grigliaus įkalinimo vieta, kuris galiausiai įtikino savo persekiotoją, karalių Trdatą III  301m. apkrikštyti šalį. Armėnija tapo pirmoji krikščioniška pasaulio valstybė. Tesent kelia vykstame į Ečmiadziną (Echmiadzin) - dvasinę Armėnijos sostinę ir patriarchų buveinę. Apsilankysime katedroje, skaičiuojančią savo istoriją nuo IV amžiaus. Pamatysime Zvartnoco katedros (VIIa.) liekanas. Prabangiausia kadaise Armėnijos šventykla išgyveno mažiau nei 300 metų; ji sugriuvo per žemės drebėjimą 930. Abu kompleksai yra įtraukti į UNESCO sąrašą. Po pietų grįžtame į Jerevaną. Laisvas laikas paskutiniams pirkiniams ir savarankiškam pasivaikščiojimui po miestą. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje. (Maršrutas apie 110 km) 
7 diena
Anksti ryte ( be pusryčių) išsiregistruojame iš viešbučio. Pervežimas į oro uostą ir skrydis į Lenkiją (galimai su persėdimu).

Įspėjimai!
- Programos punktai gali būti pakeisti ar sukeičiami vietomis. 
- Atstovas muziejuose ekskursijų neveda.
- Visą papildomų ekskursijų pasiūlą bei galiojančias kainas pateiks Rainbow atstovas vietoje. Mes negarantuojame visu papildomu ekskursijų įvykdymo.
- Reikės keistis pinigus į vietinė valiutą:  Armėnija - dramas (AMD). Dabartinius valiutų kursus galima patikrinti / palyginti svetainėje www.xe.com.
- Lankant kai kurios programoje išvardintus objektus privaloma tinkama apranga. Vyrams: ilgos kelnes, "polo" marškinėliai (su apykaklė) ir uždara avalynė.   Moterims: ilgi sijonai (iki kulkšnių), palaidinės su ilgom rankovėm (iki riešų) ir šalikas (skara) kaip galvos apdangalas, arba kelnes su ilga tunika. Aukščiau nurodytos taisyklės galioja ir turistams.
- Rusų kalba vis dar yra populiariausia užsienio kalba Armėnijoje. Priešingai nei paplitusi nuomonė, Kaukazo gyventojai neturi nieko prieš šios kalbos vartojimą.
- Armėnijoje vietiniai bankomatai ir mokėjimo terminalai priima užsienio bankų korteles. Tačiau mažiau išsivysčiusiuose regionuose turėtų būti naudojami grynieji pinigai.
- dėl sudėtingos politinės padėties regione reikėtų pasirengti detalesnei sienų kontroles patikrai. Daugelyje sienų keisime autobusus (kartais reiks panešti lagaminus tam tikra atstumą).
- patogūs batai. Daug kur teks lipti uolingais keliais į kalną. Atminkite, kad kylant į kalnus oras gali žymiai skirtis nuo karštų slėnių. Naudingi bus šiltesni rūbai, kuri taip pat apsaugo nuo lietaus ir  saulės. Pastaba: ne žieminės striukės.
- Dieną prieš išvykimą Rainbow atstovas, pateiks tikslius išskridimo laikus. Aktualius skrydžio laikus prašome tikslinti: R.pl/rozklady. 

Į kainą įskaičiuota
Skrydis (galimai su persėdimu), oro uosto mokesčiai, apgyvendinimas: (6 paros), maitinimas (5 pusryčiai ir 5 pietūs arba vakarienės), pervežimai autobusu su oro kondicionieriumi, lenkiškai kalbančio atstovo pagalba oro uoste ir visos programos metu, turistinė programa kaip pateikta aukščiau, TU Europa draudimas (NNW, KL, pagalba, bagažas).

Į kainą neįskaičiuota
Privalomas dalyvavimo programoje mokestis, mokamas vietoje atstovui apie 110 EUR/asmeniui (gali keistis, tikrinti prieš išvykimą) (Įėjimo į lankytinus objektus bilietai, būtini mokesčiai, privalomi arbatpinigiai vairuotojams ir vietiniams atstovams, TGS sistema). Neįskaičiuoti arbatpinigiai bagažo nešikams, padavėjams, papildomos išlaidos maistui ir gėrimams (10-15 EUR - vienam maitinimui), visos asmeninės išlaidos, vietinės ekskursijos. Nuvykimas į/iš Varšuvos.


Apgyvendinimas pažintinio turo metu:
Ekskursijos metu:
Viešbučiai: *** (6n.) , pagal programa, visi už miesto centro ribu.
viešbutyje: restoranas, baras, registratūra.
Kambariai: su patogumais, dviviečiai, (yra galimybė pastatyti papildomą lovą). Visi kambariai su patogumais.
Maitinimas: pusryčiai. Pietus arba vakarienės pagal programa, (gėrimai už papildomą mokestį). 


Viza
Norėdami efektyviai sutvarkyti formalumus, susijusius su sienos kirtimu, pildant rezervacija, pateikite šiuos paso duomenis: vardas, pavardė, gimimo data, pilietybė, paso numeris, paso išdavimo data ir galiojimas. 
 
Minėtų duomenų trūkumas arba neišsamių duomenų pateikimas gali sukelti sunkumų sieną kertantiems klientams.

- Pasas turi galioti mažiausiai 6 mėn. po grįžimo iš kelionė datos. 
- Vizos ne reikia
Galioja Lietuvos piliečiams, visiems kitiems- informaciją tikrinti agentūroje.

Atsiliepimai
Turistų įvertinimas:  Plačiau: 

 

Į kainą įskaičiuota

Skrydis (galimai su persėdimu), oro uosto mokesčiai, apgyvendinimas: (6 paros), maitinimas (5 pusryčiai ir 5 pietūs arba vakarienės), pervežimai autobusu su oro kondicionieriumi, lenkiškai kalbančio atstovo pagalba oro uoste ir visos programos metu, turistinė programa kaip pateikta aukščiau, TU Europa draudimas (NNW, KL, pagalba, bagažas).

Į kainą neįskaičiuota

Privalomas dalyvavimo programoje mokestis, mokamas vietoje atstovui apie 110 EUR/asmeniui (gali keistis, tikrinti prieš išvykimą) (Įėjimo į lankytinus objektus bilietai, būtini mokesčiai, privalomi arbatpinigiai vairuotojams ir vietiniams atstovams, TGS sistema). Neįskaičiuoti arbatpinigiai bagažo nešikams, padavėjams, papildomos išlaidos maistui ir gėrimams (10-15 EUR - vienam maitinimui), visos asmeninės išlaidos, vietinės ekskursijos. Nuvykimas į/iš Varšuvos.

Pastabos

Dėmesio! Pasiūlymų kainos nuolat kinta! Jei Jus sudomino pasiūlymas susisiekite su mumis telefonu +37069901131 ar el. paštu info@kelvita.lt ir mes suteiksime Jums tiksliausią informaciją apie kelionės datas ir kainas. 

Šiuo metu kelionė neorganizuojama

Atsiliepimų šiai kelionei nėra.

Šiuo metu kelionė neorganizuojama

Užsisakykite naujienlaiškį

Įveskite savo elektroninio pašto adresą ir mes jums atsiųsime mūsų naujienlaiškį su kelionių pasiūlymais į jūsų pašto dėžutę.